Світ лялькового театру – це світ дитинства

Світ лялькового театру – це світ дитинства

21 березня відзначають Міжнародний день лялькаря. За традицією в цей день працівниками театрів і творчих лялькових колективів організовуються незвичайні лялькові вистави, творчі зустрічі, концерти та інші святкові заходи.

Ідея відзначати у всьому світі Міжнародний день лялькаря, або Міжнародний день театру ляльок, прийшла відомому діячеві лялькового театру Джіваду Золфагаріхо з Ірану. Традицію свята лялькарів всього світу відкрив день 21 березня 2003 року. Саме з цього часу всіма професіоналами і шанувальниками театру ляльок святкується Міжнародний день лялькаря.

Відома діячка індійського театру ляльок Капіли Ватсяаян наголошувала: «Світ лялькового театру – це невинність дитинства, його чистота і безпосередність, і мудрість філософа. З'являючись в реальному часі і просторі, театр ляльок повертає нашим душам справжню сутність...».

Напередодні свята ми зустрілися з відомими акторами Житомирського академічного обласного театру ляльок. Кожен з них коротко розповів свою історію, чому він працює саме в театрі ляльок.

Дарина Гущина – акторка-ляльковод Житомирського академічного обласного театру ляльок:

– Акторкою я мріяла стати, як і кожна дівчинка, ще з дитинства. Але в мене так реально вийшло. Я дуже любила слухати платівки. В мене був патефон, і батько купляв мені платівки тоді ще російською мовою з дуже цікавими казками: «Василіса Премудра», «Рікі-тікі-таві» та інші. Я їх просто цитувала напам'ять та ще й зараз пам'ятаю. Я намагалася пародіювати та імітувати голоси. Мені здавалося, що непогано виходило. Потім я переросла якось цей період і готувалася вступати до педуніверситету на іноземну мову. Я дуже ретельно готувалася, а потім я дізналася про наше Житомирське училище культури імені Івана Огієнка та побувала там на деяких репетиціях і просто закохалася в акторство. Мені так сподобалося, що я прийшла додому та сказала батькам, що я не хочу до педуніверситету. В мами моєї була істерика. Я покидаю все та готуюся до вступу в училище. Доходило до того, що мама зі мною просто не розмовляла. Але в мене тоді був максималізм: я хочу й все! Я вступила й закінчила училище з червоним дипломом та вирішила продовжити навчання. Тоді ми з моїм чоловіком, теж актором, вирішили вступити до Харкова на відділення драматичного мистецтва. Про лялькарство, про театр ляльок у мене в голові взагалі думок не було. Але коли ми приїхали, то з'ясувалося, що там рік через два був набір на курс і якраз того року набирали тільки на курс акторів театру ляльок. В харківському виші це називалося «актор театру анімації». Ми трошки були засмучені, але наші друзі казали: «Вам дуже пощастило. Ви будете вчити й драму, та ще й роботу з ляльками». Ми дійсно вивчали й жонглювання, фехтування, драматичне мистецтво, сценічну мову, сценічний рух і роботу з ляльками. Все було разом, і виявилося, що в нас дійсно вивчають ті ж самі предмети, та ще й лялькарство. Так що по годинам в нас виходило більше навантаження, ніж в акторів драми. Все одно всі працювали разом і так дружньо, що ти забувався, хто актор драми, хто актор театру ляльок. Це був цілий світ!

Віктор Дацун – головний художник Житомирського академічного обласного театру ляльок:

– Мої відносини з театром починаються в далекому дитинстві, тому що тут працювала моя бабуся Тамара Лозинська, яка була завлітом цього театру. Тому всі вихідні, які я проводив з бабусею, я проводив в театрі. Я постійно був за сценою, спілкувався з акторами. Я бачив всю творчу діяльність з боку саме акторів. Мені це сподобалось. Тому, коли я закінчив навчання в Харківській державній академії дизайну та мистецтв, мене взяли на роботу до театру в якості бутафора. Так розпочалася моя кар'єра в театрі. Я пам'ятаю першу виставу, яку я зробив повністю в якості художника, це була вистава «Кошеня на снігу» режисера Олександра Кузьмина. Я працюю не тільки в театрі ляльок, я ще працюю в Житомирському центрі творчості дітей та молоді, де також займаюся з творчими дітьми.

Олександр Кондратович – актор-ляльковод Житомирського академічного обласного театру ляльок:

– До дорослої людини легше «достукатись» та щось пояснити, ніж до дитини. Дитина не вірить, коли її обманюють. Якщо дитина відчує, що її в чомусь обманули, то вона може замкнутися в собі. Потрібно бути щирими та відвертими. Працювати в театрі – це, напевно, була мрія дитинства, але, пройшовши великий шлях музиканта, я деякий час назад все ж наважився прийти до театру ляльок. Я також працював аніматором, тобто досвід роботи з дітьми був великий. Мене в театрі вислухали та погодились взяти на роботу. Кайф у тому, що коли ти працюєш з дітьми, їх посмішка, їх відвертість тебе надихають на кращу роботу. Хочеться працювати ще більше. Це чудово! Хочеться працювати не тільки з лялькою, а й вживу. Ми не тільки показуємо вистави, ми ще проводимо в театрі свята для дітей, святкові ранки, дні народження, різні випуски та багато іншого, де ми працюємо не тільки як лялькарі, а й актори живого плану. Це також вимагає великої майстерності, але це надає поштовх творити далі!

Костянтин Мілько – актор-ляльковод Житомирського академічного обласного театру ляльок:

– Все сталося дуже прозаїчно. Я ніколи не думав, не підозрював та не мріяв, що буду працювати в такому закладі. Але вийшло так, що коли я ще навчався в тодішньому училищі культури та мистецтв імені Івана Огієнка на режисерському факультеті, на практику я прийшов саме до театру ляльок. Ну й за нестачею робочих кадрів мені запропонували залишитися в театрі. Мене дуже влаштовував графік роботи та завантаженість. Тому на перший час я залишився. Але потім мені тут сподобалось. Більшість вважає, що робота лялькаря проходить за ширмою, вони кажуть: «Ну що ж тут, ляльку надів на руку, та й все!» Насправді ми дуже багато граємо «живим планом», тобто працюємо як актори драми, але підсилюємо свою гру вже роботою з лялькою. Причому «живим планом» ми працюємо не менше, ніж актори драматичного театру. В чому ще особливість нашої роботи – це намагатися передати твій емоційний стан, твоє ставлення до героя за допомогою саме ляльки. Зробити це саме лялькою – тут вже потрібно напрацьовувати майстерність! Та цей процес дійсно захоплює! Ляльки не завжди бувають зі складною механізацією, і зробити так, щоб глядач повірив, що в неї щось болить, що вона жива та відчуває, – це дуже цікаво!

Віктор Гущин – актор-ляльковод Житомирського академічного обласного театру ляльок:

– Я після закінчення училища культури й практику проходив, і працював у драматичному театрі. Але коли ми з моєю дружиною Дариною Гущиною поїхали поступати до Харкова, набирався курс акторів театру анімації. Ми вирішили спробувати та вступили на такий курс. У нас все дуже гарно вийшло, ми набрали найвищі бали. Тому, коли ми вже були зачислені до Харківського університету мистецтв, повернувшись в Житомир, я написав в Житомирському драмтеатрі заяву на звільнення та одразу був прийнятий в Житомирський театр ляльок. Я не працюю, я служу театру. Тут, в театрі ляльок, неймовірна сімейна атмосфера. Гарний колектив, який завжди допоможе. Всі свята ми разом, працюємо також разом. Працювати для дітей – це задоволення. Маленький глядач – це найщиріший глядач!

Руслан Мороз

1
0
0
0
Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа
«Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно У Житомирі ГЕС знищує екосистему на річці Тетерів. ВІДЕО У Житомирі ГЕС знищує екосистему на річці Тетерів. ВІДЕО
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

17:30 Норвезькі благодійники передали автомобіль для Центру екстреної допомоги у Житомирі 17:00 Депутати міськради змінили порядок розгляду електронних петицій 16:40 Педпрацівникам ДНЗ Житомира встановлено надбавку 15 % 16:20 "Bus of geroes" знову відвідає Францію Від читача 18:45 Як за 2 місяці заробити більше ніж за рік в Україні! Правда про заробітки, яку не розкаже ніхто! 16:00 Музичній школі № 4 м. Житомира присвоїли ім'я Лесі Українки 15:40 Ціна на ліки з початку року зросла менше, ніж вартість одягу або послуг ЖКГ 15:19 На шляху Житомир - Чернівці вже влаштовано майже 3,5 тис. тонн асфальтобетону 15:05 Нардеп від Житомирщини Сергій Пашинський вже "засіває гречкою" свій виборчий округ 15:02 Прокуратура Житомирщини спільно з податківцями  викрила незаконну діяльність з розповсюдження фальсифікованого алкоголю 14:39 Депутати обласної ради 23 травня зберуться на чергову сесію 14:19 У Баранівці чаркування закінчилося ножовим пораненням 14:01 Чи потребує аліментів повнолітня дитина, що навчається 12:40 Президент України призначив трьох суддів на Житомирщині 12:20 На сесії міської ради затвердили Статут міської територіальної громади 12:13 В Житомирі закінчуються роботи з благоустрою для експозиції підземелля навпроти автодорожнього коледжу 12:01 Увага! До закінчення кампанії декларування залишилось 5 робочих днів 11:37 На Житомирщині на ЗНО-2019 зареєструвалося майже 12 тис. абітурієнтів 11:25 Житомирян запрошують на кастинг для зйомок у серіалі «Слов’яни» 11:19 Рок-фестиваль WoodStock, Японська весна та Бальзак-220 – найочікуваніші культурні події на Житомирщині
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up