Віталій Бунечко провів брифінг: Розкрадати гроші я не дозволю та саботаж не терпітиму

Віталій Бунечко провів брифінг: Розкрадати гроші я не дозволю та саботаж не терпітиму

Голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко 16 жовтня провів брифінг для журналістів щодо звернення до правоохоронних органів на предмет встановлення корупційних зловживань під час реконструкції та будівництва об’єктів на Житомирщині на суму більше півмільярда гривень.

Віталій Бунечко разом із заступником голови ОДА Наталією Остапченко представили журналістам та громадськості наявну інформацію щодо:

проведення тендеру та укладення договору на послуги з експлуатаційного утримання автомобільних доріг вартістю 320 млн грн;

реалізації державної програми з будівництва амбулаторій нового зразка в області вартістю 158 млн гривень;

реконструкції Центрального стадіону «Полісся».

Одне із важливих питань брифінгу – аналіз проведення тендеру та укладення договору на послуги з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Житомирської області вартістю 320 млн грн.

«Запевняю, що в зиму ми «ввійдемо» підготовленими. Але розкрадати гроші на дорогах Житомирщини я не дозволю. Геннадій Савченко пішов, Роман Крисюк пішов, і я маю надію, що з новим керівником управління, яке наразі вже входить до департаменту регіонального розвитку, це зрушиться з мертвої точки. Ми кошти витратимо не на перенесення папірців, а на ремонт доріг. І вже пропонували генеральному підряднику укласти договір напряму із субпідрядними організаціями і зекономити 2%, які були закладені відразу на це. Цинізм в тому, що координуючи роботу субпідрядників, компанія має близько 6,4 млн грн доходу. Тому запропонували зекономити ці бюджетні кошти компанії і далі співпрацювати з тими організаціями, які дійсно виконуватимуть ці роботи», – зазначив Віталій Бунечко.

Заступник голови ОДА Наталія Остапченко розповіла про те, з якими порушеннями було проведено тендер.

Так, у квітні 2019 року в управлінні дорожнього будівництва та інфраструктури ОДА оголосили процедуру відкритих торгів на закупівлю послуг з експлуатаційного утримання доріг протяжністю 6941,65 км на очікувану вартість 364 млн 525 тис. 669 грн. Участь у закупівлі взяли 5 компаній, з яких до аукціону було допущено 2 учасників – ТОВ «Житомирський автодор» та ПП «Автомагістраль». Після чого тендерний комітет прийняв рішення про визначення переможцем ТОВ «Житомирський автодор» з ціновою пропозицією 320 млн 755 700 грн.

Наталія Остапченко зауважила, що ТОВ «Житомирський автодор» було допущено до аукціону без наявного власного обладнання та матеріально-технічної бази для виконання дорожньо-будівельних робіт в межах експлуатаційного утримання, а на всю мережу доріг – майже 7 тис. км – було передбачено оренду лише 6 одиниць техніки.

Відтак керівник області Віталій Бунечко публічно звернувся до правоохоронних органів з метою відкриття кримінальних проваджень щодо можливих фактів розкрадання бюджетних коштів та зловживання службовим становищем посадових осіб під час проведення тендеру на експлуатаційне утримання доріг області.

«Наразі тендер не скасовано. Адже маємо побачити, як відреагують правоохоронні органи після передачі документів. А ми будемо максимально сприяти в наданні повної інформації. У майбутньому це може бути і новий тендер, але не на 320 млн грн, а розбитий на частини», – прокоментував голова ОДА.

Руслан Мороз

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up