Житомир збіднів на цілий символ (пам'яті Марини Поплавської)

Житомир збіднів на цілий символ (пам'яті Марини Поплавської)

Ця подія увірвалася у наше життя, наче блискавка. Злісна і трагічна, печальна до болю, безглузда у своїй суті.

Загибель Марини Поплавської для усієї України виявилася подією «понад усе», а для нас, житомирян, вона стала горем і бідою, поєднаних невимовною тугою за тим, чого усім нам давно не вистачає.

У понеділок, 22 жовтня, десятки тисяч житомирян відкинули усі найважливіші справи і потяглися кілометровою чергою до приміщення драмтеатру побачитися і попрощатися із людиною, яку кожен міг назвати близькою, зрозумілою і своєю. Марина Поплавська зібрала на своє прощальне побачення велетенську сім’ю не просто своїх прихильників та шанувальників, а тих людей, яких  вже давно поєднати чимось єдиним і спільним не вдавалося нікому. Відчувалося, що люди йдуть «до Марини» не просто як до маститої артистки, але – як до символу порядності, людяності, простоти та життєлюбності, яким Марина Поплавська була і залишається для тисяч людей.

Адже більшість із тих, хто прийшов на прощання зі своєю землячкою, знав її особисто, мав нагоду з нею спілкуватися особисто і вважав її своєю, близькою по духу людиною. Безумовно, вона була не лише народною артисткою, невгамовною жінкою, творчою і напрочуд талановитою натурою, але й гарним, вірним другом, вчителем і порадником. Якщо вдатися до того, аби з’ясувати певні «секрети» насправді магічної популярності Маріанни Поплавської, то неважко зробити простий і зрозумілий висновок про те, що її талант грунтувався на неперевершеному мистецтві комунікації із будь-яким співрозмовником. Ну і, звісно, вершиною всього її таланту стало мистецтво. За допомогою суто мистецьких засобів Марина змогла сказати усім багато із того, чого не скажеш кожному наодинці.

Стрімкий потік життя, гонитва і одночасна боротьба за вирішення багатьох суто побутових проблем часто затуляє нам справжні цінності, які ми намагаємося осягнути у хвилини раптових життєвих «зупинок». Найчастіше це трапляється тоді, коли, хтось від нас раптово йде, або кого ми зненацька втрачаємо. Втрата Марини Поплавської стала знаковою і масштабною не лише тому, що Марина вже давно стала телевізійною «зіркою» першої величини, а її мистецько-сценічні образи якось непомітно, але впевнено стали для нас не лише «інструментом» для відпочинку, але й життєвими орієнтирами, вправленими у довершені сатирично-гумористичні образи стандартами мислення та поведінки. Важко не погодитись із тим, що Марина, як і будь-хто із «топових» особистостей артистично-мистецького товариства, відчувала подих і «поцілунки» слави, визнання свого унікального таланту, повсюдну прихильність своїх поціновувачів. Але було у ній щось таке, чого інші не мали. Власне кажучи, поринувши у світ мистецької богеми, вживаючись у багате розмаїття своїх сценічних  ролей та образів, Марина Поплавська не могла і не змогла цілковито покинути той світ, у якому народилася, виросла і у якому невтомно черпала життєві сили та натхнення. Навчання у вузі, а далі робота у школі, стали для цієї талановитої людини тим знаменником, який допомагав Марині бути справді народною і без жодної умовності – своєю. Усвідомлюючи нинішню втрату в особі Марини Поплавської, важливо зрозуміти ще одну особливість: Марина Поплавська змогла поєднати своїм мистецьким арсеналом унікально строкату громаду. Тут йдеться не лише про Житомир і Житомирщину, але й дещо ширший простір усієї України. Без жодних наукових сентенцій, без зарозумілих фраз та пошуку суто раціональних аргументів, вона, по суті, була універсальним виразником мультикультурності сучасної громади нашого міста, а по великому рахунку – й усієї України. Можливо це комусь поки що важко усвідомити, можливо, хтось із цим просто не погодиться, але це так. Переконатися у цьому можна було і тоді, коли люди захоплено сприймали слова і монологи Марини Поплавської зі сцени «КВНу», або її уславлені «перлини» у рамках популярного «Дизель-шоу», і так само і тоді, коли тисячі житомирян стали у  велетенську чергу у прощальний для Марини час.

Житомир і житомиряни у всьому розмаїтті людських вподобань, вірувань та орієнтацій виявили невимовну і давно небачену солідарність у ставленні до своєї втрати. Марина народилася у місті Новограді-Волинському і до Житомира перебралася вже у часи студентської молодості, але якраз Житомир став «батьком» її таланту, її неперевершеного мистецтва спілкування та комунікації із багатьма аудиторіями, але найулюбленішою її сім’єю назавжди залишилася громада житомирян. Марина ніколи не поривала із містом своєї юності і залишилася у Житомирі назавжди. Вона любила подорожі і, зрештою, під час однієї із них, вона й загинула, але вона завжди поверталася до нас у Житомир.

Людська пам'ять, поряд із багатьма вадами і при всій своїй недосконалості, все ж таки має чудову властивість - забувати минуле і жити новими фактами, подіями, пристрастями та переживаннями. І лише видатні і, як правило історичні, постаті, із плином часу залишаються у пам’яті народній у вигляді легендарних ореолів, символів чи стереотипів. Марину Поплавську пам’ятатимуть як житомирянку, яка зуміла прожити своє, нехай і недовге життя, винятково достойно і яскраво. Якою ціною і якими зусиллями народжувався, мужнів, зростав і плекався талант Марини Поплавської , знала найкраще лише вона сама. Ми розуміємо (хоча, мабуть, не зовсім сповна), велич і глибину своєї втрати, бо разом із Мариною втратили не стільки талановиту «зіркову» артистку, але й величну у своїй простоті людину. Звісно, її не вистачатиме і  навряд чи скоро на небосхилі громадського, мистецького, чи, навіть буденного життя Житомира, знову засяє постать подібної вдачі і таланту. Проте у нашій пам’яті вона житиме довго. Як взірець, як унікальний сплав талановитої особистості із «мозаїкою епохи» і, зрештою – як легенда. Таке наше життя.

Микола Корзун

 

 

11
0
4
0
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

17:55 В області є запас вакцини проти кору – 21 тисяча доз 17:30 Епідемії грипу в країні немає, - МОЗ України 17:12 Рятувальники Черняхівського району розповіли про безпеку під час опалювального сезону 17:00 Нацбанк припинив друк купюр від 1 до 10 гривень та випустив відповідні монети Від читача 13:28 Допоможіть,хто може! 16:40 Домашнє насильство стоп: як каратимуть кривдників? 16:20 Житомирським школярам смакують гарячі сніданки 16:20 Біля Ліщина фура з дровами злетіла у кювет 16:13 Житель Баранівського району оформив на свою знайому кредитів на 150 тисяч гривень 16:00 На Житомирщині 94,4% у віці 1 року вакциновані проти кору 15:40 В уряді представили новий етап децентралізації 15:20 Кожне друге свідоцтво про народження матусі Житомирщини отримували в пологовому 15:14 У Житомирі будуть евакуювати припарковані машини, які заважають прибиранню снігу 15:00 У міськраді визначили переможців Бюджету участі 14:39 Як чиновники міськради незаконно знищили бізнес, а 490 000 гривень компенсації за їхні дії сплатять житомиряни? 14:24 ВК "Житичі" боротиметься за вихід у півфінал Кубку України з волейболу 12:39 Разом із власної волі – ми вже сто років! 12:19 Попіл у повітрі – екологічна катастрофа в районі паперової фабрики 12:02 У 2019 році спортсмени області отримуватимуть вдвічі більші стипендії 11:40 Прихожани ще 2 релігійних громад на Житомирщині вирішили приєднатися до ПЦУ
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up