Низка доган і вакансія для куми готова?

Житомиряни наввипередки жаліються одне одному про великі суми комунальних тарифів, про ледь не щоденне подорожчання продуктів у магазинах та на ринку. Чоловіче населення міста здебільшого нарікає на дороги, які цілу зиму прикривав сніг, а тут весна швидко оголила міські шляхи, продемонструвавши незбагненно велику кількість ям та вибоїн.

 

Низка доган і вакансія для куми готова?

Але то все так, побутові проблеми, які люди бачать і змушені долати щодня, поступово звикаючи до чергового погіршення, як до звичайної зміни дня та ночі. Проте є речі, до яких звикнути не можна, які ще й досі обурюють людей, викликаючи при цьому купу неприємних емоцій і гіркоту неправди життя. Ось якраз ситуація із проявами такої життєвої «неправди» і стала темою обговорення чергового телевізійного ефіру «Клубу експертів Житомирщини», який вже більше місяця щочетверга проводить свої засідання у актовому залі Житомирської обласної бібліотеки імені Ольжича. Темою обговорення громадських експертів 9 березня 2017 року стала ситуація зі звільненням  керівників освітянських закладів у Житомирі. Йшлося про дошкільний навчальний заклад №32, навчально-виховний комплекс №11 і загальноосвітню школу №1 у місті Житомирі.

За словами тепер вже колишнього директора дитсадка №32 Ірини Куниці, історія з її звільненням з керівної посади вміщається у декілька епізодів, кожен з яких завершувався оголошенням догани. І все це – протягом кількох місяців одного року. Хоча попередні 32 роки педагогічного стажу Ірини Юріївни Куниці були увінчані лише подяками, грамотами та нагородами. Ось такий несподіваний поворот у ставленні міського педагогічного начальства до керівника дошкільного навчального закладу пояснюється банально просто – на керівну посаду треба було призначити «потрібну» людину. Причому, неоковирність та некоректність ситуації навколо директорки дитсадка №32 видно навіть «неозброєним оком». Адже ще у жовтні 2016 року очолюваний Іриною Куницею дошкільний заклад був визнаний як бездоганно підготовлений до нового навчального року дитячий садочок. Але вже у грудні 2016 року Ірину Юріївну покликали до кабінету начальника  міського управління освіти Валентина Арендарчука і попросили (чи запропонували) написати заяву на звільнення «за згодою сторін». Годі й говорити, Ірина Юріївна аж ніяк не хотіла давати Валентину Васильовичу такої згоди і попросила певного часу, щоб, як то кажуть, подумати та зважити.

Звісно, тривожний дзвіночок вже пролунав, а тому завідувачка дитсадка прагнула звернутися до керівників освітянської галузі не лише міського, але й обласного рівня. Очевидно, із однією метою: з’ясувати справжню причину майже раптової «немилості» з боку міського управління освіти та домогтися можливості допрацювати на посаді завідувачки ДНЗ №32 до кінця навчального року.

Однак до літа 2017 року Ірину Куницю ніхто й не збирався тримати на посаді директора дитсадочка, оскільки на цю посаду вже було знайдено претендента. Новим директором було призначено Ірину Хоруженко, яка до «того» працювала вихователем у міському ДНЗ №63. У середовищі експертів, які обговорювали 9 березня 2017 року ситуацію зі звільненням та призначенням керівництва ДНЗ №32 у січні 2017 року, викликали подив декілька обставин такої кадрової «рокіровки». Те, що нова завідувачка має лише 9 років педагогічного стажу, за який змогла отримати лише 2-у кваліфікаційну категорію, викликало чимало запитань у експертів і не менше зауважень у середовищі аудиторії, яка також залучається до обговорення теми телевізійного ефіру. Адже загальновідомо, що претендент на керівну посаду директора дошкільного навчального закладу повинен мати значно вищий рівень педагогічної кваліфікації, а також – хоча б невеликий стаж роботи на посаді заступника чи методиста. Тим більше, що ДНЗ №32 у перспективі має стати одним із пілотних дошкільних закладів Житомира, де впроваджуватиметься сьогодні вкрай актуальна інклюзивна освіта. А це означає, що новому керівникові ДНЗ №32 доведеться спрямовувати на переоснащення установи не лише сотні тисяч гривень, але й відповідати за важливий напрям переорієнтації профілю роботи дитсадка. Певних видимих аргументів, які сьогодні має у своєму «активі» новопризначений керівник, поки що не видно.

Хоча один із учасників розмови експертів, – громадський активіст Олександр Коцюбко – зауважив, що перевагою новопризначеної директорки можна вважати її кумівство із губернатором Житомирщини Ігорем Гундичем. Хтозна, наскільки така інформація відповідає дійсності, однак висновок про те, що Ірину Хоруженко дивовижно швидко призначили директором ДНЗ №32 «неспроста», можна зробити навіть без допомоги експертів.

Проте виявилося, що ситуація зі заміною керівництва у дитсадочку №32, у Житомирі не є унікальною чи випадковою. Певну аналогію з вище згаданою історією нагадує й ДНЗ №11, директорка якого поки ще не звільнена, але перебуває у лікарні після такого ж «наступу» доган, які надійшли на її адресу з кабінетів управління освіти. Так само, як і в ситуації із ДНЗ №32, догани директору НВК №11 були поставлені на «потік» наприкінці 2016 року. Один з експертів телевізійного ефіру від 9 березня 2017 року, досвідчений і знаний у Житомирі юрисконсульт Володимир Гарбуз, який більш детально аналізував ситуацію навколо кадрових перипетій у ДНЗ №11, назвав подібні дії не інакше як проявами корупції. Коли керівників звільняють під навмисними, часто – певним чином спровокованими приводами, а на їх місце призначають відверто слабких і недостатньо кваліфікованих працівників.

Найцікавіше, чим можна доповнити слова та аргументи Володимира Гарбуза – нових директорів у дитячі садочки та НВК призначають не з тих працівників, які мали б бути у складі так званого «кадрового резерву» керівників дошкільних установ, а людей, які не мають формальних ознак чи підстав швидко «стрибати» у директорське крісло. Хіба що, якщо йдеться про родинні чи кумівські зв’язки з впливовими та знаковими людьми рівня так званої «обласної еліти». Тепер вже точно відомо, що таких зв’язків, або ж «своїх» людей у керівництві міста чи області, не мав директор житомирської ЗОШ №1 Микола Мельник, якого також спонукали та наполегливо закликали написати заяву «за згодою сторін».

Відтепер зрозуміло, що для того, аби утриматися на посаді керівника ДНЗ, школи, ліцею чи гімназії, у Житомирі треба мати не стільки гарний послужний список і найвищу кваліфікацію, скільки впливовий «дах» від кума, родича, брата чи свата. Висновок не новий, не складний, але однозначно сумний і навіть гнітючий, оскільки подібні явища раніше у педагогічно - шкільній галузі траплялися вкрай рідко. А зараз – чи то із мораллю у нашому постмайданівському суспільстві стало зовсім кепсько, чи може й насправді у начальства та впливового чиновництва так багато родичів та кумів? Без експертів і фахівців з’ясувати чи знайти відповідь на таке питання вочевидь не вийде.

Шановні читачі!

Нагадуємо та запрошуємо до участі у телеефірах «Клубу експертів Житомирщини», які проводяться щочетверга о 18.30 у залі Житомирської обласної бібліотеки ім. О.Ольжича. Ваші пропозиції та запитання до експертів можуть стати темою для цікавої розмови, а також – «прологом» для вирішення важливої суспільної проблеми. Тож на вас чекають!

Надія Анрійченко
Коментарі
16:55 Що подивитися на вихідних 16:21 Житомиряни вже підписали понад 70 тисяч декларацій з лікарями 16:06 Плануєте торгувати алкоголем і тютюном - подбайте про ліцензію 15:56 Водоканал скидає нечистоти у Тетерів. ВІДЕО з місця події play_circle_filled 15:46 Від футболу до туризму. Ліга чемпіонів в Україні 15:30 Житомирянам розповіли, як виглядатиме сквер на Лятошинського 15:17 На Житомирщині прокуратурою спільно з податківцями викрито підпільний цех з виробництва фальсифікованого алкоголю, що діяв на території області 15:00 Депутати бюджетної комісії обласної ради не підтримали питання по ТОВ «Валки-Ільменіт» 14:46 На Житомирщині 10 абітурієнтів були відсторонені від ЗНО через користування мобільними телефонами 14:16 В Олевському районі ліквідовано займання торфу на площі 0,05 га 14:00 Прокурор Житомирщини Любомир Війтович: "Наш фах вимагає повної самовіддачі та постійної самоосвіти" 12:44 За першу половину травня Житомирський рибоохоронний патруль виявив 123 порушення 12:20 На Словечанщині затримали копачів бурштину, які намагалися видати себе за відпочивальників

Хто переможе: газета «Бердичівський погляд» та пенсіонер Валентин Ганоль  чи мільйонерка, депутат обласної ради Анжеліка...

У період з 1 по 17 травня було виявлено 123 порушення, з яких 23 були грубими. Збитки, завдані рибному господарству, склали...

Детальніше про це, в рамках проекту «Я маю право!», розповіли фахівці Андрушівського бюро правової допомоги.

Упродовж двох днів під час тестування було виявлено перші порушення, відтак поліцейські закликають абітурієнтів суворо дотримуватись...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up