Поліський заповідник доцільно було б утримувати в заболоченому стані – директор заповідника

Поліський заповідник доцільно було б утримувати в заболоченому стані – директор заповідника
Питання зниження ризиків виникнення повеней та зменшення розмірів заподіяної ними шкоди вивчав в ході поїздки до Швейцарії директор Поліського природного заповідника Сергій Жила.

Співпраця швейцарських науковців з спеціалістами Поліського заповідника триває уже кілька років. В 2013р. швейцарські колеги відвідували Поліський природний заповідник і знайомились з роботами з відновлення боліт та природного гідрологічного режиму. Нині ж в Швейцарії здійснюється великий і вартісний проект щодо зниження ризиків повеней. Поділитися своїми напрацюваннями швейцарці запросили українських колег та профінансували їх візит.

«Для реального зниження ризиків виникнення надзвичайних ситуацій варто використовувати не тільки інженерно-технічні заходи, але й екосистемний підхід, - ділиться враженнями від поїздки Сергій Жила. - Суть цього підходу полягає в тому, що необхідно створювати екосистеми, ландшафти, котрі би були більш стійкими до впливу стихійних явищ (паводків, пожеж, шквальних вітрів тощо). В Україні підхід до проблем стихійних явищ лишився незмінним з радянських часів: в нас завжди є конкретні винуватці в тому, що сталася надзвичайна ситуація. Вважається, що варто змінити одного фахівця на іншого - і проблема вирішена. Розрахунок ризиків надзвичайних ситуацій в Швейцарії проводиться на 100 років. Такі сучасні підходи до проведення попереджувальних заходів та ліквідації наслідків стихійних явищ варто було б запроваджувати і в Україні.»

На Поліссі України ризики виникнення повеней і розміри збитків від них значно менші у порівнянні з пожежами. Результати ж пожежного періоду 2015р. вказують на те, що в Поліссі для зниження пожежонебезпечної ситуації та зниження ризиків усихання деревостанів необхідно проводити додаткові заходи з відновлення боліт. Бо різке зниження рівня ґрунтових вод зумовило повне пересихання нижнього мохово-торфового шару і ускладнило можливості для гасіння пожеж. На сьогодні заповідник не має в достатній кількості техніки, здатної гасити пожежі на болотах. Три пожежних автомобілі та один трактор не можуть зарадити лихові в тих природних умовах.

Відео дня

У рамках спільного з ЄС проекту «Адаптація управління природоохоронними територіями Полісся України за умов потепління клімату» В Поліському заповіднику була проведена апробація різних заходів щодо впливу різноманітних негативних факторів. З протипожежних заходів розглядались рекомендації щодо створення протипожежних смуг навколо масивів боліт, посилення обводнення боліт, створення протипожежних розривів методом проведення весняних керованих або цільових підпалів на обмежених протипожежними смугами ділянках лісу.

«Такі малозаселені людиною території, як район Поліського заповідника, доцільно було б утримувати в заболоченому стані з природним гідрологічним режимом. Це дало би змогу зменшити розміри збитків від посухи в лісовому, сільському господарстві та зменшити ризики втрат біорізноманіття,» - переконаний пан Жила.

Наталія Горай,

спеціаліст зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Житомирського ОУЛМГ

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
12:47 У Звягелі в ДТП травмувався 19-річний мотоцикліст: наразі він у лікарні у тяжкому стані 12:23 Житомир та область потребують донорської крові всіх груп з негативним резусом 12:02 У Хорошівській територіальній громаді надзвичайники ліквідували пожежу в господарчій будівлі, врятувавши від вогню гараж і будинок 11:40 Семеро чоловіків, серед яких - мешканці Житомирщини, намагалися перетнути кордон з Румунією на старій "буханці", їх затримали прикордонники Від читача 14:27 «Від традицій до сучасності». У Житомирі проведуть великодній майстерклас із розпису писанок 11:20 Рятувальники Житомирщини нагадали правила безпеки на Великдень 11:00 Гороскоп на 29 квітня - 5 травня 10:40 95-а окрема десантно-штурмова Поліська бригада ДШВ проводить набір добровольців 10:20 Благодійність як спосіб життя. Житомирський письменник Сергій Храпчук подарував українському дитячому центру в Латвії власні книжки 10:00 У чому небезпека гемофільної інфекції і якими вакцинами в Україні проводять профілактичні щеплення - роз`яснення від МОЗ 09:40 Час передавати покази електролічильника: як це можна зробити 09:20 За добу на війні росіяни втратили 1320 військових 09:00 29 квітня: все про цей день, яке свято, що не можна робити, прогноз погоди 16:28 Як на Житомирщині працюють мобільні медичні команди 15:50 На Житомирщині рятувальники проводять комплекс заходів задля безпечного святкування Великодня 13:00 Пухнастики шукають господарів: оголошення станом на 28 квітня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up