У Житомирі навчали наданню першої психологічної допомоги

22 грудня на базі Управління ДСНС області психологи-рятувальники провели тренінг щодо надання першої психологічної допомоги особам, які опинилися в різних надзвичайних ситуаціях.

У Житомирі навчали наданню першої психологічної допомоги

Повчитись цьому приїхали фахівці ДСНС, представники різних відомств облдержадміністрації, волонтери, навчально-методичного центру безпеки життєдіяльності області, засоби масової інформації, студенти та інші. Про це інформує управління ДСНС України у Житомирській області

Основна мета даного заняття – навчити присутніх алгоритму дій підтримки осіб, які нещодавно пережили кризову подію, межі цієї підтримки, а також першій психологічній допомозі у повсякденному житті.

На початку тренінгу психологи Служби порятунку «101» розібрали з учасниками поняття першої психологічної допомоги; хто, коли, кому і як її надає, категорії людей, що першочергово потребують допомоги. Аби присутні випробували свої можливості, паралельно з теоретичною частиною рятувальники розігрували з ними різні ситуативні задачі та проводили інтерактивні ігри.

Зокрема, однією із змодельованих ситуацій була імітація землетрусу. Учасників поділили на дві групи – постраждалі та ті, хто надає допомогу. Кожен мав свою роль, наприклад, 10-річна дівчинка, яка загубилась, літня жінка з травмою ноги, вагітна тощо, які потребували допомоги. Обов’язкового після завдань ситуація аналізувалась: відмічалися усі аспекти – як позитивні, так і ті, що потребують доопрацювання.

- Такі тренінги, на мою думку, корисні для всіх, адже у мовах сьогодення ми повинні бути готовими до різних надзвичайних ситуацій. Кожен із нас має свою професію, але якщо трапиться біда, то багатьом із нас доведеться стати волонтером та допомогти громадянам, – розповідає представниця обласного товариства Червоного Хреста України  Інна Гродня, - Я сама надаю постраждалим першу домедичну допомогу та сподіваюсь, що відсьогодні зможу допомогти ще й психологічно.

 

0
0
0
0
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up