Нарешті універсальний подарунок до всіх свят знайшовся: prepaid-картка вже в Україні.

Нарешті універсальний подарунок до всіх свят знайшовся: prepaid-картка вже в Україні.

Певно, що будь-кому з нас відомий випадок, коли людині щось треба подарувати, але у неї начебто все є.

Але мало хто знає, що наші державні банки вже вирішили це питання, і поряд з кредитними і дебетовими пластиковими картками стали пропонувати передплачені картки або prepaid-картки. Що це таке – розбираємося разом!

Що таке prepaid-картка

За власною сутністю, це банківський подарунковий сертифікат, що має заздалегідь внесену на баланс суму. Особливість такої карти полягає в миттєвій видачі грошей і відсутності прив'язки до рахунку. Подарункові prepaid-карти зазвичай купують для когось в якості презенту, адже їх можна використовувати для оплати в будь-якій торговельній точці.

Найближчим аналогом цього продукту є подарункові сертифікати, які випускають не тільки банки, але і магазини, аптеки, салони краси і т.д.

Види prepaid-карт

Наприклад, на сьогоднішній день в Україні пропонуються  наступні 3 види карток:

Стандартна  картка - підходять для звичайних  розрахунків в магазинах, покупок онлайн і для зняття готівки;

Віртуальна - застосовується тільки для оплати онлайн через Інтернет;

Подарункова - часто є кобрендинговою, тобто є спеціально замовленою і зробленою банком разом з якою-небудь відомою організацією з метою продажу реклами товару. Такі карти завжди є передплаченими і випускаються за підтримки Visa або MasterCard. Вони можуть як мати фізичний носій - пластикову карту - так і не мати. Але частіше використовується перший варіант, при якому клієнт отримує тільки реквізити і вводить їх при покупці онлайн.

Особливості такої картки

Десь має бути підступ…

Фактичним недоліком такого подарунку може стати відсутність захисту картки. Вона є безіменною, і використовуються без ПІН-коду. Отже, в разі втрати або крадіжки нею легко можуть скористатися шахраї. До речі, ця картка має ліміти на зняття готівки: в день можна зняти з картки або перевести на іншу 500 грн, в місяць - 4000 грн. Погодьтеся, що це не завжди зручно, проте, незважаючи на ці мінуси, передплачена картка є зручним інструментом, якщо використовувати її для певних цілей - наприклад, для разової покупки або подарунка, а також оформляти для користування дитиною.

Банки, що цим займаються

Першим в Україні віртуальні prepaid-карт випустив «Ощадбанк». Ними можна користуватися для безконтактної оплати за допомогою Google Pay або «ОщадPay», а також розраховуватися в інтернет-магазинах.

Також зараз карти активно використовує «Приватбанк». За допомогою їх він дозволив клієнтам будь-якого українського банку платити через Apple Pay. Для цього спеціальна програма моментально випускає і прив'язує до iPhone prepaid-карту.

Додаток визначає, чи належить введений номер телефону клієнта банку. Якщо немає, воно автоматично генерує карту, яка потім може бути легко додана в Apple Pay.

Ірина Хоцька

 
 

Новини за темою Читайте також
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up