Житомиряни провели просвітницьку кампанію на фестивалі українського духу «Бандерштат»

Житомиряни провели просвітницьку кампанію на фестивалі українського духу «Бандерштат»

В Україні відгриміло наймасштабніше дійство літа – фестиваль українського духу «Бандерштат».

 

Цього року дійство відбувалося у новій локації на околиці міста Луцьк (село Рованці, раніше фестиваль був у Луцьку, – прим. автора) упродовж 4-6 серпня. Була на «Бандерштаті» і житомирська делегація.

Зовсім поруч з Луцьком у селі Рованці (20 хвилин пішки від центру міста) відбувся одинадцятий «Бандерштат», який став наймасштабнішим за усі роки. За підрахунками організаторів, за три дні фестиваль відвідали 12 тисяч людей. Для проведення «Бандерштату-2017» через річку Стир у центральному парку міста перекинули пішохідний понтонний міст, аби з’єднати обласний центр із селом Рованці, на землях якого й відбувався фестиваль. Оскільки міст виявився достатньо «рухомим», то в народі його швидко нарекли «мостом тверезості», позаяк утримати рівновагу у стані алкогольного сп’яніння непросто. Таким чином міст став першою перевіркою на тверезість (хоча випадків падіння з моста не було зафіксовано).

Приїхали фестивальники з усіх куточків України. Найбільше гостей було зі Львова, Києва, Рівного та Луцька. Були й відвідувачі з інших країн: Італії, Ізраїлю, Австрії, Японії, – йдеться в повідомленні на сайті фестивалю. За три дні «Бандерштат» відвідало близько 12 тисяч осіб. Значна частина відвідувачів мешкала у наметовому містечку. Так, на території розмістилося більше 2 тисяч наметів.

Нова локація «Бандерштату» дозволила вперше вмістити три музичні сцени різних стилів. Цьогоріч виступили близько 60 гуртів. Серед них: «Бумбокс», «Тартак», «ВВ», представник останнього «Євробачення» від України «O’Тorvald», «Флайzzzа», «OT VINTA» та оновлений «Скрябін» із жінкою-вокалісткою Ольгою Лізгуновою (є лідером одного з проектів покійного Андрія Кузьменка).

Окрім музичної програми, на «Бандерштаті» були традиційні гутірки. Зокрема відбулися зустрічі з в.о. міністра охорони здоров’я Уляною Супрун, музикантом Олегом Скрипкою, відомим журналістом Романом Скрипіним, економістом Павлом Шереметою, госпітальєром Яною Зінкевич.

Члени делегації з житомирської області проводили просвітницьку кампанію, у рамках якої знайомили відвідувачів фестивалю з історією та героями житомирського краю. Також презентували патріотичний банер під назвою «Зростаючи, міцніємо», на якому були зображені основні символи Житомира та видатні постаті.

Учасники фестивалю також взяли участь у патріотичному флешмобі, присвяченому річниці створення Української повстанської армії. Кілька тисяч бандерштатівців сформували напис «УПА 75».

Олег Климчук

Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up