Наше видання вже повідомляло про те, що під час карантину АЗС «UPG», попри всі закони та постанови судів, отримало сертифікат, який дозволяє почати комерційну діяльність.
Подробиці - тут.
До якості будівництва АЗС «UPG» дуже багато питань - починаючи від несправної каналізації та відсутності дозвільних документів і закінчуючи невідповідністю зведеного об'єкта цільовим призначенням землі, на якій побудована АЗС, рішеннями судів і категоричною відмовою даної компанії провести оцінку впливу об'єкта на навколишнє середовище, без якої в принципі заборонено будувати такі об'єкти, як АЗС.
Незважаючи на все це, ДАБІ надала компанії «UPG» сертифікат готовності об'єкта до експлуатації. Ці дії є протиправними, в нормальних цивілізованих країнах такі чиновники вже перебували б у місцях позбавлення волі - але наша влада, як міська, так і центральна, ігнорує порушення вимог законодавства.
«Вони встановили нам карантин, під час якого судові засідання переносяться, не проводиться контроль за будівництвом - але будувати і вводити об'єкти в експлуатацію можна. Сьогодні ми з ініціативною групою мешканців відвідали прокуратуру, так як жителі вже неодноразово зверталися з цими кричущими проблемами, щоб Житомирська місцева прокуратура здійснила представництво інтересів держави в суді», - каже юрист Максим Мелешко, який відстоює інтереси мешканців прилеглих будинків по проспекту Незалежності, 29.
Раніше відповідні інстанції повідомляли про те, що такий об'єкт загрожує життю і здоров'ю громадян, а також створює небезпеку для навколишнього природного середовища. Аналогічна позиція в 2017 році була озвучена екологічною інспекцією Поліського округу - будівництво АЗС в даному районі матиме негативні наслідки для навколишнього природного середовища та життєдіяльності людей. АЗС знаходиться всього в 10 метрах від сусідньої будівлі - багатоквартирного житлового будинку.
«Сьогодні в прокуратуру були передані документи, що підтверджують протиправну діяльність компанії« UPG», їх підрядної організації, ДАБІ та їх посадових осіб у Житомирі та Києві», - сказав один з членів ініціативної групи жителів Володимир Островський.
«Хотілося б звернути увагу на демонстративну бездіяльність, а часом і протиправні дії чиновників Житомирської міської ради - мало того, що вони часом не виконують своїх функцій, так ще й фальсифікують (підробляють) документи», - додав Максим Мелешко.
Відзначимо, що якість будівництва АЗС «UPG» і комунікацій до неї насправді пригнічує. Ще не введена в експлуатацію АЗС вже встигла затопити довколишні об'єкти - сусідній продуктовий супермаркет «ЕКО», найближчий багатоквартирний будинок і дитячий майданчик у дворі (фото).
При цьому фахівці ДАБІ з Києва впевнені - АЗС побудована якісно, і її можна відкривати.
Руслан Мороз
Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.
№ 37 від 2 жовтня 2024
Читати номер
Володимир Островський