Символіка – це важливо, але найголовніше – все ж таки бюджет!

Символіка – це важливо, але найголовніше – все ж таки бюджет!

За підсумками роботи, яку провели депутати Романівської селищної ради упродовж своєї чергової,  8-ї, сесії, було ухвалено низку рішень, про які жителі Романова, сіл та селищ, що входять до складу Романівської громади, мають обов’язково знати.

До речі, дуже швидко Романів та села Романівської селищної ради облетіла звістка про ухвалення символіки Романівської громади. Додамо, що депутати обговорили стан співпраці Романівської селищної ради із відділенням поліції № 5 у м. Чуднові. Сесія розглянула питання про преміювання обдарованої учнівської молоді, про забезпечення участі у змаганнях різного рівня найперспективніших спортсменів Романівщини, про реорганізацію закладів культури. Важливо зауважити, що  відтепер у Романівській селищній раді діятимуть офіційно затверджені Правила благоустрою, а вже на початку травня 2021-го року у Романові розпочинає свою діяльність  робоча група з розробки Стратегічного плану розвитку Романівської селищної ради на період до 2027-го року.

Підсумки першого кварталу: знову постарався «ВІВАД 09»

Всі згадані і названі рішення сесії Романівської селищної ради, що проходила 27 квітня 2021 року, були дуже важливими, однак найпершим за значимістю і важливістю депутати розглядали питання про виконання бюджету Романівської селищної ради за 1 квартал 2021 року. Питання найважливіше для усіх без винятку жителів Романівської  громади, яка поки що робить свої перші кроки у новому, об’єднаному вигляді. Адже і депутати, і всі жителі Романівської селищної ради мають знати, орієнтуватися і розуміти, завдяки яким податкам, коштам та надходженням живе громада і які кошти вона може собі дозволити на задоволення найперших потреб її жителів.

Найперше, що треба сказати: бюджет 1-го кварталу 2021 року вдалося виконати на 112%. Якщо говорити про конкретні суми коштів, то при плані 14,8 мільйона гривень до бюджету Романівської селищної ради фактично надійшло 16,7 мільйона гривень. Таким чином, додаткових коштів надійшло на суму 1,8 млн грн. За словами начальника управління фінансів Романівської селищної ради Наталії Горобець, найбільшу (і фактично – вирішальну) роль у тому, що планові показники із надходження податків у І-му кварталі 2021-го року вдалося виконати, відіграли показники сплати податків найбільшим у Романові підприємством – ТОВ «ВІВАД 09». У першому кварталі 2021-го року це підприємство сплатило 4,2 млн грн податкових надходжень і перевершило свої ж показники минулорічної давності на 3,1 млн грн. Показники інших підприємств, які також наростили обсяги податкових коштів у І-му кварталі 2021 року, значно скромніші. Наприклад, лісгосп АПК сплатив до бюджету Романівської селищної ради за цей час 0,6 млн грн і перевершив свої минулорічні показники за аналогічний період на 79 тисяч гривень. ТОВ СП «Нібулон» сплатило у І-му кварталі нинішнього року 0,5 млн грн (перевершивши минулорічний показник на 255 тис. грн). ПП «Світанкова зоря» заплатило у першому кварталі 0,6 млн грн і також додало до минулорічного внеску за перший квартал 2020 року 388,5 тис. грн.

 На часі – пора пошуку резервів

Слід відзначити, що депутати уважно вивчили результати господарювання та основні показники податкових надходжень до бюджету селищної ради у першому кварталі поточного року. Знову ж таки під час обговорення найбільшу увагу присутніх у сесійному залі привернув виступ генерального директора ТОВ «ВІВАД 09» і депутата Житомирської обласної ради Ігоря Ходака. Ігор Євгенович, прекрасно знаючи, розуміючи і усвідомлюючи роль очолюваного ним підприємства у процесі наповнення бюджету Романівської громади, зауважив на тому, що малий та середній і особливо – потужний бізнес мають дбати, думати лише про розвиток, про розширення виробництва та про створення нових робочих місць. Ще одна деталь, про яку І. Ходак неодноразово згадував у своєму виступі під час сесії: резерви податку на землю, а також виплата реальної і легальної заробітної платні,  що тут же позитивно вплине  на збільшення надходжень до бюджету громади. «Сьогодні завдяки ефективному використанню податку на землю можна виходити із найтяжчих ситуацій», – зазначив депутат Житомирської облради Ігор Ходак. При цьому він зауважив, що малий та середній підприємець в умовах майже річного карантину поки що не може жодним чином збільшити процес податкових надходжень, бо думає і дбає лише про елементарне виживання. 

Варто зауважити, що І. Ходак виступав у процесі обговорення кількох питань під час сесії. Зокрема він висловив сподівання і виявив бажання увійти до складу робочої групи із розробки Стратегічного плану розвитку Романівської селищної ради на період до 2027 року. Цей документ – дуже важливий для подальшого майбутнього Романівської громади, однак лише за однієї умови: якщо до його підготовки підійти скрупульозно, зважено і з найдетальнішими розрахунками щодо розвитку певних напрямів економіки, соціальної сфери життя громади Романівської селищної ради. Прикро, але доводиться говорити, що сесію Романівської селищної ради вкотре обминули своєю увагою депутати обласної ради, керівники Житомирської районної ради та  райдержадміністрації новоутвореного Житомирського району. Виходить, що, окрім Ігоря Ходака, проблеми Романівської селищної ради мало кого хвилюють. Принаймні сьогодні, коли у повітрі не пахне виборами, до Романова для участі у сесіях селищної ради поки що не приїздив жоден із народних депутатів України і так само (окрім І. Ходака) – жоден із депутатів Житомирської облради. А якраз зараз, коли Романівська селищна рада живе і працює лише перший рік своєї нової історії, підтримка зверху аж ніяк не завадила б! Адже навіть добре слово, сказане у складну годину, додало б людям оптимізму. Але ж, як казав ще живий класик української політики: «Маємо те, що маємо!». Отож сподіватимемося поки що лише на себе і на своїх!

Віктор Першко

Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:49 У найближчі дні на Житомирщині - надзвичайно висока пожежна небезпека! 17:27 У закладах охорони здоров’я Житомирської області пацієнтами з COVID-19 заповнено менше 18% ліжок 17:00 Поласувати краденими продуктами житомирянину завадили правоохоронці 16:40 Іноземця-правопорушника видворили з Житомирщини до країни походження Від читача 18:34 Челендж зі здорового харчування об’єднав 400 шкіл із всієї України 16:19 У Житомирі колишню чиновницю виконавчої служби підозрюють у зловживанні службовим становищем, що завдало шкоди майже на 170 тис. грн 16:00 Українські роботодавці готові інвестувати в обладнання робочих місць для інвалідів 15:40 Житомир - на порозі великих змін мережі громадського транспорту 15:32 5-річний коростенець втік з дому, щоб купити іграшку 15:20 В літературному музеї почав роботу «Клуб любителів Житомира» photo_camera 15:00 В області вчора горів будинок та чотири господарські споруди 14:45 Двоє дітей опинились в реанімації після ДТП з нетверезим водієм 14:39 Відновне правосуддя на Житомирщині: перші підсумки 14:20 За два дні 1912 житомирян отримали щеплення від COVID-19 14:00 Які будівельні роботи можна проводити без дозволу на власній земельній ділянці 12:39 Тепло і з періодичними дощами - синоптики радують оптимістичним прогнозом 12:21 Вбивство на вул. Грушевського: через ревнощі жінка завдала чоловіку смертельне поранення ножем 12:20 14 червня - Всесвітній день донора 12:00 Фотопастка у Зубковицькому лісництві зафіксувала «чорного» лісоруба 11:39 За добу 13 червня в Україні проти COVID-19 щеплено понад 22 тисячі людей
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up