Все про чіпування тварин в Житомирі

Все про чіпування тварин в Житомирі

Чіпування - це легкий в застосуванні, безболісний і безпечний метод ідентифікації тварин, який існує в світі вже більше двадцяти років.

Практично вся Європа чіпує домашніх тварин, і це вже стало такою ж нормою, як і вакцинація проти сказу, тобто, обов'язковою для всіх домашніх тварин.

В першу чергу обов'язковість чіпування виникає у тих власників домашніх тварин, які часто подорожують з ними  країнами Європи як в індивідуальному порядку, так і для участі у виставках, а також при продажу тварин власникам, які проживають в країнах Євросоюзу. Це регулюється Регламентом Ради Європи та Європейського парламенту, який встановлює умови перевезення домашніх тварин (кішок, собак і тхорів) між країнами ЄС, а також при їх ввезенні в країни-члени ЄС ззовні. З 1 січня 2010 року в країни Євросоюзу заборонено ввезення нечіпованих тварин, перетин кордону тваринами можливі тільки при наявності мікрочіпа.

Та навіщо воно потрібне?

Така вимога, перш за все, має забезпечити неможливість підміни однієї тварини іншою і виключити провезення через кордон тварин, що мають ймовірність бути зараженими різними інфекційними захворюваннями, і в першу чергу, сказом. Але не варто думати, що електронна ідентифікація потрібна тільки тим тваринам, яких збираються вивозити за кордон. Важливим аспектом на користь чіпування є ідентифікація кішок і собак. Наявність електронного чіпа вкрай важлива для виключення підміни елітних тварин на виставках і під час подорожей всередині країни. Наявність мікрочіпа у тварин дозволяє вести більш просту систему обліку в ветеринарних клініках, в яких історії хвороби і профілактичних заходів для кожної тварини мають номери, що відповідають номеру мікрочіпа. Електронна ідентифікація дозволяє істотно полегшити пошук власника в разі втрати тварини. Чіпування допомагає власникові знайти свою тварину у разі її втрати, а при знахідці чужої тварини завжди з легкістю можна визначити координати його власника, зв'язавшись із спеціалізованою локальною або Інтернет-базою. Чіпування є сильним аргументом при виникненні суперечок щодо належності тварини.  Крім того, у багатьох країнах світу на базі чіпування тварин вже створені системи контролю та моніторингу.

Що являє собою чіпування, з чого складається і як діє?

Мікрочіп - маленька стерильна капсула з біосумісного скла розміром не більше рисового зернятка, довжиною всього 12 мм, діаметром 2,1 мм і вагою всього 0,6 г. Капсула з біосумісного скла забезпечує відсутність реакцій відторгнення і міграції мікрочіпа. Усередині капсули і розташований сам мікрочіп, що складається з котушки індуктивності і мікросхеми.

Призначення мікрочіпа - містити номер, за яким можна буде впізнати, тобто ідентифікувати тварину. Всупереч помилкам багатьох людей чіп не містить ніякої інформації про тварину, він містить лише персональний 15-ти-значний цифровий код. А для зберігання інформації про тварину та його власника використовуються національні електронні бази даних чіпованих тварин. Мікрочіп не вимагає джерела живлення і нічого сам по собі не випромінює, активізується тільки сканером.

Все це призводить до більш точного контролю і швидкого розшуку. І ефективність цієї системи вже доведена європейською практикою, там навіть бездомні тварини всі ідентифіковані та по них можна швидко відшукати необхідну інформацію. І є вже безліч прикладів, коли буквально в лічені години тварин розшукували і повертали власнику.

В Житомирі станом на 31 грудня 2018 року прочіповано 1175 безпритульних та домашніх собак. Всі власники домашних тварин можуть отримати безкоштовну консультацію за номером телефону (0412) 55-00-20 та за рахунок Бюджету участі в місті Житомирі та за сприяння КП «Центр захисту тварин» Житомирської міської ради безкоштовно встановити чип своєму улюбленцю.

Для цього потрібно зайти на сайт http://animal-id.info та зареєструватися. Після цього в «Центрі захисту тварин» в заздалегідь обумовлений час вашому маленькому другу встановлять чіп.

Руслан Мороз

Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up