Фіктивна інвалідність за 5 тис. доларів: викрито двох ділків, які допомагали ухилянтам уникнути мобілізації

Служба безпеки спільно з Національною поліцією задокументувала ще одну схему уникнення мобілізації військовозобов’язаними чоловіками яка діяла на Житомирщині.
За матеріалами справи, «торгівлю інвалідностями» організували чоловік та жінка пенсійного віку із широкими особистими і родинними зв’язками у сфері охорони здоров’я регіону.
Посередники запевняли «клієнтів», що мають вплив на позитивні рішення лікарів різного профілю потрібних МСЕК щодо інвалідностей, та вимагали за це гроші – для себе та медиків.
Фіктивний інвалідний статус «під ключ» вартував у середньому 5 тисяч доларів США – залежно від реального стану здоров’я «клієнта» та групи, яку потрібно встановити.
У межах кримінального провадження задокументовано, як минулого року фігуранти «закрили питання» зі встановленням ІІІ групи інвалідності 38-річному чоловіку призовного віку із Коростеня та отримали за це 4,5 тисячі американських доларів.
Оскільки розладів здоров’я, достатніх для отримання потрібного статусу у нього не було, «інвалідо-дилери» розробили для нього наступну етапність дій:
Спочатку «клієнт» пройшов визначені обстеження та «пролікувався» стаціонарно, щоб спробувати оформити «втрату працездатності» через міську МСЕК – за місцем проживання.
Отримавши прогнозовану відмову, восени м.р. ухилянт оскаржив це рішення – у «потрібному» обласному МСЕК.
За досягнутою попередньою домовленістю із лікарем-невропатологом медико-соціальної експертизи, у визначений день грудня «клієнт» приїхав на обстеження на інвалідному візку, профільний лікар «встановив діагноз», члени комісії (експерти в інших медичних галузях) прийняли спільне рішення про встановлення ІІІ групи інвалідності.
На підставі зібраних доказів двом посередникам і ухилянту-хабародавцю повідомлено про підозру у пропозиції та наданні неправомірної вигоди службовій особі за вчинення дії з використанням службового становища, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч.3 ст.369 КК України).
Лікарю-невропатологу МСЕК інкримінується вчинення злочину, передбаченого двома статтями Кримінального кодексу України:
- ч.1 ст.368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди),
- ч.1 ст.366 (службове підроблення).
Фіктивну інвалідність фігуранта скасовано.
Наразі у межах досудового розслідування триває документування участі у корупційній схемі інших лікарів медичних закладів регіону, у тому числі – посадовців МСЕК.
Документування злочинної схеми здійснили оперативники СБУ в Житомирській області спільно зі слідчими ГУНП регіону за процесуального керівництва обласної прокуратури.
Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.