Обвинувачений у вбивстві Олександра Жадька намагається затягнути розгляд справи в суді

Обвинувачений у вбивстві Олександра Жадька намагається затягнути розгляд справи в суді

У Богунському суді 12 квітня був продовжений розгляд справи про вбивство житомирянина Олександра Жадька.

Під час засідання 12 квітня 2019 року обвинувачений Довгалюк В.О. подав декілька клопотань, пов'язаних з досудовим слідством, яке тривало ще у 2014 році. Нібито в той час були порушені його права при визначенні кваліфікації злочину під час висування йому підозри. Колегія суддів була здивована такою поведінкою обвинуваченого, так як пройшло вже майже шість років з часу вбивства. Суд відхилив всі клопотання, обґрунтовуючи своє рішення тим, що зараз справу розглядають з іншою кваліфікацією, з якою обвинувачений Довгалюк був ознайомлений та на основі якої обвинувачувальний акт оформлявся та направлявся до Житомирського районного суду ще в жовтні 2014 року.

Після відмови цих клопотань обвинувачений попросив суд оголосити перерву для того, щоб більш обґрунтовано подати клопотання про відвід колегії суддів. Це конституційне право обвинуваченого, і відповідно суд погодився з цим та переніс засідання на 23 квітня цього року.

Родичі загиблого вважають, що обвинувачений Довгалюк взагалі знахабнів та зловживає своїми правами. Він відкрито намагається затягнути розгляд справи та уникнути покарання. Попереднє засідання від 01.04.2019 року також було зірвано стороною обвинуваченого, оскільки не з’явився один із його захисників. Родичі вимагають від суддів надати правову оцінку таким діям обвинуваченого Довгалюка та його захисників, а також захистити їх права як потерпілих при розгляді цієї резонансної справи. Вони говорять: «У вбивці немає більше жодних доказів своєї невинності, тому він застосовує такі методи, як затягування часу. Довгалюк не кається, тому здійснить вбивство в майбутньому ще не один раз, поки не буде покараний».

Нагадуємо, що у 2014 році Олександра Жадька було жорстоко вбито в селі Зарічани Житомирського району. Тіло 43-річного чоловіка знайшли з десятком ножових поранень. В ході тривалого судового процесу проводилися декілька експертиз. Прокурор для підсудного просив 15 років тюрми і відшкодування моральної шкоди, але 15 листопада 2017 року суд виправдав Володимира Довгалюка. В підсумку справа була передана в апеляцію, яка завершилася повторним направленням на новий розгляд кримінального провадження в суді першої інстанції.

25 січня 2019 року колегія суддів Богунського районного суду міста Житомира почала нове слухання справи. Більшість родичів загиблого відмовилась від цивільного позову та матеріального відшкодування збитків, акцентуючи увагу тільки на кримінальному покаранні вбивці.

Руслан Мороз

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up