До Всесвітнього дня боротьби з раком грудей відбулась прес-конференція

До Всесвітнього дня боротьби з раком грудей відбулась прес-конференція

У рамках проведення інформаційної кампаній з відзначення Всесвітнього дня боротьби з раком грудей в стінах обласного онкодиспансеру пройшла прес-конференція.

Відбувся захід 16 жовтня, - інформує прес-служба ОДА. Мета – привернути увагу суспільства на проблему раку грудей, поінформувати про профілактику, раннє виявлення та лікування.

«Рак грудей – це одна з найрозповсюдженіших патологій серед жінок. І якщо вчасно не виявити її та не розпочати лікування, то звісно шанси одужати невеликі. Сьогодні ми хочемо звернутися до всіх жінок Житомирщини із закликом робити вчасне обстеження і не боятися. Завжди варто пам’ятати просту істину:  рак – це не вирок», - наголосив під час відкриття прес-конференції Ігор Сабадаш.

Щодня до лікарів КУ «Житомирський облонкодиспансер» звертається 400-450 людей.  За 2017 рік в мамологічному кабінеті було зареєстровано 9112 звернень хворих. Весь первинний огляд здійснюється безкоштовно. Також при установі працює «Гаряча лінія», на яку можна звернутися у разі необхідності надання допомоги, стосовно оцінки якості роботи та інших питань.

Головний лікар Житомирського облонкодиспансеру Ігор Сабадаш відмітив:

«На сьогодні виявлення будь-якої онкологічної патології залежить від організації роботи первинної ланки медицини. Адже вперше з проблемами людина звертається до сімейного лікаря. Тому ще з початку року наші спеціалісти здійснювали виїзди в райони, де оглядали пацієнтів, проводили конференції із сімейними лікарями та фельдшерами, аналізували роботу медзакладів в цьому напрямку».

Лікар-мамолог Інна Станкевич розповіла, що у 2017 році в Житомирській області виявлено 394 випадки захворюваності на рак молочної залози:

«Ця цифра є дуже маленькою, адже досить багато людей через якісь стереотипи та страх не звертаються до лікаря. Всі наші поїздки до районів розпочиналися з питань про останні рази обстежень у лікаря, коли робилась мамографія та УЗД. Більшість чули ці слова вперше. Сподіваємось, що сьогодні певна кількість жінок почують інформацію про необхідність робити щорічне обстеження у лікаря-мамолога.  Це  є світова практика, а не вигадка вашого лікаря».

До участі в прес-конференції були запрошені колишні пацієнтки, які на волонтерських засадах разом з психологом облонкодиспансеру допомагають проходити курс лікування та період реабілітації пацієнтам установи.

«Для суспільства слово «рак» звучить як вирок. Особливо для тих, хто тільки дізнався про хворобу.  Тому, щоб допомогти це побороти ще у 1998 році сформувалася ініціативна група жінок, котрі «зіштовхнулися» з раком, пройшли курс лікування і повернулися до свого звичайного життя. Вони просто приходять до пацієнтів і розповідають свої історії. Це надихає та стимулює боротися з онкологією, стимулює до проходження обстежень та своєчасних звернень до лікаря», - розповіла психолог Тетяна Черноус.

Організаторами заходу виступили управління охорони здоров’я Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирський облонкодиспансер.

Участь у прес-конференції взяли головний лікар КУ «Житомирський облонкодиспансер», заслужений лікар України Ігор Сабадаш, заступник головного лікаря з медичної частини облонкодтспансеру Тарас Волков, завідуюча радіологічним відділенням облонкодиспансеру Інна Шульгай, лікара-мамолог облонкодиспансеру Інна Станкевич, лікар хіміо-терапевт облонкодиспансеру Валентина Іванчук, психолог облонкодиспансеру Тетяна Черноус, журналісти та громадськість.

Довідково. 5 жовтня в усьому світі відзначається День боротьби з раком молочної залози. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, рак молочної залози на сьогоднішній день є найпоширенішим захворюванням у жінок у всьому світі. Щороку у світі реєструється близько 1,4-1,5 млн нових випадків раку молочної залози. В структурі захворюваності на злоякісні новоутворення серед жіночої популяції України рак молочної залози посідає перше місце. Дані Національного інституту раку України та медичної статистики тривожні: 15-16 тисяч нових випадків захворювання на рік.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, InstagramYouTube та Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
16:52 Перша одиниця нової спецтехніки для КП «УАШ»: комунальне підприємство отримало фронтальний навантажувач 16:33 На Житомирщині оголошено конкурс для надавачів соцпослуг з формування життєстійкості 16:01 Пенсіонерам можуть відмовити в субсидії: які дві проблеми можуть заблокувати допомогу 16:01 У понад 15 разів вище норми: на майдані Перемоги водій вчинив ДТП у стані сп’яніння Від читача 17:45 Фішингові посилання 15:40 Викрав майно військовослужбовця на Звягельщині: поліцейські затримали причетного 15:37 СБУ повідомила про підозру зраднику, який воював проти Сил оборони на східному фронті 15:21 На вихідних в Україні переважатиме суха сонячна погода 15:00 Київські митники передали музею на Житомирщині археологічні артефакти 6 тисячоліття до н.е. 14:40 Завдав близько 20 ударів ножем колишній: житомирські поліцейські відправили на лаву підсудних обвинуваченого 14:20 Пропаганда ворога намагається спровокувати в Україні паніку через нібито дефіцит продуктів, але жодного дефіциту не буде. Причин для паніки немає 14:00 Вітряна віспа: як захистити дітей 12:39 У Житомирі на вулиці Березівській виявили випадок сказу 12:21 За минулу добу рятувальники Житомирщини ліквідували 26 пожеж, 19 із них — загоряння сухої трави photo_camera 12:00 Втратили понад чверть мільйона гривень за добу: звягельські поліцейські розпочали розслідування шахрайських схем 11:38 У Коростенській громаді тривають роботи з ліквідації наслідків атаки БпЛА photo_camera 11:20 У Житомирі під час форуму відзначили молодіжних лідерів області та посилили співпрацю задля розвитку регіону play_circle_filled 11:00 З 15 серпня у Житомирі зросте оплата за проїзд у маршрутках і електротранспорті 10:40 ДТП на проспекті Миру: травмовано водія легковика 10:18 Рятувальники ліквідовували наслідки ворожого обстрілу photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up