Україна залишається лідером в Європі за масштабами поширення ВІЛ-інфекції

Україна залишається лідером в Європі за масштабами поширення ВІЛ-інфекції

Епідемія ВІЛ/СНІДу в Україні зробила крок назад – такі дані наводить Фонд Олени Пінчук.

Вперше з 2012 року і вдруге в історії України зафіксовано зниження темпів поширення ВІЛ-інфекції. За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, у 2018 році було зареєстровано на 0,52 відсотка менше нових випадків ВІЛ, ніж у попередньому році. Шість років тому, у 2012 році, темпи епідемії вже знижувалися – на 2 відсотки. Але з початком широкомасштабної гуманітарної кризи у 2013-2014 роках ситуація різко погіршилася. А після втрати контролю над частиною території країни було неможливо порівнювати дані статистики з даними попередніх років. Починаючи з 2016 року в Україні почався новий статистичний відлік для оцінки темпів поширення епідемії ВІЛ/СНІДу.

У 2018 році в Україні, за даними Центру громадського здоров'я МОЗ України, було зареєстровано 18 098 нових випадків ВІЛ-інфекції (порівняно з 18 193 випадками 2017 року), з них 2 428 дітей до 14 років. Всього з 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 333 716 нових випадків ВІЛ-інфекції, від СНІДу в Україні померло 48 456 людей.

Наближається 19 травня – Міжнародний день пам’яті людей, які загинули від СНІДу. Традиційно команда благодійного фонду «Нехай твоє серце б’ється» запрошує усіх житомирян приєднатися 17 травня 2019 року до акції мережі «100 % Життя», аби вшанувати пам’ять всіх тих, хто пішов від нас, та взяти участь в акції під назвою «Ліки від байдужості». Навколо питання СНІДу досі існує багато міфів та стигм, а тест на ВІЛ залишається таким, якого бояться та уникають більшість українців. Ми вважаємо, що ситуацію з епідемією можуть перевернути прості та доступні речі, необхідні кожному – розуміння та небайдужість. Тому у День пам’яті активісти роздаватимуть Bono Animo – символічні ліки від байдужості, щоб привернути увагу українців до епідемії та закликати пройти тест самим і своїм коханим. Окрім цього, кожен бажаючий може розмістити світлину у соціальних мережах та закликати пройти тестування.

Головний меседж: «Не будь байдужим – протестуй себе та коханих!» Хештег: #ЛікиВідБайдужості

Руслан Мороз

Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Коментарі (1)
  • Татьяна Санникова

    Кто и когда это зафиксировал???
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up