Весняний призов: кого і коли заберуть до армії 2017-го

Вже в квітні цього року в Україні розпочнеться весняний призов до армії України.

 

Весняний призов: кого і коли заберуть до армії 2017-го

За кілька місяців в Україні відбудеться призов на строкову службу до армії. Військова мобілізація наразі не планується, проте в рамках призовної кампанії до армії заберуть українців віком до 27 років.

За законодавством на службу призиваються юнаки віком від 20 до 27 років, які перебувають на військовому обліку. Збройні Сили України регулярно проводять приписну компанію у військкоматах і забирають на службу на 1,5 року. Ті люди, кому виповнилося 18-19 років, також можуть піти служити в армію добровільно. При цьому в зону військових дій строковиків не залучатимуть. Також, відповідно до закону про військову службу, призовникам покладена одноразова матеріальна допомога в розмірі двох прожиткових мінімумів.

«Громадянам, які призиваються на військово-строкову службу в особливий нинішній період, окрім грошового забезпечення як військовослужбовців, для них зберігається робоче місце. При цьому військкомати враховуватимуть родинні обставини», – зазначив заступник військового комісара по роботі з особливим складом Житомирського ОВК полковник Олександр Рець.

Призов на строкову службу в Україні відбувається навесні і восени кожного року. Однак, поки ще невідомо, скільки мешканців Житомира і області потраплять до весняного призову. Минулого року на військово-строкову службу восени було призвано по Житомирській області 616 осіб.

У березні цього року вже розпочали свою роботу медичні комісії. А призов у Житомирі відбудеться у квітні-травні.

«На початку цього місяця для проходження медичної комісії до військкоматів почали викликати призовників. Це робиться для того аби визначити ступінь придатності до військової служби», – розповів заступник начальника відділу комплектування та призову майор Андрій Лазаренко.

Варто зазначити, що Законом України про військовий обов’язок і військову службу зазначено, що всі призовники зобов’язані приїхати за персональними повістками до військового комісаріату у зазначений термін. Якщо така повістка не надійшла, призовник має з’явитися у 10 - денний період після набуття чинності указу Президента про черговий призов громадян на військово-строкову службу.

За неявку призовника у зазначений термін передбачається адміністративна відповідальність. А за ухилення від призову на строкову службу призовникові загрожує обмеження волі на строк до трьох років (ст. 335 ККУ).

Хто має право на відстрочку від служби:

 • Ті, хто утримує непрацездатну матір або батька чи іншого родича.

 • Має дитину віком до трьох років.

 • Самостійно виховує дитину (без матері).

 • Має двох і більше дітей.

 • Має вагітну дружину або дружину-інваліда.

 • Є сиротою.

 • Має тимчасові проблеми зі здоров’ям.

 • Молодше 21 року і при цьому отримує освіту за денною формою.

 • Вчителі (на весь період роботи за фахом).

 • Медики (на весь період роботи за фахом).

 • Священики (на весь період роботи за фахом).

 • Поліцейські (на весь період роботи за фахом).

 • Підозрювані у кримінальних злочинах.

Хто може отримати звільнення від призову до армії:

Марина Михальчук

 • Непридатні за станом здоров’я.

 • Молоді люди старші 27 років.

Коментарі
16:55 Що подивитися на вихідних 16:21 Житомиряни вже підписали понад 70 тисяч декларацій з лікарями 16:06 Плануєте торгувати алкоголем і тютюном - подбайте про ліцензію 15:56 Водоканал скидає нечистоти у Тетерів. ВІДЕО з місця події play_circle_filled 15:46 Від футболу до туризму. Ліга чемпіонів в Україні 15:30 Житомирянам розповіли, як виглядатиме сквер на Лятошинського 15:17 На Житомирщині прокуратурою спільно з податківцями викрито підпільний цех з виробництва фальсифікованого алкоголю, що діяв на території області 15:00 Депутати бюджетної комісії обласної ради не підтримали питання по ТОВ «Валки-Ільменіт» 14:46 На Житомирщині 10 абітурієнтів були відсторонені від ЗНО через користування мобільними телефонами 14:16 В Олевському районі ліквідовано займання торфу на площі 0,05 га 14:00 Прокурор Житомирщини Любомир Війтович: "Наш фах вимагає повної самовіддачі та постійної самоосвіти" 12:44 За першу половину травня Житомирський рибоохоронний патруль виявив 123 порушення 12:20 На Словечанщині затримали копачів бурштину, які намагалися видати себе за відпочивальників

Хто переможе: газета «Бердичівський погляд» та пенсіонер Валентин Ганоль  чи мільйонерка, депутат обласної ради Анжеліка...

У період з 1 по 17 травня було виявлено 123 порушення, з яких 23 були грубими. Збитки, завдані рибному господарству, склали...

Детальніше про це, в рамках проекту «Я маю право!», розповіли фахівці Андрушівського бюро правової допомоги.

Упродовж двох днів під час тестування було виявлено перші порушення, відтак поліцейські закликають абітурієнтів суворо дотримуватись...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up