Житомирянам розповіли про шляхи зараження гепатитом С і запропонували пройти експрес-перевірку

Житомирянам розповіли про шляхи зараження гепатитом С і запропонували пройти експрес-перевірку

До Всесвітнього дня боротьби з гепатитом 28 липня у Житомирі кожен бажаючий мав нагоду пройти експрес-тест і перевіритись на наявність інфекції в організмі.

 

На розі вулиць Михайлівської і Лятошинського у п'ятницю, 28 липня протягом двох годин кожен бажаючий міг за 10 хвилин перевірити себе на наявність в організмі інфекції гепатиту С. Як розповів директор Громадської організації “Перспектива” Олексій Котвицький, ця акція проводиться щороку, а її мета — — інформування населення щодо можливості пройти тестування і врятуватися, адже сьогодні гепатит — дуже розповсюжена хвроба, але все ж виліковна. Нині в Україні з'явилося лікування препаратами прямої дії, яке триває 12 тижнів.

Інфекціоніст Житомирського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом, лікар вищої категорії Олена Кульченко розповіла, як проходить процедура тестування:

“Це називається “швидкий тест”. У плашечці знаходиться рідина, яка містить антитіла гепатиту. Якщо у людини є проблеми — кров взаємодіє з рідиною і висвітлюється результат — дві смужки, - пояснює лікар. - Якщо людина отримала позитивний результат — необхідно, щоб вона звернулася до лікаря-інфекціоніста або до терапевта, який назначить більш повне обстеження”.

Відео дня

За словами Олени Кульченко, наявність антитіл — один з проявів наявності інфекції в організмі. Це може свідчити або що людина перенесла інфекцію й одужала після неї, або може говорити про те, що людина має активний, гострий або хронічний гепатит.

“Найчастіше — хронічний, оскільки антитіла з'являються через 3-6 місяців після виникнення гострого процесу, а гострий процес при вірусному гепатиті лише у 15 % випадків має гостру стадію. Окільки хвороба протікає “тихо”, люди не знають, що мають інфекцію гепатиту. Часто це з'ясовується пізно, на стадії хронічного гепатиту чи церозу печінки”, - наголошує лікар-інфекціоніст.

Олена Кульченко поснила, що основний шлях передачі гепатиту С — парентеральний, тобто коли вібувається контакт із зараженою кров`ю. “Це буває при переливанні крові (але нині вся донорська кров перевіряється, тому останні роки ймовірність такого зараження зведена до нуля), якщо люди приймають наркотичні засоби і користуються багаторазовими шприцами, або ж у манікюрних і педикюрних салонах, салонах тату, де нехтують правильною обробкою інструментів, - ділиться лікар. - Тому багато людей, маючи гепатит С, навіть не знають про це, оскільки рідко мають гостру інфекцію”.

“На офіційному обліку в Житомирській області стоїть 1 010 осіб, з яких 102 вже отримали лікування”, - ділиться регіональний координатор Альянсу громадсього здров'я з питань вірусних гепатитів Житомирської області Юрій Боровий. Експерт розповів, що по Україні загальна статистика не ведеться, але моніторинг показує, що рівень інфекціонування населення становить від 3 до 7 %, що за оцінками складає 4-12 млн осіб, більшість з яких навіть не знають, що мають таке захворювання. У зону ризику потрапляють навіть ті, хто відвідував стоматологічні кабінети, манікюрні салони, робив тату чи пірсинги.

Команда “20 хвилин” цього дня теж долучилася до акції й перевірилась на наявість вірусу гепатиту С в крові. Результати всіх журналістів — негативні, тобто антитіл не виявили. Однак сумним спостереженням стало те, що більшість житомирян, які проходили повз пересувну лабораторію, проігнорували заклики волонтерів пройти еспрес-тест, мотивуючи це тим, що проблема їх не стосується. Протягом двох годин кількість добровольців склала близько 30 осіб, що може свідчити не лише про байдужість містян до власного здоров'я, а й про низьку обізнаність українців про шляхи зараження цією небезпечною хворобою. Адже, як неодноразово наголосили лікарі та волонтери, в зоні ризику може опинитися кожен.

Анастасія Кузьмич

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
16:51 У Попільні під колесами потяга загинула 33-річна жінка 16:21 У Житомирі вшанували пам’ять жертв Чорнобиля до 38-х роковин Чорнобильської катастрофи photo_camera 16:00 СБУ і Нацполіція затримали «чорних зброярів», які намагались продати криміналітету трофейні гранатомети та вибухівку photo_camera 15:39 Вихідні принесуть в Україну суху і теплу погоду Від читача 14:27 «Від традицій до сучасності». У Житомирі проведуть великодній майстерклас із розпису писанок 15:20 Житель Андрушівської ТГ «заробляв», користуючись підробленим посвідченням водія 15:00 25 квітня рятувальники відкачали близько 400 кубів води з домогосподарств області photo_camera 14:41 У Бердичеві підприємиця організувала підпільний бізнес з продажу цигарок: комерсантці повідомили про підозру photo_camera 14:39 Видатки бюджету області за 3 місяці склали 3,8 мільярда гривень 14:00 На Житомирщині затримали керівника благодійного фонду, який торгував автомобілями, ввезеними для ЗСУ photo_camera 13:00 Житомир в Instagram: погодний калейдоскоп 12:39 Житомир та Гауда мають намір стати партнерами photo_camera 12:19 Застрелив дружину з ревнощів – жителя Бердичівського району ув’язнили на 7 років і 6 місяців 12:02 Радомишльська громада розповіла колегам як налагоджувати міжнародну співпрацю 11:43 У Житомирському районі знайшли схрон з боєприпасами, в Чуднівському – рушницю та самопал photo_camera 11:20 Розмір шкоди, нанесеної довкіллю КП «Автотранспортне підприємство 0628», яке обслуговує міське сміттєзвалище, становить майже 840 тис. грн 11:00 В Оліївській громаді - ДТП з трьома травмованими, серед яких 12-річна дитина 10:41 Поліція розшукує 77-річного жителя Овруччини 10:20 На клумбах Житомира цьогоріч планують висадити понад 80 тисяч квітів photo_camera 10:00 До 4-х років позбавлення волі з іспитовим строком засудили матір, яка покусала власну дитину
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up