Як сплачують ЄСВ приватні підприємці

Як сплачують ЄСВ приватні підприємці

Житомирське управління ГУ ДПС у Житомирській області нагадує приватним підприємцям, які перебувають на загальній системі оподаткування, що базою нарахування єдиного соціального внеску (ЄСВ) є сума доходу (прибутку), що підлягає оподаткуванню ПДФО. 

Для підприємців – платників єдиного податку першої – третьої груп базою нарахування ЄСВ є сума, визначена такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, при цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць і встановлена у розмірі 22% від мінімальної заробітної плати для всіх платників єдиного внеску (крім пільгових категорій). 

Так, з 1 січня 2019 року встановлено: 

мінімальна заробітна плата - 4173,00 гривень; 

мінімальна ставка ЄСВ для ФОП I, ІІ і ІІІ групи на місяць - 918,06 грн (4173 х 22%). 

Звертаємо увагу! Період, за який нараховують ЄСВ – календарний квартал, мінімальна сума єдиного внеску у розрахунку на квартал у 2019 році становить 2754,18 грн (918,06 грн х 3 місяці). 

ФОП на загальній системі та спрощенці, звільняються від сплати ЄСВ за себе, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують соціальну допомогу чи пенсію.  ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. 

 Звертаємо увагу! Для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з 1 жовтня 2019 року функціонують нові небюджетні рахунки 3719 за стандартом IBAN. Інформація про рахунки розміщена на субсайті територіальних органів ДПС в Житомирській  області офіційного веб-порталу ДПС України в рубриці «Бюджетні рахунки»

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up