На Житомирщині продовжується робота зі створення системи укриттів у закладах освіти

На Житомирщині продовжується робота зі створення системи укриттів у закладах освіти

В області продовжується робота зі створення системи укриттів у закладах освіти з урахуванням принципів безбар’єрності та доступності для маломобільних груп населення, включаючи осіб з інвалідністю.

На сьогодні з 1 303 закладів освіти Житомирщини у 1 223 облаштовано укриття, а саме в:

 • 569 закладах загальної середньої освіти (з філіями) з 586;
 • 543 закладах дошкільної освіти з 603;
 • 29 закладах фахової передвищої та вищої освіти;
 • 18 закладах професійної (професійно-технічної) освіти;
 • 64 закладах позашкільної освіти з 67.

При Житомирській ОВА утворено комісію, яка здійснювала погодження формату освітнього процесу для кожного закладу індивідуально незалежно від форми власності та підпорядкування.

Для створення безпечних умов навчання та виховання у закладах освіти вже спрямовано майже 500 млн. грн на ремонт, реконструкцію та облаштування укриттів, це кошти  з обласного бюджету, місцевих бюджетів територіальних громад, державна субвенція на облаштування укриттів у закладах загальної середньої освіти, кошти спеціального фонду закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, спонсорські кошти та міжнародних партнерів.

Відео дня

Зокрема, державна субвенція на облаштування укриттів допоможе повернути дітей у школи. Завдяки екосистемі DREAM можна швидко подати заявку в електронному кабінеті. А проєкти повторного використання спрощують підготовку заявок.

Для того, щоб полегшити освітнім закладам розробку та проєктування укриттів, було розроблено проєкти повторного використання, розраховані на різну кількість учнів, з дотриманням стандартів безпеки та інклюзивності.

Різні модифікації проєктів доступні на сайті “Моя фортеця“, а також в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕССБ).

Коментарі (7)
 • Владимир Туленко

  В Озерне приїдьте до ліцею, який не працює і дізнайтеся чого?
 • Людмила Блащук

  У дітей,які вчаться є батьки.
  Чому вони не гуртуються , щоб вимагати справедливості?
  Хто за них це робитиме?
  Тільки гуртом можна подолати систему

  Наталія Вербовська reply Людмила Блащук

  Людмила Блащук Люди гуртуються, ходять на сесії, з яких пані голова просто в зручний їй момент уходить і закривається від людей в кабінеті. Скарги, запити - пройдений етап
 • Наталія Вербовська

  Напишіть уже про тих, хто не облаштував укриттів у школах, а 2й рік морозяться від людей і ігнорують вимоги батьків. Завітайте в Тетерівську ОТГ до голови та запитайте чому до цього часу у Високій Печі не працює ні школа, ні садочок. Нехай цій владі беде не те, що соромно, а нестерпно як тим батькам, чиї діти увесь цей час вчаться дистанційно.

  Ігор Найда reply Наталія Вербовська

  Наталія Вербовська  Був я на тих сесіях.  Нічого там толкового не чув. Кожен хоче щось урвати і покричати. Гранати це не вихід, але нажаль ви праві.

  Наталія Вербовська reply Наталія Вербовська

  Ігор Найда Я не сумніваюся в цьому. А потім дивуються новинам чому військові в минулому на сесіях підривають гранати....скоро цивільні так робитимуть

  Ігор Найда reply Наталія Вербовська

  Наталія Вербовська   У цієї голови хороша криша, от і мала вона всіх у віду. Тай для чого їм та школа взагалі, є рядом інші школи, можуть і там вчитись.

keyboard_arrow_up