Лікар онкодиспансеру, звинувачуваний у продажу хворим безкоштовних ліків, намагається через суд стягнути кошти «за вимушений простій»

Лікар онкодиспансеру, звинувачуваний у продажу хворим безкоштовних ліків, намагається через суд стягнути кошти «за вимушений простій»

У Корольовському районному суді м. Житомира продовжується судовий розгляд справи щодо обвинувачення медпрацівників Житомирського онкодиспансеру, які наживалися на онкохворих, продаючи їм безкоштовні ліки.

Це лікар-хіміотерапевт Сергій Гринчук, а також уролог Пономарьова та медсестра по введенню хіміопрепаратів Калюжна.

Наступне засідання відбудеться у Корольовському районному суді м. Житомира 16 листопада 2023 року. Потерпілою стороною по справі визнано КНП «Житомирський обласний онкологічний диспансер», а обвинуваченими - Олександр Гула, Олександр Домбровський, Людмила Калюжна та Сергій Гринчук. Справу кваліфіковано за статтею «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».

Відео дня

Нагадуємо, що ця подія вже має багаторічну історію. 

Ще кілька років тому містяни, хворі на онкозахворювання, неодноразово стверджували, що в кабінетах онкодиспансеру лікарі примушують купувати ліки або в певних аптеках, або в так званих кур’єрів. Тоді громадськість підняла шум та після скандалу робоча група обласної ради та облдержадміністрації надала рекомендації звільнити з посади завідуючого хіміотерапевтичним відділенням Сергія Гринчука, понизивши його до рядового лікаря. Керівник закладу підписав наказ про звільнення Сергія Гринчука.

Тоді скандал швидко вдалося пригасити, незважаючи на те, що від тодішньої Громадської ради при ЖОДА будо звернення до керівництва Житомирської обласної державної адміністрації, до Національної поліції. 

Сергій Гринчук за цей час встиг стати депутатом міської ради від партії ОПЗЖ та поновитися на посаді за рішенням Богунського районного суду міста Житомира від 16.12.2020 року по справі №295/10964/20.

І знову на ті ж самі граблі

Не пройшло навіть року після поновлення на посаді, як знову гучне повідомлення про викриття саме Сергія Гринчука та ще кількох медичних працівників онкодиспансера на тому ж самому!

Слідчі поліції за участі співробітників УСБУ та під процесуальним керівництвом Житомирської обласної прокуратури 24 вересня 2021 року провели обшуки у службових кабінетах одного з лікувальних закладів Житомира та низці аптечних пунктів. 

«За наявною інформацією, організував протиправну діяльність завідувач одного з відділень онкоцентру спільно зі своїм колегою. Медики призначали онкохворим лікування, а вартісні ліки пропонували купувати в аптеках – це при тому, що ці медикаменти вони безкоштовно отримували від держави на кожного хворого. Медики-шахраї списували отримані ліки і продавали їх приватним аптекам за пів ціни. Препарати збували у декількох обласних центрах. Схема діяла щонайменше упродовж останніх пів року», – повідомили у пресцентрі СБ України у Житомирській області. 

За наявною інформацією, така схема забезпечувала дохід її організаторам у розмірі близько пів мільйона гривень. 

«Цього ж дня з автомобіля одного з учасників злочинної схеми було вилучено готівку у майже пів мільйона гривень та чергову партію ліків (50 упаковок вартісного протипухлинного препарату)», – повідомляє відділ комунікації поліції Житомирської області. 

Тоді також повідомлялося, що досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури, проводить Головне управління Нацполіції в області, оперативний супровід здійснюється Управлінням служби безпеки в області.

У жовтні 2021 року нашому виданню вдалося отримати коментар від Ігоря Сабадаша, директора КНП «Житомирський Облонкодиспансер» ЖОР. На наше прохання прокоментувати тоді дану ситуацію Ігор Сабодаш зазначив:

«Коли мене призначали керівником онкодиспансеру, то була дуже непроста розмова з депутатським корпусом обласної ради. Ставши головним лікарем, я задіяв правоохоронні органи, щоб припинити незаконний продаж ліків в кабінетах онкодиспансеру. Але почали з’являтися нові схеми продажу ліків через кур’єрів. Тоді спільно с обласною державною адміністрацією та обласною радою було створено робочу групу і прийнято рішення про звільнення з посади завідуючого хіміотерапевтичним відділенням. Але через деякий час він поновився на посаді за рішенням суду. І далі це перейшло вже в кримінал. За матеріалами суду, відбулася крадіжка ліків з подальшим перепродажем  в аптеки різних областей України. Саме ці лікі були отримані за рахунок державного бюджету та призначені для безкоштовного лікування хворих. На даний час розслідування проводиться стосовно двох лікарів та медсестри онкодиспансеру».

Поки триває суд по основному обвинуваченню групи осіб в крадіжці ліків, Сергій Гринчук подав одночасно інший позов: «Про скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу». Тобто ще до того, як буде винесено рішення по першій справі, обвинувачений намагається отримати компенсацію та поновитися на роботі. Всупереч тому, що рішення суду з цього питання ще немає.

Вдруге поновитися на роботі за рішенням суду?

6 листопада 2023 року у Богунському районному суді м. Житомира відбулося чергове засідання, де позивачем вже є  Сергій Гринчук, а відповідачем заначено Комунальне некомерційне підприємство «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради. Предметом спору є «скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу».

В Ухвалі Богунського районного суду м. Житомира «Про відкриття провадження у справі» від 06.04.2023 року зазначено:

«Вирішуючи питання про відкриття провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до комунального некомерційного підприємства «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради (м. Житомир, вул. Фещенка-Чопівського, 24/4) про скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, -

ВСТАНОВИВ:

До Богунського районного суду м. Житомира надійшла вказана позовна заява, якою позивач просить визнати незаконним та скасувати наказ відповідача №21/ОД від 30.01.2023 року про звільнення позивача; поновити позивача на посаді завідуючого хіміотерапевтичним відділенням КНП «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради; поновити позивача на посаді лікаря-онколога поліклінічного відділення «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради за сумісництвом; стягнути з відповідача середній заробіток за час вимушеного прогулу, допустити негайне виконання рішення в частині стягнення середнього заробітку за один місяць.

Підстав для залишення заяви без руху, повернення позовної заяви та відмови у відкритті провадження у справі, передбачених статями 185, 186 ЦПК України, не вбачається.

Позовна заява підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.

Керуючись ст. ст. 174, 178, 181, 187, 353, 354 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Відкрити провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до комунального некомерційного підприємства «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради про скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження».

Таким чином, всупереч діючому законодавству без остаточного рішення Корольовського районного суду по справі 296/5745/22, Сергій Гринчук намагається в порядку спрощеного позовного провадження поновитися на роботі за рішенням Богунського районного суду по справі 295/3381/23.

Невідомо поки що, яка реакція прокуратури на цей юридично-правовий нонсенс, але очікуємо на офіційну відповідь з цього питання.

P.S. І сподіваємося, що не буде незрозумілої відписки: "чекаємо на рішення чергового суду".

Руслан Мороз

Читайте також:

У Корольовському районному суді Житомира почався судовий розгляд справи щодо зловживань в обласному онкодиспансері.

Справу медиків онкодиспансеру, які збували «на стороні» ліки, передано до суду.

Заввідділенням онкодиспансеру Житомира Гринчуку суд призначив заставу у сумі 156 тисяч гривень.

Поліція не знайшла порушень: лікарів онкодиспансеру, раніше відсторонених за зловживання, допустили до роботи.

Лікар, якого звинувачують в тому, що він дурив пацієнтів, подав до суду та став депутатом міськради.

У Житомирі лікарі наживаються на онкохворих, або Як ракова пухлина пожирає людські душі.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (12)
  • Александр Кравчук
    І мені так казали безкоштовну операцію зроблять за гроші,зробив безкоштовно но вже не вУкраїні і мрт також для онко тут безкоштовне якось так!
  • Олена
    Розстріляти суку а не витрачати час судді і кошти податківців такі тварини НЕМІНЯЮТЬСЯ
  • Светлана Юзефович
    Риба гниє з голови...
  • Люда Кухта
    Скоти...все мало...

keyboard_arrow_up