Правосуддя VS прокуратура: суд тричі відмовив у проведенні аудиту щодо Дому української культури

Дім української культури – об’єкт, який мав стати знаковим місцем для Житомира, але перетворився на суцільний скандал. Уже рік прокуратура не може дати відповідь на питання «Скільки награбували на ″українській культурі″?»

 

Правосуддя VS прокуратура: суд тричі відмовив у проведенні аудиту щодо Дому української культури

Як повідомили 28 лютого в прокуратурі м. Житомира, правоохоронці не можуть висунути обвинувачення жодному з фігурантів справи, що стосується розкрадання державних коштів під час створення Дому української культури, оскільки досі не відбулося аудиторської перевірки. А  аудиторської перевірки не відбулося тому, що відмовляє суд. І, до речі, відмовив уже тричі.

«У разі якщо суд не піде нам назустріч, не дасть ухвалу і не буде вирішене питання щодо проведення ревізій, вбачається варіант проведення судово-економічної експертизи на основі вилучених документів, але в той же час це не дасть можливості провести взаємозвірки», – повідомили в прокуратурі Житомира.

Наразі прізвища судді (чи судей), які вже тричі відмовили прокуратурі в перевірках, не називають, оскільки ухвали досі не оприлюднені у реєстрі судових рішень. Стосовно ж оскаржень, то, згідно з кримінально-процесуальним кодексом України, таких повноважень прокурор не має.

За словами правоохоронців, суть ревізії полягає в необхідності перевірити, наскільки законно були укладені договори (оскільки були залучені безліч посередників і потрібно з’ясувати, чи могла міська рада укласти угоди з підрядниками напряму) і чому не проводився тендер, адже йдеться про суму в понад 1 мільйон гривень.

Як пояснили під час брифінгу, для встановлення матеріальних збитків кримінально-процесуальний кодекс вбачає обов’язкове проведення відповідної судово-економічної експертизи або ревізії.

«Ми можемо порахувати (суму збитків – прим. ред.) самі, але це не буде доказовою базою в суді. Обов’язково повинен бути висновок експерта, за який той несе кримінальну відповідальність», – пояснює слідчий житомирського відділу поліції ГУНП в Житомирській області Тетяна Левицька.

Попри те, що суд відмовив уже тричі, прокуратура не полишає спроби «достукатися» до них і підготували четверте клопотання. Щодо того, чому його досі не подали, пояснюють: чекають, що клопотання розгляне інший суддя, щоб звернення не потрапило до попереднього судді-«відмовника».

«Хоча кримінально-процесуальний кодекс не дає права ані слідчому, ані прокурору призначати ревізію, згідно із Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» аудитори мають право провести ревізію за дорученням органів прокуратури», – пояснили під час брифінгу. Тому стоїть питання про звернення до аудиторської служби щодо включення ревізії до плану, оскільки тільки позапланова ревізія проводиться за рішенням суду.

Нині вся документація, що стосується Дому української культури, в управління культури й у ФОП Козлова вже вилучена. За словами правоохоронців, саме через велику кількість субпідрядників процес вилучення документів був таким тривалим.

Лишається сподіватися, що правоохоронці таки знайдуть спосіб якнайшвидше провести ревізію і покарати винних у розтраті державних коштів. Оскільки те, що їм ще потрібно документально довести, вже давно є очевидним не лише для нашого міста, а й для всієї країни.

 
Новини за темою
Коментарі
16:55 Що подивитися на вихідних 16:21 Житомиряни вже підписали понад 70 тисяч декларацій з лікарями 16:06 Плануєте торгувати алкоголем і тютюном - подбайте про ліцензію 15:56 Водоканал скидає нечистоти у Тетерів. ВІДЕО з місця події play_circle_filled 15:46 Від футболу до туризму. Ліга чемпіонів в Україні 15:30 Житомирянам розповіли, як виглядатиме сквер на Лятошинського 15:17 На Житомирщині прокуратурою спільно з податківцями викрито підпільний цех з виробництва фальсифікованого алкоголю, що діяв на території області 15:00 Депутати бюджетної комісії обласної ради не підтримали питання по ТОВ «Валки-Ільменіт» 14:46 На Житомирщині 10 абітурієнтів були відсторонені від ЗНО через користування мобільними телефонами 14:16 В Олевському районі ліквідовано займання торфу на площі 0,05 га 14:00 Прокурор Житомирщини Любомир Війтович: "Наш фах вимагає повної самовіддачі та постійної самоосвіти" 12:44 За першу половину травня Житомирський рибоохоронний патруль виявив 123 порушення 12:20 На Словечанщині затримали копачів бурштину, які намагалися видати себе за відпочивальників

Хто переможе: газета «Бердичівський погляд» та пенсіонер Валентин Ганоль  чи мільйонерка, депутат обласної ради Анжеліка...

У період з 1 по 17 травня було виявлено 123 порушення, з яких 23 були грубими. Збитки, завдані рибному господарству, склали...

Детальніше про це, в рамках проекту «Я маю право!», розповіли фахівці Андрушівського бюро правової допомоги.

Упродовж двох днів під час тестування було виявлено перші порушення, відтак поліцейські закликають абітурієнтів суворо дотримуватись...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up