Домашні улюбленці, як і люди, потребують догляду та різних косметичних маніпуляцій. Варто хоча б раз в півроку влаштовувати SPA для своїх пухнастих улюбленців. 5 ключових моментів по догляду за тваринами, які потрібно робити, щоб ваша травинка була щасливою та доглянутою, розповідаємо далі.
Почнемо з процедури, знайомої кожному. Купання домашнього улюбленця – справа непроста, проте дуже важлива. Якщо говорити про ванну для котиків – то купати їх варто лише якщо шерсть дуже забруднена – 1 раз на півроку – буде достатньо.
Що стосується песиків, то тут також важливу роль грає ступінь забруднення тварини. Частота купання також залежить від породи тварини. Собаки з маленькою шерстю можуть приймати ванну декілька разів на рік. А ось ті, у кого шерсть довга, купаються частіше – 1-2 рази в місяць. Проте, знову ж таки, якщо шерсть забруднена – тваринку потрібно купати одразу.
Що стосується обрання засобу для миття домашніх улюбленців – то тут варто звернути увагу на те, як улюбленець реагує на шампунь. Важливо, щоб там не було алергенів, які можуть провокувати висипи та алергії на тілі тварини. В жодному разі не можна використовувати для миття домашньої тваринки, шампунь призначений для людини.
Обробку тварин від паразитів варто періодично проводити. Особливо це стосується тварин, які часто гуляють на вулиці. Обробити улюбленця спеціальним спреєм чи краплями від паразитів – це можливість зберегти здоров’я свого пухнастого друга. Головне – обирайте якісні препарати у спеціалізованих ветеринарних магазинах. Періодично слідкуйте за тим, чи немає в шерсті тварини блох та кліщів, у разі чого, вчасно видаліть їх з тіла улюбленця.
Обов’язково необхідно регулярно проводити дегельмінтизацію у тварин. Спочатку потрібно визначитися з препаратами від глистів. У арсеналі сучасної ветеринарної медицини їх безліч. Усі засоби від глистів для домашніх тварин за способом застосування можна поділити на декілька груп: засоби, які застосовуються орально (пігулки, суспензії, порошки); краплі на загривок; ін'єкційні засоби. Сьогодні також існують і комбіновані засоби, які одночасно діють на глистів, блох і кліщів.
Домашні улюбленці також потребують манікюру. Немає нічого важкого в тому, щоб підстригти кігті котику, який живе вдома. Це не лише дозволить вам зберегти меблі від ушкоджень, а і себе, адже котики так часто можуть подряпати. Важливо стригти кігті до фаланг. Візьміть лапку в руки, трішечки притисніть подушечку, щоб котик розкрив лапку. Ви побачите на кігтику рожеву частинку – це фаланга, її чіпати не можна. Обрізати необхідно лише кінчик кігтя (загострену частину). Підстригати кігті варто хоча б 1 раз на місяць.
Усе більшої популярності сьогодні завойовує саме цей вид догляду за тваринами. Чому ж стрижка так необхідна нашим домашнім улюбленцям? Якщо ви є власником довгошерстої кішки чи собаки, ви знайомі з таким неприємним явищем, як ковтуни. Вони шкодять здоров'ю тварини, заважають шкірі «дихати» та є вогнищем запальних процесів, що приносить тварині зайвий дискомфорт. Крім того, стрижка позбавить вас від щоденної процедури розчісування. При регулярній стрижці вашого вихованця, шерсть набуває більш здорового стану. Існують спеціальні перукарні для тварин або ж ви можете скористатися послугою – виклик майстра додому.
Лера Наумова
Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах
Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.
№ 9 від 16 квітня 2025
Читати номер