Додаткові витрати на дитину: порядок стягнення

Додаткові витрати на дитину: порядок стягнення

До Малинського бюро правової допомоги звернулась Ангеліна Дубовик (ім’я та прізвище змінені з етичних міркувань, – прим. автора). Жінку цікавило, як стягнути з батька додаткові витрати на дитину. Роз’яснення у межах проєкту «Я маю право!» надав фахівець Малинського бюро правової допомоги.

Батьки зобов'язані брати участь у додаткових витратах на дитину, якщо це обумовлено розвитком її здібностей, хворобою тощо. (ст. 185 Сімейного кодексу України). Цей перелік не є вичерпним – сюди входять усі потреби дитини, які не покриваються аліментами на її утримання. Розмір додаткових витрат встановлюється за домовленістю батьків між собою або рішенням місцевого суду за позовом одного з батьків, який отримує аліменти.

Додаткові витрати на дитину можуть сплачуватися наперед або покриватися після їх фактичного понесення. Конкретна форма залежить від наявних документів – чеків, квитанцій, актів виконаних робіт, рекомендацій чи діагнозів тощо. При цьому стягнення грошових коштів може відбуватися разово, з певною періодичністю або постійно (до досягнення дитиною повноліття). Тобто, якщо мова йде про відвідування дитячого садку, фінансування здійснюється періодично. Коли дитина захворіла, оплата її лікування зазвичай відбувається протягом певного часу, згідно з рекомендаціями лікаря. 

Якщо один із батьків не бере участь у додаткових витратах на дитину, то можна подати до суду позовну заяву. В додатках до цього позову слід обов’язково надати докази, на яких ґрунтуються позовні вимоги. Якщо ці документи не можуть бути отримані позивачем самостійно, вони витребовуються судом, за відповідним клопотанням. 

Відео дня

Зверніть увагу, що розмір додаткових витрат завжди встановлюється у твердій грошовій сумі.

Якщо виникли питання, за юридичною консультацією звертайтесь до місцевих центрів та бюро правової допомоги. Їх адреси та контакти ви можете знайти на сайті http://zhytomyr.legalaid.gov.ua/ua/ у розділі «Місцеві центри».

Більше інформації про проєкт «Я МАЮ ПРАВО!» – на сайті pravo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги).

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:29 Оля Хомутовська виборола срібло на чемпіонаті України зі стрільби з лука 17:00 Пʼятниця буде в Україні з дощами і грозами - синоптик 16:40 У Житомирі відбулася творча зустріч з сучасним українським письменником Василем Шклярем 16:20 У Звягелі «Jeep Grand Cherokee» збив жінку на електровелосипеді Від читача 16:54 Соціальний проєкт BRAMA: як протидіяти фейкам та пропаганді 16:00 За торгівлю боєприпасами затримали 43-річного коростенця photo_camera 15:40 У Житомир "на щиті" повернувся Захисник Олексій Лаврін 15:21 Де на Житомирщині росте сон-трава? 15:00 Відтепер ботсад у Житомирі носитиме нову назву: Ботанічний сад Поліського національного університету імені Героїв-десантників 14:40 Минулої доби на Житомирщині після поривів вітру та «жовтого дощу» дорожники працювали над безпечним проїздом photo_camera 14:20 Спільний проєкт Житомира, уряду Німеччини та UNDP в Україні 14:00 На Овруччині господар після застілля ножем вбив гостя 12:42 Поблизу села Вишпіль виявлено несанкціоноване сміттєзвалище 12:20 Закон про мобілізацію з новими правками вступить в дію вже з 18 травня. ІНФОГРАФІКА 12:00 В Україні збільшується кількість телемедичних консультацій 12:00 Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 11:42 В області продовжують знаходити снаряди часів Другої світової війни 11:20 Рятувальники тричі надавали допомогу мешканцям підтоплених домогосподарств приватного сектору photo_camera 11:00 25-26 квітня пил з Сахари ще залишатиметься в атмосфері над Україною 10:40 У передсвяткові і святкові дні у Житомирі збільшать кількість рейсів на Корбутівське кладовище
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up