Задекларуйте доходи, отримані за межами України

Головне управління Державної фіскальної служби у Житомирській області запрошує громадян задекларувати доходи, отримані у минулому році за межами України. Адже платниками податку на доходи фізичних осіб згідно чинного законодавства є фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи.

Задекларуйте доходи, отримані за межами України

Відповідно до п.п. 170.11.1 п. 170.11 ст. 170 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями, у разі, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою, визначеною в п. 167.1 ст. 167 Податковим кодексом (18 відс.), крім доходів, визначених п.п. 167.5.4 п. 167.5 ст. 167 Податковим кодексом, які оподатковуються за ставкою, визначеною п.п. 167.5.4 п. 167.5 ст. 167 Податкового кодексу (9 відсотків.).

Згідно з п.п. 170.11.2 п. 170.11 ст. 170 Податкового кодексу у разі, якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.

У разі відсутності в платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до ст. 13 Податкового кодексу, такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену Податковим кодексом та іншими законами.

При цьому, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим кодексом для подання податкової декларації (1 травня 2018 року).

Новини за темою
Коментарі

Обидва підозрюваних – 27-річні жителі обласного центру, - інформує відділ комунікації поліції Житомирської області.

Для співробітників, які мають дітей, чинним законодавством передбачені різні пільги і гарантії.

Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Житомирської міської ради запрошує житомирян на «Космічну зарядку»!

19 червня на головній сцені вул. Михайлівської відбудеться театралізоване дійство для дітей «Кольорові канікули. Ура!» за...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up