Європейський тиждень імунізації в області. Вакцинація як найбільш дієвий захід профілактики

Європейський тиждень імунізації в області. Вакцинація як найбільш дієвий захід профілактики

Найбільш дієвим заходом боротьби з інфекційними хворобами, що застосовується в усіх провідних державах світу, є імунопрофілактика (вакцинація населення). Про це нагадує Житомирський лабораторний центр МОЗ України.

Саме завдяки кампанії вакцинації проти натуральної віспи, розпочатій у 1967 році в усьому світі було ліквідовано цю вкрай небезпечну інфекцію, яка 200 років тому вбила мільйони людей у світі.

Поліомієліт або дитячий параліч все ще “на свободі”. В середині XX століття в Європі та Північній Америці спостерігалась справжня епідемія поліомієліту, а до 1960-х років хвороба фактично була ліквідована завдяки вакцині. На сьогоднішній день хвороба все ще живе в Пакистані та Афганістані.

В більшості країн Європи та на Американському континенті завдяки вакцинації ліквідоване таке захворювання як кір. Якщо з’являються випадки завезеного кору, то подальше розповсюдження  цієї інфекції не відбувається тому, що все населення щеплено.

Імунізація також помітно знизила частоту такої хвороби як кашлюк в багатьох країнах. Дифтерія, гепатит А, епідемічний паротит (свинка), правець та багато інших інфекцій в цивілізованих країнах залишилися практично в статистичних архівах.

Але в Україні, зокрема в Житомирській області останні роки епідемічна ситуація з «вакцинокерованих» інфекцій погіршується. Через низький рівень імунізації в 2015 році виник спалах поліомієліту. В країні реєструються випадки правця, в тому числі серед дітей. В 2017 році в нашій області  зареєстрований дуже важкої клінічної форми випадок правця у дитини з відсутнім імунітетом до цієї інфекції. На сьогодні триває спалах кору, постійно зростає кількість захворілих кором в області. Станом на 20.04.2018 року зареєстровано 93 випадки кору. Останні роки відмічаються високі рівні захворюваності кашлюком. Найбільш вразливими до цієї інфекції є діти до року та 1-4 роки, які не отримали своєчасно щеплення.  Через відсутність колективного імунітету можлива поява та розповсюдження такої важкої інфекції як дифтерія.

Фахівці обласного лабораторного центру вкрай стурбовані з приводу нестабільної епідемічної ситуації з керованих інфекцій та закликають  не відмовлятися від щеплень! Попередити появу важких інфекцій, що можуть загрожувати життю як окремої людини, так і всього суспільства можливо лише шляхом проведення вакцинації!

Щоб не було хвороб, або припинилась циркуляція збудників, що мають найбільшу загрозу для здоров’я населення рівень охоплення вакцинацією має бути не нижче 98%.

В Україні відповідно до законодавства закуповуються  вакцини для профілактики 10-ти захворювань: гепатиту В, туберкульозу, дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, краснухи, паротиту (свинки). Захист населення від інфекційних хвороб належить до питань національної безпеки!

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

16:55 Що подивитися на вихідних 16:30 У листопаді Житомир знову прийматиме П'яту Міжнародну Хореографічну Асамблею імені  Н.Скорульської 16:12 У Житомирській області за один день виявили два розшукуваних авто 16:00 Підозрюваного у вбивстві жителя Попільнянського району поліція затримала… на кладовищі Від читача 00:07 Петро бурак 2-гий найкрасивіший хлопець світу по версії журналу ENGUIDE 15:45 Сьогоднішні ціни на Житньому ринку 15:20 В «Корисній програмі» розповіли, як правильно вибрати варену ковбасу 15:00 В Україні почнуть платити за «стукацтво» 14:40 Рада ухвалила закон про перевірку субсидіантів та пенсіонерів 14:20 Двоє дівчаток з Вінниччини втекли з дому, прихопивши велосипед, бутерброди, термос із чаєм і… подушку 14:00 Вакцинація від грипу 2019: усе, що потрібно знати житомирянам 12:42 Годинник переведуть на зимовий час: коли і як адаптуватися 12:38 У Житомирі стартував Українсько-польський бізнес-форум 12:02 За результатами земельних торгів, проведених з початку року, місцеві бюджети Житомирщини отримають понад 4 млн гривень 12:01 У Ружинському районі 33-річний чоловік після спільної пиятики вбив односельця 12:00 На громадських слуханнях щодо вартості проїзду в громадському транспорті Житомира не підтримали жодного рішення 11:51 На що звертають увагу роботодавці на співбесіді? 11:41 Літня житомирянка віддала шахраям 20 тисяч гривень за "порятунок" сина 11:21 Ліс у смартфоні: Держлісагентство запустило пілотний проект e-реєстру заготівлі деревини та онлайн-карту рубок 11:01 На Житомирщині прокуратура через суд зобов’язала фермерське господарство звільнити самовільно зайняті майже 2 га землі вартістю понад 340 тис. грн
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up