Фахівці виявили акустичне забруднення у 93 точках області

Фахівці виявили акустичне забруднення у 93 точках області

Житомирський обласний лабораторний центр регулярно зддійснює виміри акустичного забруднення.

За результатами моніторингу об’єктів довкілля, який постійно здійснюється фахівцями Державної установи “Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України”, протягом 6 місяців 2018 року було проведено 639 вимірів, встановлено перевищення гранично допустимих рівнів шуму – в 93 точках. Зокрема на території житлової забудови: в Коростенському районі – 4, Новоград-Волинському районі – 19, Пулинському районі – 4, в Малинському районі – 1, м. Житомир  – 5; на виробництві – 60 відхилень по області. Найбільш значні перевищення рівнів шуму спостерігаються на транспортних магістралях та на виробництві.

Шум, створений транспорним потоком розповсюджується не лише на примагістральні смуги, але  й поширюється вглиб житлових забудов. Джерелом шуму є двигуни автомобілів і взаємодія шин з дорожнім покриттям, яке залежить від шорсткості покриття, навантаження на колесо, зносу протектора, швидкості руху і характеристик самої шини на контакті з покриттям, малюнка протектора, якості гуми і технологічних процесів при її виготовленні. Крім того, рівень шуму також залежить від характеру вантажу і характеру його закріплення в кузові. На виробництві люди не повинні зазнавати дії шуму, що перевищує гранично допустимі рівні, які  регламентуються. На рівні шуму впливають такі природні і кліматичні чинники: атмосферний тиск, вологість та температура повітря, напрям і сила вітру, опади, навколишній ландшафт, стан поверхні придорожньої смуги.

За сучасних умов боротьба з шумом є технічно складною, комплексною, дорогою. Важливо знижувати шум у джерелі його виникнення, створювати безшумні або малошумні машини і технологічні процеси, транспортне і промислове устаткування, починаючи ще зі стадії проектування. Проведення інженерно – технічних і організаційних заходів дозволяє мінімізувати негативний вплив шуму. Зменшення рівня шуму поліпшує самопочуття людини і підвищує продуктивність праці.

Фахівці лабораторного центру продовжують проводити моніторингові дослідження шумового навантаження.

Довідково:

Протягом усього життя людина знаходиться під впливом природних фізичних, хімічних і біологічних факторів навколишнього середовища. Шум – одна з форм фізичного (хвильового) забруднення навколишнього середовища.

Під шумом розуміють сукупність звуків різної інтенсивності та частоти, які хаотично змінюються в часі, заважають сприйняттю і переробці інформації і призводять до порушень здоров’я людини.

Шум чинить не лише безпосередню дію на слуховий аналізатор, а також на інші системи організму людини:

  • ушкодження слухової функції з тимчасовою або постійною втратою слуху;
  • порушення здатності передавати та сприймати звуки мовного спілкування;
  • подразнення, неспокій, порушення сну, відволікання уваги від звичайних занять;
  • зміни фізіологічних реакцій людини на стресові сигнали;
  • вплив на психічне і соматичне здоров’я;
  • дію на трудову діяльність і продуктивність праці.

За останні десятиліття проблема боротьби з шумом в багатьох країнах стала однією з найважливіших. Широке впровадження в промисловість нових інтенсивних технологій, зростання потужності і швидкохідності обладнання, використання численних засобів наземного, повітряного і водного транспорту, повсюдне застосування різноманітного електрифікованого побутового обладнання призвело до того, що людина на роботі, в побуті, на відпочинку, при пересуванні піддається багатократному впливу шкідливого шуму. Ступінь шкідливого впливу шуму залежить від його інтенсивності, спектрального складу, часу впливу, місцезнаходження людини, характеру виконуваної ним роботи та індивідуальних особливостей людини.

Інтенсивність шумового забрудення (тиску)вимірюється в децибелах (дБ). Нетривала дія шуму інтенсивністю до 80дБ не зашкодить людині. Відповідно до санітарних вимог гранично допустимі рівні шуму на прилеглих до житлових будинків територіях вдень – від 55 до 70 дБ, а вночі – від 45 до 65 дБ; на  автомагістралях – до 80дБ; на виробництві в залежності від виконуваної роботи.

0
0
0
0
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

16:55 Що подивитися на вихідних 16:30 На 20-й сесії обласної ради розглянуть майже 70 питань та приймуть бюджет на 2019 рік 16:00 Житомирщина отримала понад 50 млн грн для придбання житла для 63 родин учасників АТО 15:40 З 1 березня пенсії українців зростуть на суму від 17 до 40 % Від читача 18:31 5 вопросов человеку, впервые побывавшему на Донбассе 15:31 Укрпошта не скорочуватиме відділення у селах та не припинить доставку пенсій 15:20 Обласний бюджет Житомирщини у 2018 році матиме 1 млрд грн власних надходжень 15:00 У міськраді презентували проект «Перейменовані вулиці Житомира» 14:41 У Житомирі вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС 14:22 На Житомирщині кадастрові реєстратори опрацювали понад 11 тис. заяв про надання витягів з Державного земельного кадастру в онлайн-режимі 14:00 За незаконно зрубану ялинку чи сосну - штраф від 400 до 4 тис. гривень 12:39 Погода на вихідних: снігу поменшає, морози зміцніють 12:36 У Житомирі незабаром подорожчає проїзд в громадському транспорті 12:19 Перша промислова електростанція запрацювала на Житомирщині 12:00 В області - нові випадки пожеж в житлових будинках 11:56 У Житомирі на вул. Покровській патрульні затримали авто з грабіжниками 11:40 Сільські клуби та бібліотеки Словечанської ОТГ будуть реформувати 11:38 Затримано зловмисника, який побив і пограбував водія маршрутки у Бердичеві
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up