У прокуратурі Житомирської області обговорили результати роботи за перше півріччя

У прокуратурі Житомирської області обговорили результати роботи за перше півріччя

У прокуратурі Житомирської області під головуванням прокурора області Любомира Війтовича відбулася оперативна нарада «Про стан реалізації органами прокуратури області у 1 півріччі 2017 року покладених функцій і завдань». Про це повідомляє прес-служба прокуратури області. 

 

У засіданні взяли участь заступники прокурора області, керівники, перші заступники керівників місцевих прокуратур та керівники структурних підрозділів апарату прокуратури області.

Розпочинаючи нараду, прокурор області Любомир Війтович у вступному слові зауважив, що у цілому в області спостерігається зменшення  загального числа зареєстрованих кримінальних правопорушень та рівня злочинності, хоча питома вага тяжких злочинів є вищою, ніж у середньому по Україні. При цьому, рівень розкриття кримінальних правопорушень слідчими Нацполіції є вищим, ніж в середньому по Україні.

Серед інших позитивних тенденцій керівник відомства зазначив підвищення ефективності досудового слідства слідчими прокуратури області: на чверть збільшилася кількість скерованих до суду обвинувальних актів, не допущено фактів їх повернення судами тощо.

Конкретні результати роботи є у некримінальній сфері. Зокрема, поновлено права понад півтори тисячі неповнолітніх, представницькими заходами державі та дітям відшкодовано майна та коштів на суму понад 2,7 млн грн.

Забезпечено системне опрацювання відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування – за виявленими фактами порушень закону зареєстровано майже півтора десятка кримінальних проваджень.

Любомир Війтович назвав й інші напрацювання. Разом з цим, у своєму виступі керівник відомства головну увагу зосередив не на досягненнях, а на шляхах вирішення проблемних питань.

Він зазначив, що першочергової уваги вимагають виявлення і розслідування кримінальних правопорушень на пріоритетних напрямах, насамперед – у сферах використання надр, земельних і лісових ресурсів, бюджетних коштів. Зокрема, важливим є принципове  розслідування кримінальних проваджень за фактами  видобування бурштину,  у яких має бути забезпечено системність слідства та прийняття законних рішень у розумні терміни.

Із детальним аналізом стану реалізації органами прокуратури області у 1 півріччі 2017 року покладених функцій і завдань виступили заступники прокурора області Віталій Мякішев, Роксолана Гребенюк та Микола Корнелюк.

На нараді також було заслухано окремих керівників місцевих прокуратур щодо наявних проблемних питань та пропозицій їх вирішення.

Підсумовуючи роботу наради, прокурор області Любомир Війтович націлив підлеглих на виконання поставлених завдань та поставив перед усіма вимогу невідкладного вирішення існуючих проблемних питань.

За результатами наради визначено заходи, спрямовані на підвищення ефективності діяльності роботи органів прокуратури Житомирщини та основні завдання на наступний період.

 

0
0
0
0
Новини за темою Новини за темою
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up