Правильно підібране освітлення дозволяє перетворити будь-яке помешкання, візуально розширювати його і, звичайно ж, підкреслює красу стельової конструкції. Особливу витонченість і красу інтер’єру дозволяє підкреслити натяжна стеля з цікавим освітленням.
«На сьогоднішній день сучасний ринок пропонує широкий вибір варіантів освітлення під натяжну стелю – точкові світильники для зонування простору, люстри під будь-який вид інтер’єру, світлодіодні стрічки і лампи різноманітних кольорів, чарівний ефект зоряного неба, а для любителів нестандартних рішень – це комплексне об’єднання різних типів освітлення в одному приміщенні», – розповіла керівник напрямку «Натяжні стелі та декор» компанії «МастерОК» Світлана Шапран.
Давайте розглянемо різні варіанти освітлення для натяжної стелі.
Традиційний тип освітлення – це люстра по центру стелі. Різноманіття та широкий вибір люстр дозволяє прикрасити приміщення будь-якого стилю в інтер’єрі, а правильно підібрана люстра стане кращим акцентом і прикрасою, проте спеціалісти радять, що для невеликих приміщень люстри не є цілком практичним рішенням.
Зараз точкове освітлення на натяжному просторі є найпопулярнішим. За допомогою точкових світильників можна створювати не тільки цікаві світлові рішення, але і створити гармонічну симфонію натяжної стелі та гри світла. Точкове освітлення дозволяє вирішити проблеми зонування в квартирі чи кімнаті. Світильники можуть бути галогенними, люмінісцентними та світлодіодними. Останні найкраще підходять для натяжної стелі, оскільки практично не нагріваються в процесі своєї роботи.
У сучасних стилях інтер’єру використовують світлодіодну стрічку, яка створює шарм і ефективно виглядає у поєднанні з натяжною стелею. Крім цього, світлові діоди дозволяють скоротити освітлення в 3 рази, а термін служби таких світильників досягає майже 6 років цілодобової роботи. За рахунок широкого спектру кольорів і здатності змінити кольори вони дають можливість навіть дуже вимогливим клієнтам створити нестандартний інтер’єр. Світлодіодна стрічка не нагрівається, тому її можна монтувати в безпосередній близькості до полотна натяжної стелі. Це гарний варіант для організації освітлення багаторівневих стельових конструкцій.
При описі растрових світильників варто відзначити, що даний світильник оснащений спеціальними відбиваючими пластинами, які розсіюють світло і забезпечують рівномірне, але досить яскраве освітлення. У зв’язку зі своїми характеристиками, растрові світильники не рекомендують встановлювати в номерах житлового типу, але як варіант для великих торговельних майданчиків, підсвічування торговельних та виставкових залів – це ідеальний вибір.
Комбінація різних світових рішень дозволить створити унікальний світловий малюнок - комбінацію точкових світильників, центральної люстри або світлодіодної стрічки. Наприклад, якщо розташувати по периметру багаторівневої стелі точкові світильники, край підсвітити стрічкою, а в центрі створити імітацію зоряного неба, можна отримати дивно красивий і ефектний результат. Світильники можна розташувати навіть під натяжною стелею, отримавши ефект розсіяного світла.
«При підборі натяжної стелі та освітлення необхідно пам’ятати, що кожен вид і конструкція як натяжної стелі, так і типу освітлення можуть візуально збільшувати простір, робити акценти на ту або іншу зону в кімнаті, так і створювати неповторні ефекти інтер’єра!», – наголосила Світлана Шапран.
Важливо! Робота з традиційними лампами вимагає певних навичок і участі спеціаліста. Так само існують деякі обмеження щодо потужності: наприклад, лампи розжарювання до 60 Вт, а галогенні лампи – до 36 Вт.
Якщо ви зацікавлені в монтажі світильників своїми силами, сміливо обирайте точкові. Цікаво, що точкові світильники своїми силами встановлюються в натяжні стелі: установка світильників не забере багато часу (нижче ми пояснимо, як це зробити).
Точкові світильники: інструкція з монтажу
Що передбачає встановлення світильників: натяжні стелі слід спочатку підготувати. Для початку з’ясуйте, чи все комунікації ви провели в міжстельовий простір, чи щільно зафіксований каркас. Й оцініть, наскільки реально провести підсвічування.
Зверніть увагу, що всі роботи на підготовчому етапі виконуються ще до монтажу підвісної стелі!
Змонтувати точкові світильники на готову стелю ви зможете, якщо заздалегідь підведете всі дроти ще в конструкції стелі.
Перший крок
1. На основному стелі зробіть розмітку під кріплення світильників;
2. Підведіть потрібні дроти;
3. На поверхню основної стелі закріпіть «стійки», на які будуть змонтовані світильники;
4. Змонтуйте в зазначених місцях кронштейни;
5. Змонтуйте кріпильні елементи;
Зазвичай установка світильників у натяжні стелі відбувається на арматуру або сталевий елемент, закріплений в стелі. Для цього роблять надріз, обклеюють по периметру спеціальним кільцем і випускають назовні дроти. Світильники підключаються до кільця і кріпляться до проводки.
Другий крок
Закінчивши з кріпленнями і проводкою, завершимо установку підвісної стелі – виведемо дроти і приступимо до підготовки отворів для світильників:
1. За допомогою будівельного рівня намітимо лінії олівцем;
2. Зазначимо місця розташування світильників на стелі;
3. Просвердлити отвори інструментом для стель з гіпсокартону або ДСП, за допомогою «коронки» діаметром, максимально близьким до діаметра світильника.
Зверніть увагу, що доцільно зробити отвори після фарбування стелі, а не до того!
Рекомендуємо приділити хвилинку уваги відео, щоб вам було легше засвоїти інформацію:
Монтаж світильників
Підготувавши отвори в стелі, можна перейти до установки точкового світильника, для цього:
1. Дістанемо проводи й підключимо їх до клем світлового приладу, окантуемо отвір декоративним профілем за бажанням;
2. Притиснемо пружинні кріплення до корпусу і просунемо у пророблений отвір;
3. Відрегулюємо світильник по стельовому рівню – пружини повинні повернутися в початкове положення, тим самим забезпечивши світловому приладу надійне кріплення;
4. За цим принципом закріпимо інші світильники.
Підключаючи світильники, бажано підводити до кожного свій провід і всі підключення проводити в розподільній коробці. Обов’язково користуйтеся рукавичками, якщо це галогенові лампи. Патрон вставляється у світильник і міцно фіксується засувкою.
Як бачите, це не важко, тому установка світильників в натяжну стелю проходить без виникнення труднощів, від вас вимагається лише точність і безпечне підведення проводів живлення. Конструкції світильників завжди різні, але принцип підключення ви тепер знаєте.
Огляньте, наскільки змінилося приміщення? Використовуючи точкові світильники, можна домогтися плавного розподілу світла по всій кімнаті. Обирайте більш високу потужність ламп, якщо не плануєте розміщувати багато світильників. Слід враховувати так само покриття стелі – можливий занадто яскравий результат з відбиваючею світло поверхнею або від покриття лаком.
Світильники мають властивості змінювати характер приміщення, на відміну від неповоротких ламп і прикрашати будь-який інтер’єр квартири – на стелі, в арках, обрамлятимуть виступи і м’яко розподілятимуть світло в якійсь обраній ділянці. Сподіваємося, що інструкції, викладені вище, допомогли вам освоїти маленький секрет проведення ремонту!
№ 9 від 16 квітня 2025
Читати номер
А нам специалисты помогли, где мы люстры покупали. Тут заказывали www.osvetim.com.ua/ljustry.html.Красиво получилось и качественно