Зміна показів, питання без відповідей: триває слухання справи про вбивство одного підлітка та важке поранення іншого у Радомишлі

Зміна показів, питання без відповідей: триває слухання справи про вбивство одного підлітка та важке поранення іншого у Радомишлі

У Корольовському суді міста Житомира продовжується слухання справи про вбивство одного підлітка та важке поранення іншого. Трагедія сталася у березні 2022 року в Радомишлі.

Під час минулих судових засідань суд заслухав обвинувальний акт та почав допит обвинуваченого Віктора Ільченка. На судовому засіданні 11 листопада 2022 року допит Ільченка було продовжено. 

Віктор Ільченко продовжує заперечувати свою вину в тому, що сталося, пояснюючи це необхідністю швидко діяти в умовах війни. Другий обвинувачений – Олександр Юрко раніше визнав свою вину та погодився з цивільним позовом потерпілих, але не погодився з кваліфікацією справи, зазначаючи, що умислу вбивати когось не було.

Прокурор Олександр Ваховський при допиті Віктора Ільченка запитав у обвинуваченого: «На досудовому розслідуванні вас допитували. На одному із допитів ви зазначили, що вели вогонь по втікаючим. На другому допиті ви зазначили, що вели вогонь по кущах. На третьому допиті, що вели вогонь в повітря. Чи можете ви повідомити, що слугувало зміні таких показів на досудовому розслідуванні?». 

На це була отримана відповідь: «Я не пам’ятаю, щоб я казав, що вів вогонь по втікаючим. Якби я вів вогонь по мішенях, то мішені були б вражені».

Розбіжності виявилися і при інших запитаннях. На частину запитань обвинувачений відмовився відповідати. Ще частину запитань відхилив суд. Так, не було отримано відповідей на те, кого саме з представників силових структур і для чого повідомляв Віктор Ільченко про своє прибуття до Радомишля, стосовно місця знаходження його родини та джерела доходу, адже при наяві солідних статків, бізнесу у обвинуваченого не має. 

Крім того, після початку допиту обвинуваченого адвокатом родини загиблого 12-річного Даниїла Бєльченка – Володимиром Красовським, відповіді стали ще більш невизначеними. Так, без відповіді залишилося запитання про те, яким чином у цивільної особи у справі з’явилася довідка з відділу кадрів УСБУ про прикомандирування та направлення в місто Радомишль для якоїсь служби.

Після кількох запитань Віктор Ільченко заявив, що йому зле і він не може надалі відповідати. Судді прийняли рішення відкласти судове засідання та викликати швидку допомогу. Наступне судове засідання призначено на 23 листопада 2022 року.

Раніше адвокатеса обвинуваченого Олександра Юрка Катерина Кулініч підтвердила інформацію, що на її підзахисного здійснювався тиск з боку підозрюваного Ільченка: «Є заява, вона подана і зареєстрована. Тілесних ушкоджень ми не заявляли. Ми заявляли про моральний тиск, фізичні погрози щодо розправи і про те, що пан Ільченко наполягає на тому, щоб Юрко змінив адвоката. Мені здається, що Юрко не планує змінювати адвоката, а ми будемо захищатися до кінця».

Сам Віктор Ільченко ці слова заперечує: «Це просто наклеп і брехня. Я вчора, будучи на апеляційному суді, почув репліку від прокурора, що, виявляється, я якось там здійснював тиск на когось і він навіть порізав собі вени, про що є справка з якоїсь санчастини».

Нагадуємо, що за повідомленням поліції, «7 березня 2022 року, близько 15 годин військовослужбовець Збройних Сил України Юрко Олександр Володимирович, використовуючи автомат АКС-74У, та член громадського формування «Радомишльська варта» Ільченко Віктор Вікторович, використовуючи нарізні мисливську гвинтівку «Вулкан ТК 5,45», в господарстві по вул. Велика Житомирська, 147 в м. Радомишль Житомирської області, здійснили постріли з вогнепальної зброї та таким чином умисно убили малолітнього Бєльченка Даниїла, 2009 року народження та поранили малолітнього Нечипоренко Олексія, 2012 року народження, вчинивши замах на вбивство».

Примітка. Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Руслан Мороз

 

Читайте також:

Судовий розгляд справи щодо вбивства однієї дитини та поранення іншої в Радомишлі перенесли.

У Житомирі продовжується розгляд справи щодо вбивства однієї та поранення іншої дитини в Радомишлі.

У Корольовському районному суді Житомира розглядають справу щодо вбивства однієї дитини та поранення другої в Радомишлі.

Захисник підозрюваного в вбивстві однієї дитини в Радомишлі та важкому пораненні іншої звинуватив журналістів в тому, що його підзахисного не випускають з-під варти.

Апеляційний суд відмовив у зміні запобіжного заходу одному з двох підозрюваних у вбивстві дитини в м. Радомишль.

Підозрюваних у вбивстві дитини та пораненні іншої намагаються випустити з-під варти?

Апеляційний суд залишив під вартою представника «Радомишльської варти», якого звинувачують у вбивстві дитини

Суд продовжив тримання під вартою одному з підозрюваному в розстрілі дитини у Радомишлі та переніс розгляд справи іншого

Незважаючи на зухвале поводження підозрюваного у вбивстві підлітка у Радомишлі, суд продовжив йому строк запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. ФОТО. ВІДЕО

Суд переніс слухання справи про вбивство однієї дитини та поранення іншої через те, що обвинувачених не доставили на засідання.

Продовжується судовий розгляд справи про вбивство дитини в Радомишлі. ФОТО. ВІДЕО.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up