Справу медиків онкодиспансеру, які збували «на стороні» ліки, передано до суду

Справу медиків онкодиспансеру, які  збували «на стороні» ліки, передано до суду

Житомирська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно чотирьох осіб, які причетні до заволодіння лікарськими засобами, придбаними за бюджетні кошти.

Як повідомляє пресслужба Житомирської обласної прокуратури, злочинну схему з реалізації ліків – хіміотерапії, якою забезпечують медичні заклади за бюджетні кошти та які призначені для лікування онкохворих, розробили і втілювали медичні працівники, приватні особи та менеджер комерційної аптеки.

Нагадаємо, йдеться про лікарів обласного онкодиспансеру - Сергія Гринчука і Олександра Заруцького.(Ред.)

Відео дня

Так, завідувач відділенням, який і лікував онкохворих, знаючи, що призначені ліки з хіміотерапії пацієнт не буде отримувати та використовувати для подальшого свого лікування, насправді у його медичній картці не зазначав такий факт. Натомість спільниця підозрюваного – медсестра – у відповідних документах відмічала, що хворий ліки отримав, про що підроблявся його підпис. Потім медпрепарати, подекуди це повний курс лікування, списувалися як використані та відправлялися для реалізації «на стороні». 

Пособник, у свою чергу, доставляв «списану» хіміотерапію «замовникам», один з них – депутат з Хмельниччини, працівник комерційної аптеки - які обіцяли збути крадені медпреапарати в інших областях.

За результатами низки експертиз, онкохворим не видано ліків майже на 180 тис. грн, якими заволоділи фігуранти провадження.

Під час проведених за місцем роботи та проживання обшуків на території двох областей виявлено та вилучено партію «списаних» ліків, а також документацію з внесеними до неї недостовірними даними про видачу медпрепаратів пацієнтам.

При цьому, за ухвалами суду працівників медзакладу відсторонено від посад, а також з метою відшкодування завданих збитків накладено арешт на майно фігурантів.

Злочинну схему викрито завдяки скоординованим діям Житомирської обласної прокуратури, Управління СБ України в області, СУ Головного управління Нацполіції в області та Управління Північного офісу Держаудитслужби в області.  

Читайте по темі:

Заввідділенням онкодиспансеру Житомира Гринчуку суд призначив заставу у сумі 156 тисяч гривень.

Поліція не знайшла порушень: лікарів онкодиспансеру, раніше відсторонених за зловживання, допустили до роботи.

Чому в онкодиспансері шукають винних серед невинних, а крадіїв залишають без покарання?

Заробіток на горі: у Житомирі викрили лікарів, які продавали безкоштовні ліки для онкохворих.

Стали відомі прізвища лікарів, які наживалися на продажу препаратів онкохворим.

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (1)
  • Олександра Климчук

    Таких докторів конфіскація майна  і позор на горі наживатися!!!

keyboard_arrow_up