Лікар, якого звинувачують в тому, що він дурив пацієнтів, подав до суду та став депутатом міськради

Лікар, якого звинувачують в тому, що він дурив пацієнтів, подав до суду та став депутатом міськради

Лікар-хіміотерапевт, якого понизили в посаді за зловживання службовим становищем, не тільки намагається поновитися на посаді через суд, але й пройшов на виборах до Житомирської міської ради за списком від політичної партії «Опозиційна платформа – За життя».

Ми разом сумуємо за лікарями, які загинули, рятуючи наші життя під час боротьби з коронавірусом. Лікарі, які самовіддано працюють у наших нелегких умовах, заслуговують тільки на безмежну повагу та шану. Але, на жаль, є лікарі, які власне збагачення ставлять вище за свій лікарський обов’язок.

На початку вересня 2020 року наше видання розмістило матеріал «У Житомирі лікарі наживаються на онкохворих, або Як ракова пухлина пожирає людські душі». 

Нагадаємо, що до нашої редакції звернулася група житомирян, які хворіють на онкологічні захворювання, зі скаргами, що лікарі постійно примушують хворих на онкологію купувати в них нібито сертифіковані ліки зі знижками. Але потім хворим ставало гірше, хоча повинно було спостерігатися покращення стану. Причому у хворих не спостерігалось характерних ознак після проведення терапії даними препаратами. Це було зафіксовано одразу кількома незалежними фахівцями. 

Відео дня

Це, за свідченням голови правління громадської організації «Поліський щит» Сергія Ткачука, який вже досить довго особисто займався розслідуванням зловживань у Житомирському онкодиспансері, почалося багато років тому. 

У 2019 році Віктор Лучків, який займає посаду заступника начальника департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА, був спійманий на отриманні хабара у розмірі 10 тисяч гривень, але цей факт не завадив йому залишитися на посаді. Також Лучків – хірург, який проводить операції в обласному онкологічному диспансері. Зять Лучківа – Сергій Гринчук – лікар-хіміотерапевт Житомирського обласного онкологічного диспансеру. 

Відносно Сергія Гринчука було отримано кілька скарг щодо того, що він змушує хворих купувати ліки, які взагалі не діють належним чином. Після них навіть не спостерігаються певні зміни в самопочутті, які бувають після хіміотерапії. Також він часто виставляє на власних сторінках у соціальних мережах фото з коментарями на кшталт «гроші пахнуть». Ми сподівалися, що правоохоронні органі, прокуратура і СБУ звернуть увагу на те, що постійно відбувається в стінах онкодиспансеру. Також нам повідомили, що від громадської ради було звернення до керівництва Житомирської обласної державної адміністрації. Біль і відчай заполонили все, але знаходяться ті, хто наживається на людському горі.

Пацієнти, що звернулися до нашої редакції за допомогою, надали відеозйомку процесу передачі препаратів для хіміотерапії онкохворим. На відео можна побачити номери машин, почути запис розмов між посередниками та пацієнтами. На одному з фото чітко можна побачити телефон та прізвище Сергія Гринчука. Знову величезний об’єм інформації, який неможливо викласти в одній статті в газеті. І знову ми задавалися питанням: чи буде ласка та бажання правоохоронців копатися в цьому бруді? На жаль, виявилося, що ні… 

В тому матеріалі ми розмістили маленькій коментар від Ігоря Сабадаша, директора КНП «Житомирський облонкодиспансер» ЖОР. На наше прохання прокоментувати ситуацію зі скандалом з одним з лікарів, який пропонував хворим на онкологію нібито сертифіковані ліки зі знижками, Ігор Сабадаш зазначив: «Ми не можемо точно стверджувати, що він займався збутом несертифікованих ліків, бо це робили через кур’єрів. Зі свого боку ми зробили все можливе – звільнили його з поста завідуючого лікаря. Зараз він просто лікар», – додав Сабадаш. 

Правоохоронні органи проігнорували наше звернення та зробили вигляд, що взагалі нічого не сталося. Але насправді сталася ще жахливіша річ – людина, яку звинуватили в торгівлі контрафактними ліками, стала депутатом Житомирської міської ради. Так що потім не дивуйтеся, чому міськрада приймає інколи дуже дивні рішення.

А тим часом у Богунському районному суді м. Житомира суддя Людмила Семенцова слухає справу за номером 295/10964/20. Наступне засідання призначено на 27 листопада 2020 року на 12:00.

Сторони у справі – відповідачі: директор комунального некомерційного підприємства «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради Сабадаш Ігор Іванович та комунальне некомерційне підприємство «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради, позивач: Гринчук Сергій Олексійович. Суть спору: визнання наказу незаконним та його скасування, поновлення на посаді, стягнення різниці у заробітку, моральної шкоди.

Тож історія нашого протистояння з медичною мафією, що наживалася на онкохворих, набирає нових обертів. Представниками організації «Поліський щит», які переймаються цією ситуацією, було написано ряд звернень, де описувалися зловживання ескулапів, також відбувся ряд зустрічей з обласним керівництвом з цього питання.

Голова правління громадської організації «Поліський щит» Сергій Ткачук перед початком судового засідання 5 листопада так прокоментував цю подію: «Ми прийшли на судове засідання. Позивачем є колишній лікар-хіміотерапевт Житомирського обласного онкологічного диспансеру Гринчук Сергій Олексійович. Після скандалу у ЗМІ, після наших звернень, після наших розмов з керівництвом медичної галузі Житомирської області даного горе-гіппократа було звільнено з роботи, оскільки було встановлено ряд порушень, які вчинялися ним. Зараз дана особа намагається поновитися на роботі. Крім того, він вимагає відшкодувати йому заробітну плату і виплатити моральну шкоду. Йому недостатньо тих коштів, які він збирав з пацієнтів. На ці кошти дана особа вела образ життя, який притаманний не лікарю онкодіспансера, а більш потужному бізнесмену «середньої руки». Ми будемо й у подальшому приходити на судові засідання і будемо контролювати хід даної справи». 

Від редакції нагадуємо, що наступне судове засідання призначено на 27 листопада 2020 року на 12:00 в Богунському районному суді м. Житомира.

Вже коли матеріал був готовий до друку, ми отримали ще один коментар від Ігоря Сабадаша, директора КНП «Житомирський облонкодиспансер» ЖОР, в якому він зазначив, що Сергія Гринчука було тільки понижено в посаді і зараз він працює звичайним лікарем-хіміотерапевтом. Звернень до правоохоронних органів, незважаючи на створену комісію та її висновки, не було. Також, на думку Ігоря Сабадаша, Сергій Гринчук має всі шанси поновитися через суд на попередній посаді. 

Але це не вирішує проблему прихованого продажу контрафактної продукції під виглядом сертифікованих ліків. За словами очільника облонкодиспансеру, йому вдалося переломити ситуацію, адже раніше «лікарі продавали ліки саме в кабінетах». І тоді були звернення до правоохоронців, які власне і допомогли припинити безлад у лікарні. Незважаючи на всі прийняті заходи, за словами керівника, довести, що саме лікарі зараз отримують відсотки від продажу ліків через кур’єрів, майже неможливо, адже це робиться не в кабінетах, а за територією облонкодиспансеру. Інколи це робиться через соціальні мережі, через сайти в інтернеті. Також Ігор Сабадаш наголосив, що зараз укладений контракт з Національною службою здоров’я України, і в більшості випадків медичні препарати для хіміотерапії закуповуються за кошт державного бюджету. Але тоді знову виникає питання: чому лікарі продовжують примушувати онкохворих купувати дорогі препарати через посередників? І це запитання поки ще залишається без відповіді.

Руслан Мороз


 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:51 Реєстрація електронних кабінетів уже доступна для всіх категорій вступників 2025 17:25 За реалізацію фальсифікованого алкоголю засуджені сплатять штраф у розмірі 355 тис. гривень 17:00 У Житомирі цього тижня бракує крові 3 і 4 групи з негативним резусом 16:40 За позовом прокуратури Радомишльську міськраду зобов’язали створити орган охорони культурної спадщини Від читача 20:07 Ігор Клименко вручив державні нагороди та відомчі відзнаки слідчим Національної поліції 16:21 Слюсар, електрик, будівельник: затребуванні професії, що починаються з Професійного коледжу технічних інновацій 15:41 Вводяться сезонні обмеження руху для великовагового транспорту за умови підвищення температури понад +28оС 15:30 У Житомирі 45-річний чоловік задушив двох знайомих жінок: одну - електричним дротом, другу - руками photo_camera 15:21 Постраждалі від збройної агресії рф мають право на одноразову грошову допомогу 15:19 Про сексуальність — без міфів і сорому: у Житомирі сексологиня проведе публічну лекцію 15:00 ДПС перевиконала план надходжень за перше півріччя на понад 60,8 млрд гривень 14:40 Почалась реставрація однієї з найстаріших скульптур міста photo_camera 14:21 Житомирська область у 2024 році виробила майже 39 тис. тонн плодово-ягідної продукції 14:00 Мінсоцполітики: Як подати онлайн-заяву на послугу денного догляду 12:40 До 1,6 мільйона гривень на ветеранський бізнес — стартує грантова програма «Варто РОБИти СВОЄ 2.0» 12:19 «Вікі любить Землю» запрошує до участі у фотоконкурсі для Вікіпедії 12:01 Якою буде погода в Житомирі в перші дні липня - прогноз синоптиків 11:39 За останні вихідні на Житомирщині екоінспектори виявили чотирьох порушників правил рибальства та врятували рибу з браконьєрської сітки 11:21 Літо - сезон лептоспірозу: що треба знати 11:00 З 1 липня в Україні більше не буде 220 вольт, тепер у розетках зроблять 230В, а норма відхилення — від 207 до 253, — Нацкомісія
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up