Протез із пластикових кришечок: фейк чи правда

Протез із пластикових кришечок: фейк чи правда
Благодійна акція «Збирай кришки на протези для воїнів» стартувала в Україні влітку 2015 року. Її активними учасниками стали десятки тисяч українців, у тому числі й житомиряни.

Почули дзвін, та не знають, де він

Організатори просили небайдужих людей здавати пластикові кишечки в спеціальні контейнери, які були встановлені в торгових мережах і громадських місцях.

Але державна служба у справах ветеранів війни та учасників АТО через два роки існування акції раптом схаменулася, стверджуючи, що протези з цих матеріалів не роблять, закликавши українців не брати участь у подібних заходах.

Відео дня

«Мабуть, організатори акції чогось не розуміють. Але експерти визнають, що сучасні протези не можуть бути зроблені з поліетилену. Було б краще, якщо гроші від переробки цих кришечок спрямовувались на допомогу конкретним постраждалим бійцям, але не у вигляді пластмасових протезів», – сказано в повідомленні на сайті Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО.

Там пояснюють, що пластик, з якого зроблено кришечки, недостатньо міцний, щоб робити з нього протези. Їх виготовляють з металу і карбонових матеріалів.

«Напевне, організатори цих акцій не розуміють, що такі флешмоби можуть зашкодити не лише фізичному здоров’ю учасника АТО (травми, зумовлені пошкодженням виробу), а й спровокувати нові психологічні травми», – додають у службі.

Пластик в обмін на гроші

Цю ж інформацію для «20 хвилин» прокоментував головний спеціаліст сектору Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО у Житомирській області Руслан Кравчук. Посадовець розповів, що служба помилилася, адже в дійсності на протезування йдуть виручені кошти від переробленої сировини, а не кришечки.

«Кришечки здаються для подальшої утилізації, і виручені гроші йдуть на допомогу бійцям. Таким чином можна зробити і зі збором батарейок. Тому опублікована інформація – це більше технічний недолік, ніж спроба дезінформації», – говорить Руслан Кравчук.

Також журналісти поспілкувалися і з представниками фонду «ОВЕС» – одного з тих, що займаються збором кришечок. Нам розповіли, що зібраний пластик не йде на виготовлення протезів, а здається на переробку, і зібрані пожертви передаються на виготовлення протезів для бійців АТО.

«За основу були взяті європейські проекти зі збору пластикових кришечок у громадських місцях. Як правило, організація, яка ініціює такий збір, оголошує мету, на яку будуть використані кошти, отримані за збір. У нашому випадку за мету було обрано допомогу в протезуванні постраждалим в АТО.

Від нас (або з відділень «Міст-Експрес») пластик поступає до переробників, а на рахунок БФ «ОВЕС» перераховуються благодійні внески.

Усі звіти про перебіг проекту, кількість зібраного пластику та надану допомогу ми викладаємо на нашому сайті та сторінці фейсбук», – зазначила представник БФ «ОВЕС» Наталія Тарасова.

Як розповіла Наталія Тарасова, кошти акумулюються на рахунку БФ «ОВЕС» та використовуються за оголошеною метою збору.

«На сьогоднішній день допомога надана двом бійцям. Сергій Тимощук, боєць 90-го батальону 81-ї бригади ЗСУ, отримав благодійну допомогу в протезуванні нижньої кінцівки на суму 120 тисяч гривень у грудні 2015 року.

Роман Дідера, боєць 95-ї аеромобільної бригади, отримав допомогу в ендопротезуванні тазокульшового суглоба на суму 57 500 гривень у лютому 2016 року. Збір триває, і на допомогу українців чекає наступний боєць, захисник луганського аеропорту Андрій Усач», – додала Наталія Тарасова.

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
12:20 В Андрушівці син зарубав мати, а рештки намагався спалити в печі play_circle_filled photo_camera 12:00 У Житомирі в перші дні травня буде по-літньому тепло 11:40 У ніч на 1 травня небо над Україною освітили блакитні спалахи: можливо, це був метеорит 11:20 Овруцькі рятувальники допомогли працівникам екстреної медичної допомоги транспортувати хвору людину до лікарні Від читача 17:06 Розкажи бабусі про очищення судин 11:00 Вже цього тижня змінюються правила для "обмежено придатних" 10:40 Пакунок малюка: як його отримати та що до нього входить? ВІДЕО play_circle_filled 10:20 У травні мобільні медичні команди відвідають ще 15 сіл на Житомирщині 10:00 Житлова субсидія на неопалювальний сезон для більшості українців буде перепризначена автоматично 09:40 Втрати ворога за добу: ліквідовано 1120 окупантів 09:20 Оперативна інформація станом на 06.00 1 травня 2024 року щодо російського вторгнення 09:00 1 травня: яке сьогодні свято, традиції, прикмети і погода у Житомирі 17:50 На Житомирщині регулярно працюють мобільні медичні команди 17:31 308 пожеж в екосистемах від початку року: рятувальники та патрульні проводять превентивні рейди у Житомирі 17:00 Громади та ветеранські організації можуть взяти участь у грантовій програмі 16:41 На Житомирщині продовжується робота зі створення системи укриттів у закладах освіти 16:21 На річці Уж прикордонники виявили браконьєрів, які встигли наловити риби на пів мільйона гривень 16:00 З Житомира на передову передали обладнання на 639 тисяч гривень photo_camera 15:40 МінРеінтеграції: Ветеранів запрошують безкоштовно опанувати професію ІТ-фахівців 15:20 Раду безбарʼєрності створять при виконкомі міської ради
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up