Житомир збіднів на цілий символ (пам'яті Марини Поплавської)

Житомир збіднів на цілий символ (пам'яті Марини Поплавської)

Ця подія увірвалася у наше життя, наче блискавка. Злісна і трагічна, печальна до болю, безглузда у своїй суті.

Загибель Марини Поплавської для усієї України виявилася подією «понад усе», а для нас, житомирян, вона стала горем і бідою, поєднаних невимовною тугою за тим, чого усім нам давно не вистачає.

У понеділок, 22 жовтня, десятки тисяч житомирян відкинули усі найважливіші справи і потяглися кілометровою чергою до приміщення драмтеатру побачитися і попрощатися із людиною, яку кожен міг назвати близькою, зрозумілою і своєю. Марина Поплавська зібрала на своє прощальне побачення велетенську сім’ю не просто своїх прихильників та шанувальників, а тих людей, яких  вже давно поєднати чимось єдиним і спільним не вдавалося нікому. Відчувалося, що люди йдуть «до Марини» не просто як до маститої артистки, але – як до символу порядності, людяності, простоти та життєлюбності, яким Марина Поплавська була і залишається для тисяч людей.

Адже більшість із тих, хто прийшов на прощання зі своєю землячкою, знав її особисто, мав нагоду з нею спілкуватися особисто і вважав її своєю, близькою по духу людиною. Безумовно, вона була не лише народною артисткою, невгамовною жінкою, творчою і напрочуд талановитою натурою, але й гарним, вірним другом, вчителем і порадником. Якщо вдатися до того, аби з’ясувати певні «секрети» насправді магічної популярності Маріанни Поплавської, то неважко зробити простий і зрозумілий висновок про те, що її талант грунтувався на неперевершеному мистецтві комунікації із будь-яким співрозмовником. Ну і, звісно, вершиною всього її таланту стало мистецтво. За допомогою суто мистецьких засобів Марина змогла сказати усім багато із того, чого не скажеш кожному наодинці.

Стрімкий потік життя, гонитва і одночасна боротьба за вирішення багатьох суто побутових проблем часто затуляє нам справжні цінності, які ми намагаємося осягнути у хвилини раптових життєвих «зупинок». Найчастіше це трапляється тоді, коли, хтось від нас раптово йде, або кого ми зненацька втрачаємо. Втрата Марини Поплавської стала знаковою і масштабною не лише тому, що Марина вже давно стала телевізійною «зіркою» першої величини, а її мистецько-сценічні образи якось непомітно, але впевнено стали для нас не лише «інструментом» для відпочинку, але й життєвими орієнтирами, вправленими у довершені сатирично-гумористичні образи стандартами мислення та поведінки. Важко не погодитись із тим, що Марина, як і будь-хто із «топових» особистостей артистично-мистецького товариства, відчувала подих і «поцілунки» слави, визнання свого унікального таланту, повсюдну прихильність своїх поціновувачів. Але було у ній щось таке, чого інші не мали. Власне кажучи, поринувши у світ мистецької богеми, вживаючись у багате розмаїття своїх сценічних  ролей та образів, Марина Поплавська не могла і не змогла цілковито покинути той світ, у якому народилася, виросла і у якому невтомно черпала життєві сили та натхнення. Навчання у вузі, а далі робота у школі, стали для цієї талановитої людини тим знаменником, який допомагав Марині бути справді народною і без жодної умовності – своєю. Усвідомлюючи нинішню втрату в особі Марини Поплавської, важливо зрозуміти ще одну особливість: Марина Поплавська змогла поєднати своїм мистецьким арсеналом унікально строкату громаду. Тут йдеться не лише про Житомир і Житомирщину, але й дещо ширший простір усієї України. Без жодних наукових сентенцій, без зарозумілих фраз та пошуку суто раціональних аргументів, вона, по суті, була універсальним виразником мультикультурності сучасної громади нашого міста, а по великому рахунку – й усієї України. Можливо це комусь поки що важко усвідомити, можливо, хтось із цим просто не погодиться, але це так. Переконатися у цьому можна було і тоді, коли люди захоплено сприймали слова і монологи Марини Поплавської зі сцени «КВНу», або її уславлені «перлини» у рамках популярного «Дизель-шоу», і так само і тоді, коли тисячі житомирян стали у  велетенську чергу у прощальний для Марини час.

Житомир і житомиряни у всьому розмаїтті людських вподобань, вірувань та орієнтацій виявили невимовну і давно небачену солідарність у ставленні до своєї втрати. Марина народилася у місті Новограді-Волинському і до Житомира перебралася вже у часи студентської молодості, але якраз Житомир став «батьком» її таланту, її неперевершеного мистецтва спілкування та комунікації із багатьма аудиторіями, але найулюбленішою її сім’єю назавжди залишилася громада житомирян. Марина ніколи не поривала із містом своєї юності і залишилася у Житомирі назавжди. Вона любила подорожі і, зрештою, під час однієї із них, вона й загинула, але вона завжди поверталася до нас у Житомир.

Людська пам'ять, поряд із багатьма вадами і при всій своїй недосконалості, все ж таки має чудову властивість - забувати минуле і жити новими фактами, подіями, пристрастями та переживаннями. І лише видатні і, як правило історичні, постаті, із плином часу залишаються у пам’яті народній у вигляді легендарних ореолів, символів чи стереотипів. Марину Поплавську пам’ятатимуть як житомирянку, яка зуміла прожити своє, нехай і недовге життя, винятково достойно і яскраво. Якою ціною і якими зусиллями народжувався, мужнів, зростав і плекався талант Марини Поплавської , знала найкраще лише вона сама. Ми розуміємо (хоча, мабуть, не зовсім сповна), велич і глибину своєї втрати, бо разом із Мариною втратили не стільки талановиту «зіркову» артистку, але й величну у своїй простоті людину. Звісно, її не вистачатиме і  навряд чи скоро на небосхилі громадського, мистецького, чи, навіть буденного життя Житомира, знову засяє постать подібної вдачі і таланту. Проте у нашій пам’яті вона житиме довго. Як взірець, як унікальний сплав талановитої особистості із «мозаїкою епохи» і, зрештою – як легенда. Таке наше життя.

Микола Корзун

 

 

11
0
4
0
Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа
«Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно «Перната байдужість»: як у Європі дбають про тих, кого в Україні знищують «Перната байдужість»: як у Європі дбають про тих, кого в Україні знищують
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

17:55 У Житомирі презентували графічний роман Оноре де Бальзака «Батько Горіо». ФОТО 17:30 Знімаю свій капелюх перед тими, хто обрав боротьбу з вогняною стихією 17:01 Понад 150 млн гривень субсидії за березень отримали родини Житомирщини у квітні 16:40 Майже 2 тисячі 300 поліцейських та 150 нацгвардійців забезпечуватимуть правопорядок у день волевиявлення в області Від читача 18:45 Як за 2 місяці заробити більше ніж за рік в Україні! Правда про заробітки, яку не розкаже ніхто! 16:20 У Коростенському районі будують ще одну потужну сонячну електростанцію 16:00 У Коростенському районі корова ледь не втопилась у болоті: допомогли рятувальники 15:43 На Житомирщині придбано вже 3-й в області томограф 15:20 На Житомирщині у ході місячника добровільно роззброїлися майже дві сотні громадян 15:03 У Житомирі відбудеться Чемпіонат міста з футзалу серед дворових команд 14:40 Олевська ОТГ на Житомирщині зазіхає на рекорд 14:20 У Житомирі  засуджено до понад 8 років злочинну групу за розбійний напад зі зброєю, викрадення людини та заволодіння автомобілем 14:00 Жителька Черняхівського району у лютому встановила сонячну станцію і вже отримала перший прибуток 13:33 Менш активніше, але не без «чорнухи»: як висвітлювали другий тур виборів житомирські онлайн-ЗМІ 12:39 Сергій Корольов – між космосом і жінками 12:19 Уряд дав "Нафтогазу" тиждень для того, щоб знизити ціни на газ для населення 12:00 У Житомирі затримали серійного крадія 11:40 На Корбутівці з'явились "зелені чоловічки" 11:22 Області необхідна інвестиційна підтримка 11:02 Батьки починають свідомо і відповідально ставитися до вакцинації
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up