Реформа комунальних ЗМІ: половина редакцій може закритися

Фахівці проаналізували стан реформування комунальних ЗМІ і прийшли до невтішного висновку: половина з них має усі шанси закритися.

 

Реформа комунальних ЗМІ: половина редакцій може закритися

Згідно з результатами аналізу, виконаного Українською Асоціацією Медіа Бізнесу (УАМБ), за 2 роки реформ:

  • 128 видань з переліку тих, хто підлягає реформуванню, повністю завершили реформування, тобто перетворили редакцію газети на приватну юридичну особу та переоформили на себе засновницькі права на друкований засіб масової інформації;

  • 140 редакцій розпочали, але ще не завершили процес реформування. Це означає, що певні юридичні дії вже вчинено (наприклад розпочато процедуру припинення діючої редакції, вже створено приватну компанію) але засновницькі права ще не передані;

  • 328 (або біля 55%) комунальних друкованих ЗМІ все ще не вчинили практичних дій, спрямованих на перетворення на приватні.

Перший етап реформування державних та регіональних ЗМІ фактично не відбувся: протягом 2016-го року не з'явилось жодного реформованого видання.

"Зараз ми можемо говорити, шо реформа активно здійснюється. За даними аналітики на листопад 2017 року ми маємо 123 реформовані редакції (приблизно 23% від загальної кількості видань), а ще 143 – розпочали процес», — такі дані моніторингу процесу роздержавлення преси наводить Олександр Дяченко, керівник юридичного відділу Української асоціації медіа бізнесу. Але попри обнадійливу статистику, навіть якщо реформування матиме таку ж позитивну динаміку як зараз, у червні 2018 року (тобто за 6 місяців до завершення реформи) реформованих видань все одно буде менше половини.

Дослідження проводилося у вересні – грудні 2017 року. Метою дослідження був збір актуальної статистики та аналіз динаміки реформи державних та комунальних ЗМІ. УАМБ зібрала та порівняла інформацію з відкритих реєстрів, а також провела опитування представників редакцій. У випадках конфлікту даних з різних джерел, до уваги було взято найбільш актуальні та/або офіційно підтверджені – зокрема, інформацію з діючих передплатних каталогів, актуальні відомості з Реєстру друкованих ЗМІ та ЄДР. Для більш глибокого розуміння процесів, що відбуваються в редакціях ЗМІ, у грудні 2017 року було проведено письмове анкетування, в ході якого представники редакцій надали відповіді на 43 питання – у тому числі про основні показники діяльності, про стан менеджменту, про процедури планування та контролю виконання планів, а також про дотримання законодавства у редакціях. Всього в ході опитування зібрано інформацію від 196 редакцій з усіх областей України, окрім АРК Крим та тимчасово окупованих територій України. Іншими словами, опитано 32% від актуальної кількості комунальних видань, які проходять реформування.

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

17:55 Кубковий поєдинок ЛНЗ-Лебедин - ФК "Полісся" транслюватиметься ОНЛАЙН​​​​​​​ 17:35 18 серпня житомирян запрошують на благодійний концерт на підтримку Ніни Кірсо 17:20 На Житомирщині готують Перспективний план формування об’єднаних громад без «білих плям» 17:00 Депутат Бердичівської райради придбав будинок за понад 100 тис грн і не повідомив про суттєві зміни у майновому стані Від читача 13:09 НАТО закликає вивести російські війська з Донбасу 16:44 У Попільнянському районі ліквідували понад 21 тис. кв. м ямковості 16:19 На Житомирщині вже 14-ий потопельник з початку року 16:00 НБУ презентував нову 20-гривневу купюру 15:52 Запрошуємо скуштувати 12 малинових страв на фестивалі малини у Малинівці 15:44 У Попільнянському районі вшанували пам'ять прикордонників ІІ Світової війни 15:19 Про нарахування боргів за тепло 15:12 Стань профі в рекламі на Facebook. Online семінар 15:00 Алергики, обережно: цвіте амброзія 14:40 Житомирські поліцейські розповіли про результати перевірки маршрутних автобусів 14:15 На фестиваль «Мі-мі-соль» приїде письменниця Ірен Роздобудько 14:00 Шість дистанцій та новий формат. Стартувала реєстрація на ІІІ космічний напівмарафон в Житомирі 12:40 Ще у 14 школах Житомирщини в серпні завершать створення медіатек: наразі тривають ремонти 12:18 Житомирським водіям збільшать кількість місць для паркування 12:01 Через 32 роки піісля Чорнобильської катастрофи в продуктах все ще виявляють цезій-137 11:43 За 2 місяці підприємства Житомирщини погасили заборгованість із заробітної плати на півмільйона гривень
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up