На Житомирщині можуть створити нові заповідники

На Житомирщині можуть створити нові заповідники

Cпеціалісти Новоград-Волинського лісгоспу готують пропозиції щодо створення нових заповідних об’єктів, - повідомляє прес-служба Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Після майже п’ятирічної перерви площі заповідних об’єктів в області  знову почали поступово збільшуватися. Скажімо, на території ДП «Новоград-Волинське досвідне лісомисливське господарство» нині обліковується 10 об’єктів природно-заповідного фонду. Один із них,  лісовий заказник «Туганівський» – державного значення і 9 – місцевого значення. Загальна  їх площа  сягає 1012 гектарів і становить 3,7% заповідності.

Третина об’єктів ПЗФ – лісові, один з найбільших «Турганівський» займає площу 245 гектарів. Тут зберігаються рідкісні дубові насадження у зовсім стиглому віці. Ці кремезні вікові дерева ростуть у Ярунському лісництві, вони мають високі показники якості і бонітету. Окремим дубам вже виповнилося 150 – 170 років.

На досить великій площі (557 гектарів) розмістився лісовий заказник місцевого значення «Федорівський». Він був створений нещодавно, у 2012 році. Це переважно болотиста місцевість із унікальним набором суто поліської флори і фауни. Зараз тут зберігаються типові для цієї місцевості суходільні і заболочені ліси, що займають окремі дикоростучі масиви.

Відео дня

Дуже цікавим є ботанічний заказник місцевого значення «Вересна», де охороняються у природному стані насадження ведмежої цибулі. Цей рідкісний вид рослин занесений до Червоної книги України.

– Ведмежа цибуля дуже рідко зустрічається у дикому стані, її навіть лісівники не завжди можуть відшукати, навіть при великому бажанні, – розповідає директор ДП «Новоград-Волинське досвідне лісомисливське господарство» Степан Нусбаум. – Тому ми вирішили ці унікальні насадження відразу відгородити і взяти під опіку та охорону. А в кінці 1991 року Житомирський облвиконком прийняв рішення про створення у цьому місці ботанічного заказника, за нашим поданням зрозуміло. Загалом, на території заповідних об’єктів ми, як правило, дотримуємося суворих обмежувальних заходів і режимів, ніякої господарської діяльності не проводимо. Окрім санітарних рубок. Вражені ж хворобами і всохлі дерева доводиться вирізати, тому що вони сприяють пожежам і подальшому розповсюдженню шкідників. Ми постійно проводимо у наших заказниках різноманітні оздоровчі, охоронні та рекреаційні заходи з тим, щоб зберегти і примножити унікальні природні скарби нашого краю. І хочу сказати відверто, що окрім лісівників заповідною справою в області більше ніхто  практично не займається, – резюмує Степан Антонович.

Місцевість Новоград-Волинського держлісомисгоспу «порізана» невеликими річками і водоймами, де є берегові заплави. Отож, в таких місцинах й було утворено 2 гідрологічних заказники місцевого значення: «Мицькивський» та «Іванівський». Основне їх призначення – охорона заплавних ландшафтів місцевої річки Вершниця та охорона у природному стані мозаїчного комплексу ділянок з дуже обводненими березово-вільховими і дубово-грабовими насадженнями.

У свою чергу, ландшафтні заказники місцевого значення «Пікельський» та «Партизанський» створені у 2012 році, займають порівняно невеликі площі, відповідно 128 і 30 гектарів. На їх території зберігаються ландшафти унікальних чорновільхових та березово-соснових мезотрофних лісів, які ростуть переважно у болотистій місцевості.

Окремо виділяється ботанічна пам’ятка «Богданів дуб» (0,03 гектара), де охороняється в наукових цілях унікальний в історичному і пізнавальному планах дуб черешчатий, віком від 400 до 500 років.

Керівництво Новоград-Волинського держлісомисгоспу планує збільшити площу заповідності. Зараз спеціалісти лісогосподарства спільно із екологами готують пропозиції щодо створення нових природно-заповідних об’єктів, їх  проектні розрахунки незабаром надійдуть на розгляд депутатів обласної ради.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
16:51 У Попільні під колесами потяга загинула 33-річна жінка 16:21 У Житомирі вшанували пам’ять жертв Чорнобиля до 38-х роковин Чорнобильської катастрофи photo_camera 16:00 СБУ і Нацполіція затримали «чорних зброярів», які намагались продати криміналітету трофейні гранатомети та вибухівку photo_camera 15:39 Вихідні принесуть в Україну суху і теплу погоду Від читача 14:27 «Від традицій до сучасності». У Житомирі проведуть великодній майстерклас із розпису писанок 15:20 Житель Андрушівської ТГ «заробляв», користуючись підробленим посвідченням водія 15:00 25 квітня рятувальники відкачали близько 400 кубів води з домогосподарств області photo_camera 14:41 У Бердичеві підприємиця організувала підпільний бізнес з продажу цигарок: комерсантці повідомили про підозру photo_camera 14:39 Видатки бюджету області за 3 місяці склали 3,8 мільярда гривень 14:00 На Житомирщині затримали керівника благодійного фонду, який торгував автомобілями, ввезеними для ЗСУ photo_camera 13:00 Житомир в Instagram: погодний калейдоскоп 12:39 Житомир та Гауда мають намір стати партнерами photo_camera 12:19 Застрелив дружину з ревнощів – жителя Бердичівського району ув’язнили на 7 років і 6 місяців 12:02 Радомишльська громада розповіла колегам як налагоджувати міжнародну співпрацю 11:43 У Житомирському районі знайшли схрон з боєприпасами, в Чуднівському – рушницю та самопал photo_camera 11:20 Розмір шкоди, нанесеної довкіллю КП «Автотранспортне підприємство 0628», яке обслуговує міське сміттєзвалище, становить майже 840 тис. грн 11:00 В Оліївській громаді - ДТП з трьома травмованими, серед яких 12-річна дитина 10:41 Поліція розшукує 77-річного жителя Овруччини 10:20 На клумбах Житомира цьогоріч планують висадити понад 80 тисяч квітів photo_camera 10:00 До 4-х років позбавлення волі з іспитовим строком засудили матір, яка покусала власну дитину
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up