Весняний призов: кого і коли заберуть до армії 2017-го

Вже в квітні цього року в Україні розпочнеться весняний призов до армії України.

 

Весняний призов: кого і коли заберуть до армії 2017-го

За кілька місяців в Україні відбудеться призов на строкову службу до армії. Військова мобілізація наразі не планується, проте в рамках призовної кампанії до армії заберуть українців віком до 27 років.

За законодавством на службу призиваються юнаки віком від 20 до 27 років, які перебувають на військовому обліку. Збройні Сили України регулярно проводять приписну компанію у військкоматах і забирають на службу на 1,5 року. Ті люди, кому виповнилося 18-19 років, також можуть піти служити в армію добровільно. При цьому в зону військових дій строковиків не залучатимуть. Також, відповідно до закону про військову службу, призовникам покладена одноразова матеріальна допомога в розмірі двох прожиткових мінімумів.

«Громадянам, які призиваються на військово-строкову службу в особливий нинішній період, окрім грошового забезпечення як військовослужбовців, для них зберігається робоче місце. При цьому військкомати враховуватимуть родинні обставини», – зазначив заступник військового комісара по роботі з особливим складом Житомирського ОВК полковник Олександр Рець.

Призов на строкову службу в Україні відбувається навесні і восени кожного року. Однак, поки ще невідомо, скільки мешканців Житомира і області потраплять до весняного призову. Минулого року на військово-строкову службу восени було призвано по Житомирській області 616 осіб.

У березні цього року вже розпочали свою роботу медичні комісії. А призов у Житомирі відбудеться у квітні-травні.

«На початку цього місяця для проходження медичної комісії до військкоматів почали викликати призовників. Це робиться для того аби визначити ступінь придатності до військової служби», – розповів заступник начальника відділу комплектування та призову майор Андрій Лазаренко.

Варто зазначити, що Законом України про військовий обов’язок і військову службу зазначено, що всі призовники зобов’язані приїхати за персональними повістками до військового комісаріату у зазначений термін. Якщо така повістка не надійшла, призовник має з’явитися у 10 - денний період після набуття чинності указу Президента про черговий призов громадян на військово-строкову службу.

За неявку призовника у зазначений термін передбачається адміністративна відповідальність. А за ухилення від призову на строкову службу призовникові загрожує обмеження волі на строк до трьох років (ст. 335 ККУ).

Хто має право на відстрочку від служби:

 • Ті, хто утримує непрацездатну матір або батька чи іншого родича.

 • Має дитину віком до трьох років.

 • Самостійно виховує дитину (без матері).

 • Має двох і більше дітей.

 • Має вагітну дружину або дружину-інваліда.

 • Є сиротою.

 • Має тимчасові проблеми зі здоров’ям.

 • Молодше 21 року і при цьому отримує освіту за денною формою.

 • Вчителі (на весь період роботи за фахом).

 • Медики (на весь період роботи за фахом).

 • Священики (на весь період роботи за фахом).

 • Поліцейські (на весь період роботи за фахом).

 • Підозрювані у кримінальних злочинах.

Хто може отримати звільнення від призову до армії:

Марина Михальчук

 • Непридатні за станом здоров’я.

 • Молоді люди старші 27 років.

Коментарі
11:00 «Мистецький стендап» від Дмитра Горбачова — дослідника та популяризатора українського авангардизму 10:48 Стадіон «Полісся» зможе заробляти на своє утримання після реконструкції 10:30 24 березня - пробне ЗНО з української мови та літератури 10:18 Прокуратура наполягає на взятті під варту керівника райсектора міграційної служби, затриманого із неправомірною вигодою 10:05 У ніч з суботи на неділю не забудьте перевести годинники 09:49 Смертельна пожежа у Коростишеві: загинула літня жінка 09:35 На Житомирщині понад 8 тис. учасників АТО отримали дозволи на відведення землі 09:11 «Житомирводоканал» інформує 09:06 Курс валют на 23 березня: ціна гривні зазнала незначних коливань 08:56 Погода у Житомирі 23 березня: до 1 градуса тепла, невелика хмарність 17:50 На Житомирщині з початку року "чорні лісоруби" зрізали деревини на півтора мільйона гривень 17:17 Житомиряни 24 березня приєднаються до відзначення Години Землі 16:36 За два роки роботи патрульні поліцейські Житомирщини відреагували на 150 тисяч викликів по телефону «102»

На Житомирщині з 1 квітня діятиме нерестова заборона на вилов водних живих біоресурсів, - інформує прес-служба Житомирської...

Житомирська міська рада планує створення в місті громадської пральні. Проект відповідного рішення виконкому оприлюднено на...

22 березня 2016 року присягу на вірність українському народу склали перші патрульні поліцейські, - така інформація розміщена...

Про це свідчать дані досліджень Житомирського лабораторного центру МОЗ.

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up