Всупереч фотофіксації, влада Житомира не визнає екологічну катастрофу в районі річки Крошенки

Всупереч фотофіксації, влада Житомира не визнає екологічну катастрофу в районі річки Крошенки

Сорок шоста позачергова сесія Житомирської міської ради 27 лютого була досить короткою, але багатою на події.

Під час сесії відбувся виступ громадських активістів в зв'язку з екологічною катастрофою в районі річки Крошенки, про яку влада Житомира вперто не хоче нічого знати. Активісти обурилися тим, що життєво важливі питання для міста нікого з депутатів не бентежать взагалі.

Громадський активіст Ігор Малі під час свого виступу з сесійної трибуни зазначив, що в район річки Крошенки виїжджали члени комісії та на власні очі бачили, що там відбувається.

«Там зараз просто труять людей. Центральний колектор, який вже практично відсутній на десятки метрів, звідси течуть в Крошенку фекалії, бруд. Потім все це тече в річку Кам'янку, звідти потрапляє в Тетерів, де місто проводить забір води для міського водопроводу, яку ми всі п'ємо. Останні дні тримається плюсова температура, і біля колектору стоїть нестерпний сморід», – сказав Ігор Малі.

Дійсно, таке ставлення до якості водопровідної води в місті Житомирі постійно обурює жителів та викликає постійні сварки й скандали під час сесій міськради. Але навіть те, що по всій території України дуже напружена ситуація щодо захворюваності на особливо небезпечні хвороби, в тому числі на туберкульоз, гепатит та інші, чиновники міськради та особисто мер Житомира Сергій Сухомлин не вживають належних заходів для ліквідації екологічно небезпечного стану в місті.

Заступник Житомирського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Сергій Кондратюк намагався заспокоїти активістів та депутатів: «Була виїзна комісія, на якій розглядали стан біля річки Крошенки і яка нічого не зафіксувала. Але проблема є. Зливовий колектор великого діаметра, в який скидаються стічні води практично зі всього мікрорайону, проходить по території Оліївської сільської ради, яка також повинна брати участь у будівництві цього трубопроводу. Нами спільно з водоканалом визначено дві третини ділянки для реконструкції цього трубопроводу. Але потрібно, щоби третину будівництва на себе взяла Оліївська ОТГ».

Присутні містяни одразу заперечили, що на фото- та відеофіксації чітко видно, що біля колектору купи сміття та масляна рідина з ознаками фекалій. А стосовно Оліївської ОТГ, то колектор належить місту і Оліївка не має жодного відношення до нього. Хоча ситуація парадоксальна, адже частина колектору дійсно проходить по території Оліївської сільської ради.

Ігор Малі наполягав на тому, що колектор належить місту і дозволи на підключення до нього надає саме Житомирська міська рада, а не Оліївка.

Після бурхливих суперечок депутати проголосували за створення робочої комісії на чолі з профільним заступником міського голови Сергієм Кондратюком, до складу якої будуть включені депутати, представники екологічних служб.

Руслан Мороз

Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Новини за темою Новини за темою
Коментарі (8)
 • Сергій Ткаченко

  У нас походу по всьому місту катастрофа.Санепідем станцію ліквідували то скоро пацюки як коти бігатемуть!!!! А властям міста на все по....... !!!!
 • Jurgen Graaf

  и,если не затруднит,дайте пож фото центрального коллектора,из которого что-то льется
 • Jurgen Graaf

  «Там зараз просто труять людей. Центральний колектор, який вже практично відсутній на десятки метрів, звідси течуть в Крошенку фекалії, бруд. Потім все це тече в річку Кам'янку, звідти потрапляє в Тетерів, де місто проводить забір води для міського водопроводу, яку ми всі п'ємо. Останні дні тримається плюсова температура, і біля колектору стоїть нестерпний сморід», – сказав Ігор Малі......Депутат не знает,где городской водозабор?Он наглухо отгорожен от Каменки и Крошенки плотиной).....а то,что экологи зря свой хлеб едят-факт!
 • Jurgen Graaf

  в советское время,когда эта "!речка" была просто сточной канавой для всей Крошни,тюрьмы и гормолзавода,это не было экологической катастрофой?смешно от подобных воплей....От Альбрехта канавка стоков прямо в речку бежит-этого экологи не видят....
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up