В Житомирській ОДА відбулася зустріч з представниками Посольства Республіки Польща в Україні

В Житомирській ОДА відбулася зустріч з представниками Посольства Республіки Польща в Україні

Зустріч проходила 29 березня за участю голови облдержадміністрації Ігоря Гундича, голови облради Володимира Ширми та міського голови Сергія Сухомлина, де обговорили досягнення області та подальшу співпрацю.

Голова Житомирської ОДА зустрівся із представниками Посольства Республіки Польща в Україні – Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні Яном Пєкло, Генеральним консулом Республіки Польща у Вінниці Дамяном Цярціньскі та з віце-консулом Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці Агнєшкою Гуральською.

«Ми дуже добре розуміємо польський народ і тісно з ним співпрацюємо. І зважаючи на такі міцні і дружні взаємовідносини ми відкриті до посилення нашої співпраці – не тільки культурно-освітньої, а й економічної.  Ми робимо все для того, щоб польська община почувала себе комфортно», – сказав Ігор Гундич.

Також він додав, що Житомирщина максимально відкрита для інвесторів та готова до посилення співпраці і в цьому напрямку. В області на сьогодні працює 35 підприємств із польськими інвестиціями – найпотужніші ТОВ «Церсаніт-Інвест», ТОВ «Інко-фуд»,  СТОВ «Добра ферма 2011» та інші.

Надзвичайний і Повноважний Послом Республіки Польща в Україні Ян Пєкло наголосив на тому, що Україна завжди може розраховувати на підтримку Польщі.

«Польща – це перша країна, яка визнала незалежність України. З нашого боку була, є і буде підтримка у напрямку інтеграції України. Ми не підтримуємо дії на сході України та те, що стосується Криму. Сподіваємося на подальшу співпрацю», – сказав він.

Довідково. На території Житомирщини проживає найбільша польська громада в Україні (близько 49 тис. чол. – 3,5% від населення області).

Найбільше поляків проживає в Баранівському (10,7% від кількості жителів), Романівському (10,6%), Червоноармійському (8,9%) та Володарсько-Волинському (5,9%) районах.

В області налічується 42 організації громадських об’єднань поляків.

0
0
0
0
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up