«Інтер» покаже фільм про Петра Толочко, який довів, що в 10 столітті Київ випереджав по розвитку інші європейські столиці

«Інтер» покаже фільм про Петра Толочко, який довів, що в 10 столітті Київ випереджав по розвитку інші європейські столиці

«Інтер» покаже фільм власного виробництва про академіка Петра Толочко, який довів, що в 10 столітті Київ випереджав по розвитку інші європейські столиці. Петро Толочко 30 років очолював Інститут археології, написав сотні праць і десятки книг.

Наукова діяльність Петра Петровича присвячена дослідженню історії Київської Русі. В цілому 15 років академік провів в археологічних експедиціях. Він відродив археологію древнього Києва, яка в силу різних причин, в тому числі після репресій 30-х років, була повністю знищена. Петро Толочко встановив вік Києва. Завдяки його наполегливості, вмінню відстоювати свою позицію на найвищому рівні, було визначено, що Києву 1500 – на 200 років більше, ніж прийнято було тоді вважати. Толочко спростував твердження деяких вчених, що в десятому столітті кияни жили в землянках. Він остаточно довів: в той час Київ був багатим і сильним містом, що перевершує в розвитку багато європейських столиць.

21 лютого відомому українському історику, археологу, академіку Петру Петровичу Толочко виповнюється 80 років. До ювілею знаменитого вченого телеканал «Інтер» покаже прем'єру документального проекту власного виробництва «Петро Толочко. Підручник історії» - у неділю, 25 лютого, о 21:30.

«Петро Толочко знає про наше минуле набагато більше, ніж ми самі. Це вчений, який є справжнім істориком. Його праці, його висновки і відкриття спираються на археологічні дослідження. Археологія не інтерпретує дійсність. Археологія - це сама дійсність. Її неможливо перекрутити. Петро Толочко все життя займався історією, а тепер змушений її захищати, тим самим зберігаючи її для нас. Такі, як він, не дають тимчасовим правителям знищити ідентичність нашого народу, зберігають розуміння того, що нашій Батьківщині тисячі років і вся ця історія - величезне надбання мільйонів і мільйонів людей на величезній території. Петро Петрович гідний того, щоб про нього знали. Щоб знали, що є такі люди в наш час. Ми хочемо розповісти про цю унікальну людину, привітати її з 80-річчям і побажати довгих років життя», – говорить один з авторів фільму, головний редактор телеканалу "Інтер" Антон Нікітін.

Відео дня

Вчений зі світовим ім'ям Петро Толочко міг емігрувати за кордон ще за часів Радянського Союзу. І сьогодні він отримує пропозиції виїхати до Європи, де йому можуть забезпечити комфортне і безбідне життя. Але його життя та його робота пов'язані з Україною.

«У мене була можливість поїхати, але я цього не зробив і не зроблю, - каже академік Петро Толочко. - Тому що все моє життя тут, у Києві».

Колеги та знайомі Петра Толочко кажуть, що все життя йому доводилося нелегко: він змушений був доводити і захищати свою позицію, тримати удари долі, але це тільки гартувало його і підштовхувало йти вперед.

«Я не можу погодитися з тим, що сьогодні в Україні зносяться пам'ятники минулим героям, - каже Петро Петрович. - І стираються з київської топоніміки їх імена, вулиці, бульвари. Але люди ж це роблять. І ламають через коліно таких, як я, і мені подібних. Я цього прийняти не можу. І коли мені заявляють, що я не люблю Україну, мені чути це навіть не стільки смішно, скільки боляче. У моїй останній книзі я міркую над проблемами патріотизму, про який не кричать з трибун. Це інтимне почуття. Це таке глибинне відчуття, яке ріднить тебе корінням з цим грунтом, з цією землею».

У документальному проекті з глибокою повагою і теплотою про Петра Толочка та його видатні роботи говорять відомі вчені: академік Національної академії наук України Віктор Барьяхтар; професор, доктор медичних наук, член-кореспондент НАН Ісаак Трахтенберг; український архітектор, професор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Лариса Скорик та інші.

«Вважаю, такий фільм необхідний мільйонам людей, і не тільки в Україні, тому що він - про унікального нашого сучасника, який зберігає для всіх нас нашу справжню історію, - каже керівник Inter Media Group Ганна Безлюдна. - Потрібно знати таких людей, як Петро Петрович Толочко, потрібно впізнавати їх в обличчя. Саме такі люди повинні бути справжніми медійними персонажами, на них треба рівнятися. Його життя - це служіння Батьківщині. Ми всі вдячні академіку Толочку за нашу тисячолітню історію, за наш стародавній і справжній Київ».

Дивіться документальний проект "Петро Толочко. Підручник історії" 25 лютого о 21:30 на телеканалі "Інтер" (ефірний промо-анонс).

Крім того, сьогодні, 21 лютого, в день народження Петра Петровича Толочка, у програмі "Ранок з "Інтером" вийшов сюжет, присвячений відомому вченому.

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
11:43 У Житомирському районі знайшли схрон з боєприпасами, в Чуднівському – рушницю та самопал photo_camera 11:20 Розмір шкоди, нанесеної довкіллю КП «Автотранспортне підприємство 0628», яке обслуговує міське сміттєзвалище, становить майже 840 тис. грн 11:00 В Оліївській громаді - ДТП з трьома травмованими, серед яких 12-річна дитина 10:41 Поліція розшукує 77-річного жителя Овруччини Від читача 11:32 Присвоєння почесного звання - «Герой України» (посмертно). 10:20 На клумбах Житомира цьогоріч планують висадити понад 80 тисяч квітів photo_camera 10:00 До 4-х років позбавлення волі з іспитовим строком засудили матір, яка покусала власну дитину 09:39 Ще 950 окупантів ліквідовані за добу 09:20 Оперативна інформація станом на 06.00 26 квітня 2024 року щодо російського вторгнення 09:00 26 квітня: яке сьогодні свято, прикмети, традиції і погода у Житомирі 17:29 Оля Хомутовська виборола срібло на чемпіонаті України зі стрільби з лука 17:00 Пʼятниця буде в Україні з дощами і грозами - синоптик 16:40 У Житомирі відбулася творча зустріч з сучасним українським письменником Василем Шклярем 16:20 У Звягелі «Jeep Grand Cherokee» збив жінку на електровелосипеді 16:00 За торгівлю боєприпасами затримали 43-річного коростенця photo_camera 15:40 У Житомир "на щиті" повернувся Захисник Олексій Лаврін 15:21 Де на Житомирщині росте сон-трава? 15:00 Відтепер ботсад у Житомирі носитиме нову назву: Ботанічний сад Поліського національного університету імені Героїв-десантників 14:40 Минулої доби на Житомирщині після поривів вітру та «жовтого дощу» дорожники працювали над безпечним проїздом photo_camera 14:20 Спільний проєкт Житомира, уряду Німеччини та UNDP в Україні
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up