Журналістські розслідування

Журналістські розслідування

Вартісні ділянки промзони Житомира безкоштовно роздаються оточенню народних депутатів і високопосадовців, залишаючи громади...

Оголосивши в листопаді закупівлю, правоохоронці 10 грудня скасовують торги і в цей же день укладають договір з фірмою, по...

У 2018 році на неокупованій території України ІМІ зафіксував 235 випадків порушень свободи слова.  Ця цифра є меншою, ніж...

Перетворення приміщень колишньої туристичної бази «Лісовий берег» у комфортний центр для інвалідів та учасників АТО, за словами...

Весною 2016 року Житомирська обласна рада передала у власність міста стадіон «Спартак». Наприкінці того ж року мер Житомира Сергій Сухомлин розповів про плани реконструкції футбольного поля та поступово почав втілювати обіцяне в життя.

Отримання позики в 40 мільйонів дол. США для реконструкції мереж КП «Житомирводоканал» співпали з приходом на підприємство Андрія Нікітіна. Попри активність присланого з Києва нового керівника, вода в кранах житомирян не ставала кращою. Поки жителі чекають виконання обіцянок, Андрій Нікітін реалізує менеджерське завзяття в освоєнні дотацій з міського бюджету, а фірма його батька взагалі фігурує в кримінальних справах із постачання радіолокаційної техніки, при давніх тісних зв’язках із генералом Генштабу Збройних сил Російської Федерації.

Незмінному, з часів Януковича, директору Словечанського держлісгоспу Олександру Павлушенку, по якому відкриті численні кримінальні провадження, завжди вдається виходити сухим із води

Реконструкція стадіону «Полісся», що триває вже 8-й рік, лишає містян можливості вболівати за улюблену команду в рідному Житомирі. Разом із відтермінуванням завершення будівельних робіт постійно зростає їх кошторис. За відсутності кардинальних змін у 2017 році, оминаючи торги, до 15 млн грн підрядник отримує ще 58. Настав час з’ясувати, кому це вигідно.

Восьмий рік підряд посаду директора КП «Житомиртеплокомуненерго» обіймає Дмитро Рогожин. Попри неодноразові скандали та гучні справи, йому завжди вдавалося зберігати під собою впливове крісло.

Катерина Трохимчук спеціально для «20 хвилин» Здоров’я– найцінніший дар від батьків і природи. І як тільки трапляється лихо, ми з усією надією сподіваємось на професійність та чуйність лікарів. Однак багато хто не знає, що переборовши одну хворобу, можна почути про новий, не менш небезпечний діагноз – гепатит «В».

Зміна політичної ситуації та гучні судові справи не похитнули монополію обласних газорозподільних компаній, що продовжують приносити своїм власникам багатомільйонні прибутки. “Сидіти” на газовій трубі залишається надзвичайно вигідно, коли знаєш як з державного бюджету покривати навіть неіснуючі витрати.

Прийняте, а згодом скасоване, рішення НКРЕКП про встановлення плати за користування газовими мережами зачепило давню проблему власності на газопроводи. Змусити облгази сплачувати за безкоштовно передані державні мережі, Міненерговугілля не здатне без укладення з ними нових угод. Водночас старі договори, разом із доданим переліком переданого майна, зникли з будівлі Міністерства. До того ж зареєструвати власність на мережі держава не може, оскільки порядку інвентаризації газопроводів в країні досі не існує.

Заміну подекуди повністю зношеного комунального транспорту окремі ділки давно перетворили в масштабний бізнес. На шляху до мільйонних прибутків, вони заручаються підтримкою місцевої влади, яка, нарікаючи на нестачу коштів на закупівлю нових тролейбусів та трамваїв, втридорога переплачує за давно списаний з країн ЄС. Освоюючи сотні мільйонів бюджетних грошей, забувається найголовніше - ніхто не зважає на безпеку пасажирів.

Збиткове для більшості сільське господарство за роки незалежності відкрило декому дорогу до багатомільйонних статків. Більшість з українських мільярдерів мають в своєму багажі аграрний бізнес, щедро профінансований за рахунок державної підтримки. В той же час селянські господарства та рядові фермери без політичних зв’язків щоразу держава ставила за межею виживання. В той же час ряд посадовців Житомирщини саме за бюджетні кошти збудували успішний власний агробізнес.

keyboard_arrow_up