Навіть у хмарні дні сонячна станція виробляє електроенергію

Навіть у хмарні дні сонячна станція виробляє електроенергію

Найбільше електроенергії, і відповідно прибутку, сонячна станція виробляє у ясні дні, зазвичай у літні місяці. Проте і в хмарну погоду сонячні панелі працюють на власника і, як мінімум, забезпечують електроенергією будинок.

Про це розповідає власник сонячної станції – житель Коростенського району Юрій, який встановив панелі на будинок та отримав 50 тис. компенсації з обласного бюджету, - інформує прес-сллужба ОДА.

Із квітня 2018 року у пана Юрія працює сонячна електростанція. Максимальна кількість енергії, яку вдалось родині залучити у сонячні місяці, – 2500 кВт. За умовами «зеленого тарифу» у грошовому еквіваленті це близько 11 тис. грн.

Проте панелі дають непоганий результат і у хмарні дні.

Відео дня

«Звісно, що зараз, коли сонця стає менше, то станція не дає стільки енергії, як у сонячні місяці. Проте навіть у вересні, коли сонце вже не таке яскраве і бувала хмарна погода, я отримав непогану кількість енергії – близько 1300 кВт. Загалом я веду статистику із квітня, коли встановив панелі, і бачу поденно і погодинно, скільки я маю кВт електроенергії. Літом станція працює на повну потужність, зараз значно менше енергії виробляється, тому що кут сонця змінився. Звісно зимою не вистачить потужності панелей для обігріву будинку, адже у встановлені електробатареї. Проте за рахунок коштів, які надійшли від держави за «зеленим» тарифом, взимку у мене буде можливість опалювати будинок», – розповів пан Юрій.

На початку станція була потужністю у 10 кВт, проте згодом, коли власник побачив результат, він добавив ще 5 кВт. І не пожалкував.«Мета встановлення панелей залежить від того, на що родина розраховувала, коли встановлює таке обладнання. У мене будинок опалюється за рахунок дров та газу. Так як я хотів бути незалежним від енергоресурсів лісу та газу, потрібно було думати про альтернативу. І вирішив побудувати сонячну станцію, аби не переживати чим і як платити зимою. Спочатку встановив станцію на 10 кВт при дозволеній потужності у 16 кВт. Запустили ми її на початку квітні. Так як перший повний місяць роботи – травень – був дуже продуктивний, вирішив добавити ще 5 кВт потужності. Уже тоді побачив, що я на правильному шляху і все вірно зробив. За моїми підрахунками обладнання та встановлення панелей окупиться десь за 5 років при активній роботі сонця», – наголосив Юрій.
Про можливість отримати компенсацію з обласного бюджету Юрій дізнався через газети та інтернет-ресурси. Відразу після встановлення станції подали документи до ОДА і упродовж кількох місяців отримали 20% від вартості обладнання – 50 тис. грн на рахунок.
Кожен власник, який встановив приватну сонячну станцію, може не лише забезпечувати свій будинок безкоштовною електроенергією, а й продавати надлишок державі за «зеленим» тарифом – наразі це 5,91 грн/кВт.
Для того, щоб підключитись до «зеленого» тарифу, потрібно:
• встановити сонячні батареї та мережевий інвертор загальною вихідною потужністю до 30 кВт;
• подати заяву, схему підключення та сертифікати до місцевої енергопостачальної компанії;
• встановити двонаправлений лічильник для замірів зустрічних потоків спожитої/виробленої електроенергії;
• укласти договір із енергопостачальною компанією.
Далі споживач використовує необхідну для його будинку електроенергію, а надлишкову продає та отримує за це кошти.
Крім цього, в області діє обласна програма, яка передбачає відшкодування у розмірі до 50 тис. гривень з обласного бюджету – 20% від вартості обладнання сонячних електростанцій.
З детальною інформацією про «зелений тариф» можна ознайомитись ТУТ.

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:29 Оля Хомутовська виборола срібло на чемпіонаті України зі стрільби з лука 17:00 Пʼятниця буде в Україні з дощами і грозами - синоптик 16:40 У Житомирі відбулася творча зустріч з сучасним українським письменником Василем Шклярем 16:20 У Звягелі «Jeep Grand Cherokee» збив жінку на електровелосипеді Від читача 16:54 Соціальний проєкт BRAMA: як протидіяти фейкам та пропаганді 16:00 За торгівлю боєприпасами затримали 43-річного коростенця photo_camera 15:40 У Житомир "на щиті" повернувся Захисник Олексій Лаврін 15:21 Де на Житомирщині росте сон-трава? 15:00 Відтепер ботсад у Житомирі носитиме нову назву: Ботанічний сад Поліського національного університету імені Героїв-десантників 14:40 Минулої доби на Житомирщині після поривів вітру та «жовтого дощу» дорожники працювали над безпечним проїздом photo_camera 14:20 Спільний проєкт Житомира, уряду Німеччини та UNDP в Україні 14:00 На Овруччині господар після застілля ножем вбив гостя 12:42 Поблизу села Вишпіль виявлено несанкціоноване сміттєзвалище 12:20 Закон про мобілізацію з новими правками вступить в дію вже з 18 травня. ІНФОГРАФІКА 12:00 В Україні збільшується кількість телемедичних консультацій 12:00 Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 11:42 В області продовжують знаходити снаряди часів Другої світової війни 11:20 Рятувальники тричі надавали допомогу мешканцям підтоплених домогосподарств приватного сектору photo_camera 11:00 25-26 квітня пил з Сахари ще залишатиметься в атмосфері над Україною 10:40 У передсвяткові і святкові дні у Житомирі збільшать кількість рейсів на Корбутівське кладовище
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up