Бюджет України 2018: куди нардепи витратять понад 1 трильйон гривень

Бюджет України 2018: куди нардепи витратять понад 1 трильйон гривень

Депутати прийняли державний бюджет на 2018 рік, кошторис країни передбачає збільшення видатків на утримання Верховної Ради України, Адміністрації Президента та Кабінету Міністрів на 17%.

 

Для себе коханих

Видатки на утримання Кабінету Міністрів України зростуть з 1,2 млрд  в 2017 до 1,5 млрд у 2018 році.

Не забули нардепи і про себе: витрати на Верховну Раду ставитимуть 1,6 млрд грн, що на 400 млн більше у порівнянні з 2017 роком.

Окремої уваги заслуговує заробітна плата народних обранців. Реальна зарплата пересічного нардепа відтепер буде на рівні 50 000 грн. Те, що написали в додатку, то посадовий оклад, який встановили на рівні 17 500 грн. Зараз про нього і пишуть усі ЗМІ. Наголошуємо, це не зарплата, а оклад, який раніше складав трішки більше 6 000 грн, а їхня реальна зарплата складала орієнтовано 17 000 грн.

А чому? Це все надбавки. Надбавка за ранг державного службовця, надбавка за особливий характер роботи та інтенсивність праці – 100% посадового окладу та надбавки за ранг державного службовця, плюс премія 80%. Тепер це все буде нараховуватися, зважаючи на суму окладу в 17 500.

Державне управління

Державне управління справами (ДУС) в першу чергу займається обслуговуванням Адміністрації Президента та самого гаранта. Окрім того, орган займається матеріально-технічним, соціально-побутовим, лікувально-профілактичним забезпеченням діяльності не лише АП, а також Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки і оборони України, інших державних органів, вищих посадових осіб iноземних країн.

Видатки ДУС на виготовлення нагород: збільшилися від 20 до 47 млн грн. Також дуже цікава стаття для ДУС – «Фундаментальні та прикладні наукові дослідження у сфері державного управління, стратегічних проблем внутрішньої та зовнішньої політики і з питань посередництва та примирення при вирішенні колективних трудових спорів (конфліктів)», на цю статтю піде майже 55 млн грн. платників податків. Ще півмільярда піде на відомчі поліклініки ДУС, які лікують наших чиновників.

Внутрішня безпека

Загалом на все МВС дадуть наступного року на 13 мільярдів більше, аніж було цьогоріч. Бюджет міністерства на 2018 рік – 59,4 млрд.

З них:

– Нацгвардія – 9,9 млрд. На 600 млн більше.

– Нацполіція – 24,3 млрд. На 6 млрд більше.

– Апарат МВС – 5 млрд, майже на 1 млрд більше.

– ДСНС – 9,7 млрд. На 2,4 млрд більше.

– Держприкордонслужба – 9 млрд. Майже на 2 млрд більше.

Також підвищили фінансування і іншим правоохоронцям.Зокрема СБУ – 7,5 млрд, а це на 1 млрд більше. Генпрокуратура – 6,7 млрд, з них на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру – 116 млн. Це на 1 млрд більше ніж в 2017. ДФС – 11,1 млрд. Майже вдвічі більше. Такий висновок зробила влада після «ефективної» роботи екс-голови відомства Романа Насірова, якого НАБУ обвинувачує в розкраданні понад 2 млрд грн.

Вчителі

Як відомо, у 2017 році зарплата вчителів зросла на 50%. В Уряді не раз заявляли, що з 1 січня 2018 року вона збільшиться ще на 25%.

Так само ухвалений недавно закон «Про освіту» каже, що вчителям платитимуть суттєво більше, але не одразу. Що саме написано в законі?

По-перше, посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється в розмірі трьох мінімальних зарплат.

По-друге, посадовий оклад педагогічного працівника кожної наступної кваліфікаційної категорії підвищується щонайменше на 10%. Тобто для фахівця найвищої категорії оклад повинен бути на 30% вищим від нинішнього рівня.

ПРИКЛАД. Мінімальна зарплата становить 3 200 грн, а з 1 січня 2018 року зросте до 3 723 грн. Тобто за законом «Про освіту», з моменту його підписання, мінімальний посадовий оклад педагога повинен становити 9 600 грн, а з 2018 року — 11 169 грн.

Проте цього не станеться. В Уряді зазначають, що держбюджет не впорається з таким навантаженням одразу, тому зарплату педагогам будуть підвищувати поступово — з 1 січня 2018 року до 2023 року.

Крім мінімальної зарплатні педагогічного працівника та надбавки за кожну кваліфікаційну категорію, вчителі будуть отримувати щомісячні надбавки за вислугу років: понад три роки — 10% посадового окладу, понад десять років — 20% посадового окладу, понад 20 років — 30% посадового окладу.

Медики

Зміни для медиків стануть відчутними з 1 липня 2018 року, коли почне діяти медична реформа.

Як відомо, реформа передбачає введення принципу «гроші ходять за пацієнтом», тобто держава буде платити конкретним лікарням і лікарям за надані конкретним пацієнтам медичні послуги, а не за «утримання ліжок».

За рік лікар отримуватиме за людину 370 грн. За пацієнтів віком до п'яти років і після 65 років тариф буде удвічі вищим — 750 грн.

Поступово ця сума буде збільшуватися. У 2019 році на пацієнта планується закладати 450 грн.

Максимальне навантаження на одну медичну практику (лікар і медсестра) становитиме 2 тисячі пацієнтів на рік. Таким чином, мінімальний дохід за максимального навантаження становитиме 740 тисяч грн на рік або близько 62 тисяч грн на місяць.

Навіть якщо вирахувати витрати на розхідні матеріали та утримання практики, місячна зарплата становитиме близько 20 тис грн.

Ця зміна стосується працівників первинної медичної допомоги — сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. Лікарі вторинної і третинної ланок повинні перейти на нову систему з 2020 року.

Субсидія

Якщо у первинному варіанті бюджету на 2018 рік видатки на субсидії становили 55 млрд грн  і ще 7 млрд грн субсидій Уряд планував віддати «під опіку» місцевої влади, то згодом вирішили усю суму субсидій виплачувати централізовано, а також збільшити її до 71 млрд грн.

До цієї суми зараховано і 9 млрд грн субсидій, які Уряд не виплатив у 2017. Потреба у субсидіях виявилася майже на 16 млрд грн більшою від первинних розрахунків.

Бюджетні витрати на субсидії — 71млрд грн виділено на комунальні субсидії у бюджеті 2018

У порівнянні з минулим роком, у 2017 р. на комунальні субсидії спочатку було виділено 47 млрд грн, але за рік ці видатки були збільшені на 14 млрд грн.

Державний бюджет України за 2018 р. не можна назвати бюджетом успішного розвитку європейської країни. Великий бізнес й надалі буде підкормлюватись за рахунок бюджетних пільг, збільшуючи свої активи, а мале та середнє підпримство нестиме основний тягар зростання фінансового навантаження економіки України.

Аліна Бойко

0
0
0
0
Популярне у Житомирі Популярне у Житомирі
У Житомирі відзначили 30-у річницю  виведення військ з Афганістану У Житомирі відзначили 30-у річницю виведення військ з Афганістану
Поліцейські встановлюють особу загиблого, знайденого у Попільнянському районі Поліцейські встановлюють особу загиблого, знайденого у Попільнянському районі Сьогодні Стрітення: традиції і прикмети свята Сьогодні Стрітення: традиції і прикмети свята Здаєте квартиру в оренду - не забудьте задекларувати дохід Здаєте квартиру в оренду - не забудьте задекларувати дохід Корупційні схеми директора найбільшого лісництва Житомирщини – депутата облради. Олександра Павлушенка
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

16:55 Що подивитися на вихідних 16:28 20 лютого відбудеться засідання виконкому міськради 16:04 Коли подавати декларації про майновий стан і доходи за результатами 2018 року 15:31 У Житомирі відзначили 30-у річницю виведення військ з Афганістану Від читача 18:55 “Мені сказали не приходити сюди в кедах”: як у Києві відбулася антивиставка “Освітня барикада” 15:16 Громадянка Грузії сплатила штраф за перевищення строків знаходження в Україні 15:01 Здаєте квартиру в оренду - не забудьте задекларувати дохід 14:38 Пенсіонери отримуватимуть субсидію разом з пенсією у такий же спосіб, як і пенсійну виплату 14:18 Задля будівництва нового корпусу гімназії № 23 необхідно знести декілька будівель 14:03 Житомирський ФК "Полісся" перемогою завершає участь в Кубку Пожечевського 13:55 Поліцейські встановлюють особу загиблого, знайденого у Попільнянському районі 12:40 На Житомирщині до 4 років позбавлення волі засуджено хабарника 12:17 В Іршанську затримали групу домушників, які щойно обчистили оселю 12:00 Інформаційний «удар» європейської тематики у Житомирській області 12:00 Всі на вулицю: у неділю синоптики обіцяють 5-9 градусів тепла 11:45 СБУ закликає мешканців та гостей Житомирщини бути пильними 11:39 На посаду директора дитячої лікарні імені В.Й. Башека рекомендували Володимира Галайбу 11:20 В області показник одужання дітей від гострої лімфобластної лейкемії становить 75% 11:14 Сьогодні житомиряни можуть приєднатися до акції на підтримку онкохворих дітей "Надія Є!" 11:00 Сьогодні Стрітення: традиції і прикмети свята
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up