Фахівці виявили акустичне забруднення у 93 точках області

Фахівці виявили акустичне забруднення у 93 точках області

Житомирський обласний лабораторний центр регулярно зддійснює виміри акустичного забруднення.

За результатами моніторингу об’єктів довкілля, який постійно здійснюється фахівцями Державної установи “Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України”, протягом 6 місяців 2018 року було проведено 639 вимірів, встановлено перевищення гранично допустимих рівнів шуму – в 93 точках. Зокрема на території житлової забудови: в Коростенському районі – 4, Новоград-Волинському районі – 19, Пулинському районі – 4, в Малинському районі – 1, м. Житомир  – 5; на виробництві – 60 відхилень по області. Найбільш значні перевищення рівнів шуму спостерігаються на транспортних магістралях та на виробництві.

Шум, створений транспорним потоком розповсюджується не лише на примагістральні смуги, але  й поширюється вглиб житлових забудов. Джерелом шуму є двигуни автомобілів і взаємодія шин з дорожнім покриттям, яке залежить від шорсткості покриття, навантаження на колесо, зносу протектора, швидкості руху і характеристик самої шини на контакті з покриттям, малюнка протектора, якості гуми і технологічних процесів при її виготовленні. Крім того, рівень шуму також залежить від характеру вантажу і характеру його закріплення в кузові. На виробництві люди не повинні зазнавати дії шуму, що перевищує гранично допустимі рівні, які  регламентуються. На рівні шуму впливають такі природні і кліматичні чинники: атмосферний тиск, вологість та температура повітря, напрям і сила вітру, опади, навколишній ландшафт, стан поверхні придорожньої смуги.

За сучасних умов боротьба з шумом є технічно складною, комплексною, дорогою. Важливо знижувати шум у джерелі його виникнення, створювати безшумні або малошумні машини і технологічні процеси, транспортне і промислове устаткування, починаючи ще зі стадії проектування. Проведення інженерно – технічних і організаційних заходів дозволяє мінімізувати негативний вплив шуму. Зменшення рівня шуму поліпшує самопочуття людини і підвищує продуктивність праці.

Фахівці лабораторного центру продовжують проводити моніторингові дослідження шумового навантаження.

Довідково:

Протягом усього життя людина знаходиться під впливом природних фізичних, хімічних і біологічних факторів навколишнього середовища. Шум – одна з форм фізичного (хвильового) забруднення навколишнього середовища.

Під шумом розуміють сукупність звуків різної інтенсивності та частоти, які хаотично змінюються в часі, заважають сприйняттю і переробці інформації і призводять до порушень здоров’я людини.

Шум чинить не лише безпосередню дію на слуховий аналізатор, а також на інші системи організму людини:

  • ушкодження слухової функції з тимчасовою або постійною втратою слуху;
  • порушення здатності передавати та сприймати звуки мовного спілкування;
  • подразнення, неспокій, порушення сну, відволікання уваги від звичайних занять;
  • зміни фізіологічних реакцій людини на стресові сигнали;
  • вплив на психічне і соматичне здоров’я;
  • дію на трудову діяльність і продуктивність праці.

За останні десятиліття проблема боротьби з шумом в багатьох країнах стала однією з найважливіших. Широке впровадження в промисловість нових інтенсивних технологій, зростання потужності і швидкохідності обладнання, використання численних засобів наземного, повітряного і водного транспорту, повсюдне застосування різноманітного електрифікованого побутового обладнання призвело до того, що людина на роботі, в побуті, на відпочинку, при пересуванні піддається багатократному впливу шкідливого шуму. Ступінь шкідливого впливу шуму залежить від його інтенсивності, спектрального складу, часу впливу, місцезнаходження людини, характеру виконуваної ним роботи та індивідуальних особливостей людини.

Інтенсивність шумового забрудення (тиску)вимірюється в децибелах (дБ). Нетривала дія шуму інтенсивністю до 80дБ не зашкодить людині. Відповідно до санітарних вимог гранично допустимі рівні шуму на прилеглих до житлових будинків територіях вдень – від 55 до 70 дБ, а вночі – від 45 до 65 дБ; на  автомагістралях – до 80дБ; на виробництві в залежності від виконуваної роботи.

0
0
0
0
Популярне у Житомирі Популярне у Житомирі
Підозрюваного у резонансному вбивстві матері і дочки затримали сьогодні в Житомирі Підозрюваного у резонансному вбивстві матері і дочки затримали сьогодні в Житомирі
Мешканці Житомира мітингували проти завищених тарифів. ВІДЕО Мешканці Житомира мітингували проти завищених тарифів. ВІДЕО У Житомирі в один день пограбували офіс і ювелірну майстерню У Житомирі в один день пограбували офіс і ювелірну майстерню У Свято-Михайлівському кафедральному соборі Житомира заявили про офіційне приєднання до Православної Церкви України У Свято-Михайлівському кафедральному соборі Житомира заявили про офіційне приєднання до Православної Церкви України «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій
Новини за темою Новини за темою
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

16:54 Що подивитися на вихідних 16:40 У Корольовському районі Житомира продовжують будувати "Прозорий офіс" 16:20 До 1 квітня підприємці Житомирщини можуть подати заявку для отримання пільгового кредиту 16:15 Мешканці Житомира мітингували проти завищених тарифів. ВІДЕО play_circle_filled photo_camera Від читача 18:18 Підлітки розповіли про проблеми у школах 16:00 У мерії Житомира визначилися, які вулиці будуть капітально відремонтовані у цьому році 15:41 У Житомирі боржників за воду відключать від каналізації 15:30 У Херсоні з’явилася вулиця Каті Гандзюк 15:21 10 березня в гідропарку відбудуться традиційні народні гуляння «Залицяння до весни» 15:01 Вогнеборці Житомирщини загасили 14 пожеж сухої трави та сміття 14:57 У Житомирі в один день пограбували офіс і ювелірну майстерню 14:52 Підозрюваного у резонансному вбивстві матері і дочки затримали сьогодні в Житомирі 14:39 У Свято-Михайлівському кафедральному соборі Житомира заявили про офіційне приєднання до Православної Церкви України 14:19 Житомирський рибоохоронний патруль вилучив 130 кг риби на ринках області 14:01 У Любарському районі під час польових робіт на землях технікуму трактор смертельно травмував студента 14:00 У квітні у Житомирі завершать заміну старих вуличних ліхтарів на світлодіодні
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up