На Житомирщині вже понад 75% жителів підписали декларацію з сімейним лікарем

На Житомирщині вже понад 75% жителів підписали декларацію з сімейним лікарем

На Житомирщині вже понад 75% жителів підписали декларацію з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром, а це майже 926 тисяч осіб.

Про це повідомила прес-служба ОДА.

Якщо ж ви не увійшли до їх числа, то варто якнайшвидше обрати свого лікаря та підписати декларацію. Адже у 2019 році продовжується трансформація медичної галузі. Як підписати декларацію з лікарем та що гарантує декларація пацієнту – читайте далі.

У 2018 році розпочалася медична реформа та стартувала підписна кампанія. Кожен українець задля медичного обслуговування обирає собі сімейного лікаря та підписує з ним декларацію. Це зробили вже 27 млн українців. На Житомирщині наразі свого лікаря вже обрали 925 тис. 925 жителів області.

Варто відмітити, що вже з другої половини 2019 року для тих, хто не визначився із лікарем, медичні послуги будуть платними. З 1 квітня за програмою «Доступні ліки» виписують лише електронні рецепти, а з 1 липня поточного року – безкоштовна консультація вузького спеціаліста буде за направленням від лікаря первинної ланки.

З липня цього року розпочинає діяти програма «Безкоштовна діагностика». Вона гарантує, за направленням сімейного лікаря, оплату пакету аналізів, обстежень та лікувальних процедур від найбільш поширених в Україні хвороб. Це понад 50 діагностичних та лікувальних процедур, за які пацієнтам не треба буде платити в медзакладах. Безоплатно – означає включно з усіма необхідними супутніми матеріалами.

Тому якщо ви ще не підписали декларацію – саме час обрати сімейного лікаря, педіатра чи терапевта, якому довірите своє здоров’я. Нагадаємо, що в області понад 250 тисяч жителів ще не обрали лікаря.

Лікар, з яким у пацієнта підписана декларація, надаватиме такі послуги:

– необмежену кількість консультацій;

– поради під час застуди;

– допомагатиме позбавитися шкідливих звичок;

– лікуватиме найпоширеніші хвороби, травми та отруєння;

– ставитиме діагнози;

– стежитиме за хронічними захворюваннями;

– видаватиме направлення до вузьких спеціалістів на кшталт лора, ендокринолога, хірурга і визначатиме з ними ваше лікування;

– робитиме щеплення

– допомагатиме під час гострих фізичних і психічних розладів, які не потребують специфічної допомоги;

– видаватиме документацію в заклади та для подальших обстежень;

– надасть паліативну допомогу;

– стежитиме за здоров’ям вагітних;

– проводитиме 8 видів досліджень;

– допомагатиме пацієнтам з підвищеним ризиком розвитку захворювань;

– надаватиме направлення на 50 обстежень та лікувальних процедур.

Без декларації до лікаря первинної ланки можна ходити до 2020 року, а потім система стане повністю електронною. Це означає, що якщо ви не підпишете декларацію з лікарем до 2020 року, то прийом треба буде сплатити в касі медзакладу. Ціну затвердять пізніше.

Як підписати декларацію з лікарем

 Визначіться з лікарем.

 Пам’ятайте, що зараз ви не мусите звертатись до лікаря «строго за пропискою» – можете обрати лікаря, який працює біля вашого дому, роботи тощо.

Підпишіть декларацію.

 Заклади первинної медичної допомоги, в яких працюють сімейні лікарі, терапевти, педіатри, підписують контракт з Національною службою здоров’я, а пацієнти – декларацію з тими лікарями, яких самі собі обрали. Документи, які знадобляться для підписання угоди з лікарем, – ваш паспорт та ідентифікаційний номер. Якщо ж ви підписуєте декларацію з педіатром (чи сімейним лікарем, який буде обслуговувати вашу дитину), то також знадобиться свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та код) одного з її батьків або опікунів.

Подбайте про своє здоров’я вже зараз та підпишіть декларацію з лікарем.

Сімейний лікар чи терапевт підкаже вам, які профілактичні обстеження можна пройти безкоштовно. Деякі з них необхідні всім, деякі лише за факторами ризику. Запитайте у лікаря, які з обстежень варто пройти вам. Ці переліки будуть розширюватися, адже відповідно до програми «Безкоштовна діагностика» гарантуватиметься безоплатне проходження ще понад 50 обстежень та лікувальних процедур на поширені хвороби внутрішніх органів, серця, легенів та найбільш розповсюджених видів онкології у чоловіків і жінок.

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

18:02 Найпростіший спосіб продовжити життя 17:40 Голова ОДА пообіцяв добудувати стадіон "Полісся" 17:20 Рада скасує депутатську недоторканність 3 вересня 16:42 Яке місце посів Житомир за результатами ЗНО? Від читача 16:04 Жизнь и удивительные приключения гражданина Легошина 16:35 Куди завітати на святкові вихідні 16:19 У День прапора вшанували пам’ять захисників України 16:01 Затримали чоловіка за низку крадіжок з авто 15:39 Житомир – у переліку європейських міст, що розвивають сталу мобільність 15:20 Двв "золота" привезли легкоатлети Житомирщини із чемпіонату України 15:03 Театр ляльок порадує глядачів прем"єрою "Фарбований лис" 14:40 Сьогодні День відкритих дверей у 95-й бригаді 14:22 Майже 800 житомирян уже зареєстровані для участі в Космічному напівмарафоні 14:01 Як впроваджуватиметься новий правопис 13:40 "Хода Гідності" у Києві: репетиція. ФОТО 13:19 У Житомирі відзначають День прапора. ФОТО 13:01 Затримали суддю, адвоката та слідчу 12:40 23-27 серпня в Україні надзвичайний рівень пожежної небезпеки 12:20 Ювенальні інспектори поліції оберігають відпочинок дітей 12:01 300 поліцейських забезпечуватимуть порядок під час свят
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up