Земельний конфлікт: житомирянин оббиває пороги у пошуках правди

Земельний конфлікт: житомирянин оббиває пороги у пошуках правди

До редакції «20 хвилин» звернувся житомирянин Віктор Матковський, який скаржиться на бездіяльність місцевого управління поліції.

Чоловік 18 грудня звернувся до ГУНП у Житомирській області із заявою про злочин, вчинений посадовими особами Держгеокадастру. «Згідно з викладом п. 5 ст. 214 КПК України прошу внести до ЄРДР слідуючі відомості. Причиною подання даної заяви є активна поведінка деяких службовців Держгеокадастру в Житомирській області, які своїми діями перекрутили істину, а також у видачі ними неправдивих документів шляхом використання для цього свого службового становища. Мною неодноразово ініціювались перевірки компетентними службами, комісіями, судом і міськрадою про визнання фактку самовільного зайняття земельної ділянки моїми сусідами по будинку Молчановим О.Г. і Внуковим М.А. Усі необхідні документи додаю», – йдеться у заяві чоловіка.

Зі слів Віктора Матковського, після того, як пройшло 24 години, відомості по заяві мали би бути внесені до ЄРДР. Проте за незрозумілих причин заява не була зареєстрована.

«Я телефонував до канцелярії слідчого управління ГУНП з проханням зробити для мене витяг з ЄРДР з номером провадження та прізвищем слідчого, призначеного для розгляду. Співробітниця канцелярії мені відповіла, що мою заяву зареєстровано і відправлено до місцевої поліції. Після цього у поліції мені видали відповідь від 26.12.2018 за №6030\18, де порекомендували звернутися до суду, що я і роблю у цій скарзі», – розповідає Віктор Едуардович.

У скарзі, яку подав Віктор Матковський до суду, йдеться:

  1. Прошу визнати бездіяльність слідчого управління ГУНП у Житомирській області через невнесення ними відомостей до ЄРДР щодо посадових осіб Держгеокадастру Музиченко С.Ю. і Хомякова Г.В. за фактом вчинення ними службового підроблення (перекручування істини, видачі неправдивих документів шляхом використання для цього свого службового становища) та зобов`язати слідче управління ГУНП у Житомирській області до ЄРДР внести відомості.

  2. Згідно з викладом п. 3 ст. 214 КПК України «Початок досудового розслідування»:

«Здійснення досудового розслідування до внесення відомостей до реєстру або без такого внесення не допускається і тягне за собою відповідальність, встановлену законом».

Прошу визнати посадову особу, слідчого, який направив мою заяву до місцевої поліції на розгляд, винним у невнесенні відомостей до ЄРДР і призначити йому покарання відповідно до українського законодавства.

Вже 16 січня суд скаргу задовольнив. «Зобов’язати уповноважену особу Житомирського ВП ГУНП у Житомирській області вчинити дію, передбачену ст. 214 КПК України, та внести відомості до ЄРДР про кримінальне правопорушення по заяві Матковського Віктора Едуардовича від 18.12.2018», – йшлось у постанові Богунського районного суду.

Довідково: ст. 214 п. 1 – слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.

Анастасія Ліберман

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

17:55 Упродовж доби правоохоронці Житомирщини викрили близько десятка крадіїв 17:00 На кордоні з Біоруссю продовжують будувати міст 17:00 Понад 80 питань розглянули на комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення 16:41 Пошуківцям вдалося встановити ім'я солдата Червоної армії, рештки якого знайшли шукачі металу у Новоград-Волинському районі Від читача 16:49 Світ досі підтримує Україну та вимагає від РФ відмовитися від анексії 16:40 У Романівському районі чоловік у своєму дворі викопав артилерійський снаряд часів Другої світової 16:33 Тепер ми поруч! Відкриття нових маркетів "Центр Комплектації"! 16:20 Коронавірус уже у Польщі 16:08 Зовсім не очікувано для аптекарів почалася щорічна епідемія грипу: з аптек щезли маски 16:00 Чому народ за децентралізацію, а чиновники на місцях цьому не радіють? 15:53 У центрі Житомира декілька будинків залишились без тепла 15:38 Стажування працівника на підприємстві: умови, порядок оформлення і оплати 15:19 Як запобігти інфікуванню новим коронавірусом: дієві поради 15:01 Поліцейські Житомирщини просять відгукнутись громадян, які бачили розшукуваного юнака у Хорошеві 15:00 Житомиряни категорично проти виступів цирку з тваринами у місті 14:38 Граючись у хованки в парку, жінка загубила 4-річного сина і зателефонувала в поліцію 14:20 Запрошуємо на 1-й Форум підприємництва Баранівської ОТГ «Розвиток у партнерстві» 14:00 Василь Муравицький – найтитулованіший в'язень сумління в Україні 12:29 На Олевщині затримали учасника банди нападників на ювелірні магазини, який був у міжнародному розшуку з 2018 року 12:18 Подорожуєте в Японію? Убезпечте себе від коронавірусу
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up