Результати транскордонної співпраці для Житомирщини

Результати транскордонної співпраці для Житомирщини

У Києві 13 червня підбили підсумки реалізації 29 транскордонних проектів за програмами територіального співробітництва «Білорусь – Україна» та «Молдова – Україна». Серед них 4 проекти за фінансової підтримки Європейського союзу успішно реалізовані в нашому регіоні

Транскордонні проекти за двома програмами були спрямовані на місцевий та регіональний розвиток прикордонних регіонів, стимулювання економічного зростання, пошук спільних рішень для загальних проблем по обидва боки кордону та зробили важливий внесок у покращення умов життя місцевих громад.
Транскордонне співробітництво (ТКС) – це співпраця сусідніх територій держав, визначальним фактором яких є наявність кордону між партнерськими регіонами. Для України транскордонне співробітництво є надзвичайно важливим, адже воно допомагає розв’язувати спільні проблеми та поліпшує соціально-економічний розвиток. Транскордонне співробітництво – тема трішки специфічна, але тим не менш, в регіональній політиці ЄС до неї прикута значна уваги. В Україні також доволі тривалий час прикордонна співпраця набуває особливого значення як на державному, так і на регіональному рівнях.
«Програма транскордонної співпраці – важливий інструмент для розвитку прикордонних територій. Це не лише реалізація заходів прикордонного співробітництва, а й додаткові можливості до участі у програмах ЄС регіонів України, які не залучені до програм прикордонної співпраці, зокрема, Чернігівської, Житомирської та Київської областей, - наголосила під час підсумкової прес-конференції голова української делегації від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Ганна Білоколос.

ЄС інвестував 5,6 млн євро у 29 грантових проектів для підтримки транскордонної співпраці місцевих громад України із сусідніми регіонами в Білорусі та Молдові за 2015-2019 рр.
У програмі «Білорусь – Україна» було реалізовано 13 спільних проектів у 4 українських регіонах - Волині, Рівненщині, Житомирщині, Київщині та Чернігівщині; у Білорусі - Брестській та Гомельській областях.
«Європейська Комісія підтримує вектор щодо імплементації співробітництва транскордонної взаємодії. Мета програм, започаткованих 4 роки тому, – розвиток партнерства з іншими країнами-членами Східного партнерства. Важливо зазначити, що програма була націлена на врахування двосторонніх інтересів та на укріплення партнерства на транскордонній території, - зазначив керівник програм Європейської Комісії (DG NEAR) Лучіан Джега.

За фінансової підтримки від Європейського союзу Житомирським обласним фондом соціального захисту інвалідів реалізована ініціатива «Зміцнення міжнародних контактів між організаціями осіб з інвалідністю України та Білорусі для спільних рішень у сфері інтеграції людей з інвалідністю в спорт та туризмі». Партнером в проекті загальною вартістю 209 тисяч євро виступило Гомельське громадська об’єднання «Інваліди-спинальники». Впродовж 14 місяців запланований цілий ряд спортивних заходах для людей з особливими потребами. Завдяки проекту вперше стало можливим спільний сплав на байдарках інвалідів-спинальників.
- Від Житомира та Гомеля до місця сплаву, річки Уборть на кордоні між державами, близько 200 км, - розповідає голова обласного фонду соціального захисту інвалідів Олександр Лобов. – Однак все продумано до дрібниць: від підбору зручних для інвалідів-спинальників надувних байдарок з сидіннями – до супроводу рятувальниками і організації кожного сплаву з 20 чоловік.
Загалом в сплавах прийняли участь 300 людей з обох країн. Та більш всього людей прийняли в клубній діяльності – 1200 учасників в Україні та 1400 в Білорусії. З початком роботи клубу «Freedom» започатковані секції настільного тенісу, бочче, армреслінгу, шахів та шашок, більярду. У супроводі професійних тренерів люди з особливими потребами оволоділи даними видами спорту та взяли участь у міжнародних змаганнях між клубами.

На соціальну реабілітацію людей з особливими потребами націлена ініціатива й луцького КП «Ласка» через підготовку спеціалістів в каністерапії в транскордонному регіоні. Каністерапія – методі лікування та реабілітації за допомогою спеціально відібраних собак. По кожній з семи областей-учасниць, включно з Житомирською, підготовлено по 3 спеціаліста, які пройшли навчання і можуть працювати каністерапевтами.
Проект «Енергія біомаси – перетворення природнього потенціалу в регіональну співпрацю» від рівненської агенції «ІнвестІнРівне» створили онлайн карту біоенергетичного сектору регіону, дослідження вирощування енергетичних рослин та інфраструктурної складової.

Розвитку традиційних народних ремесл України та Білорусі визначені пріоритетом в проекті «Українського центру інтелектуального розвитку». Спільно з білоруськими партнерами ініціатива заохочувала долучення молоді до традиційних ремесл та підтримка існуючих майстрів. Справжнім відкриттям проекту став факт входження України в четвірку лідерів по об’єму представлених товарів на найбільшій в світі інтернет-площадці торгівлі хендмейдом Etsy. Для молоді відкрито два «хаба», де можливо навчитися майстерності ремесл та отримати необхідну консультацію. В Білорусі такий хаб відкрито в Барановичах, в Україні – в Житомирі. Щомісяця хаби приймають до 300 учасників.
Під час фінального представлення результатів проектів запрошені учасники з обох країн позитивно оцінили впровадження спільних проектів та засвідчили успішність реалізації двох програм територіального співробітництва «Білорусь – Україна» та «Молдова – Україна».

Керівник групи експертів, адміністратор Програми EaPTC – GIZ Ерк Ролоффс зазначив, що підтримує ініціативи всіх трьох країн щодо продовження Програми  EaPTC:
«Ця програма – лише початок,  база для наступних кроків. Зважаючи на суттєві досягнення та успішні результати реалізації грантових проектів, ми сподіваємося на продовження Програми з боку ЄС. Наразі вже розпочато діалог країн-партнерів з Європейською Комісією  щодо майбутнього Програми».

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

17:21 День Державного Прапора та День Незалежності України у Житомирі. ПРОГРАМА ЗАХОДІВ 16:38 Городниця, Пулини та Новогуйвинське стали членами Асоціації міст України 16:13 "Пісенний Спас": фото з фестивалю 16:02 Заради відновлення стосунків із дівчиною іноземець застосував до неї фізичну силу Від читача 21:35 Удавка для столичного рынка песка: резонансное расследование 15:00 Як житомиряни святкують Яблучний Спас. ФОТО 14:35 На Житомирщині працює комісія Генерального штабу ЗСУ 14:16 Житомирян турбує агресивність безхатніх тварин у місті 12:45 У 40 - крутіше всіх! Телеведучий Андрій Данилевич відзначає ювілей 12:07 Де у Житомирі сьогодні не буде води 11:53 У Коростишівському районі вночі горів будинок 11:45 5 трендів нової Ради. Чого чекати від «Слуги народу»? 11:20 За добу вогнеборці загасили 5 пожеж на сміттєзвалищах 10:54 У Житомирі відбувся фестиваль LAMPA.DOC 10:16 У Житомирі затримали трьох крадіїв 10:01 Сьогодні у Житомирі ясно 09:51 Сьогодні православні християни святкують Яблучний Спас
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up