Наше минуле

Пласт Житомир та Пластовий молодіжний центр Житомирської міської ради готують цікаву пізнавальну зустріч пам'яті героїв Крут.

Сьогодні, 30 грудня, у Житомирі біля Монументу Слави відбулося урочисте покладання квітів у пам’ять про загиблих у ході визволення Житомира від нацистських загарбників.

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.

Навколо подій вигнання нацистів з України існує багато радянських пропагандистських комуністичних міфів. Пропонуємо розвінчати найпоширеніші серед них.

14 жовтня 2022-го року, під час урочистостей з нагоди відкриття у Романові оновленої меморіальної Дошки пам’яті на честь загиблих у війні із російськими агресорами романівчан, лунали промови, звучали слова вдячності, співчуття, висловлені рідним, друзям і близьким загиблих героїв.

Мільйони людей були розстріляні, вислані в Сибір, пройшли через табори і тюрми.

У День пам'яті та примирення Україна разом із країнами Європи та США вшановує борців із нацизмом та всіх жертв Другої світової війни. Цього року меморіальні заходи відбудуться за умов повномасштабної російської агресії, коли над світом знову нависла глобальна загроза.

Аварія на ЧАЕС стала найбільшою техногенною катастрофою століття.

Сьогодні, 19 лютого, відзначають кілька свят, а також річниць історичних подій. У добірці — найцікавіші з них.

Житомир має власну антологію міфів та казок, але більшу частину цієї спадщини ми майже взагалі не знаємо.

keyboard_arrow_up