Кейс “Виховання власних сертифікованих спеціалістів шляхом заснування ІТ-Академії”

Кейс “Виховання власних сертифікованих спеціалістів шляхом заснування ІТ-Академії”
Сьогодні ми розкажемо про навчальну ініціативу засновника “Ignite” Авірама Айзенберга та результати, до яких вона призвела.

Мова піде про створення та розвиток IT-Академії “Ignite”. Потреба у власній навчальній інституції виникла невипадково – динамічне розширення компанії і стабільно зростаюча кількість нових проектів – потребували залучення висококваліфікованих кадрів. Проблему з досвідченими кадрами можна вирішити декількома способами. Перший, шукати на ринку “готових” спеціалістів; другий, підготувати таких спеціалістів власноруч. У кожного з цих шляхів є свої переваги, але чи може бути щось краще за працівників, які “виросли” у своїй компанії з нуля? Тоді у керівництва компанії й виникла ідея заснування школи, яка, по-перше, мала відповідати наявним вимогам компанії до навчального процесу і програми, а, по-друге, надавала можливість талановитій молоді реалізуватися у якості програмістів та тестувальників (QA). Хоча думка про її створення з’явилася давно, необхідна довга та кропітка підготовка внесла свої корективи у терміни реалізації ідеї.

Місце, статус і викладач

У навчальному процесі все починається з предмету навчання. Ключові розробники та технічне керівництво Ignite погодило програму курсу, спираючись на поточні тенденції індустрії. Після чого, було необхідно вирішувати питання з викладацьким складом. Чудово розуміючи, що класний спеціаліст (за поодинокими виключеннями) не часто стає добрим викладачем, було вирішено залучити до цієї справи справжніх профі. Так як центральний офіс компанії в Україні (і найбільша кількість працівників) знаходиться у Житомирі, логічним кроком було починати втілювати ідею у першу чергу тут. Тому ми звернулися до ключового постачальника ІТ фахівців у регіоні – ЖДТУ.

Відео дня

Довідка: Житомирський Державний Технологічний Університет

Найбільший (більше 6 тисяч студентів) цивільний навчальний заклад інженерно-технологічного профілю у регіоні. Засновано у 1960 році. Факультет інформаційно-комп’ютерних технологій було засновано у 1977 році.

 

Звернення до університету виявилося правильним і найкращим рішенням, тому що офіційна співпраця з учбовим закладом дозволила не лише знайти найкращого викладача, але й визнати курс академії офіційно – програма отримала статус “курси підвищення кваліфікації” з державною сертифікацією встановленого зразка.

Назва курсу: “Веб програмування за спеціальністю “Програмне забезпечення систем”

Кількість годин: 114

На практиці для випускників академії це означає гарантію якості отриманих знань та навичок, більш прихильний погляд роботодавців і можливість працювати на проектах, що реалізуються у державних установах. Для викладання курсу був запрошений кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри інформатики та комп’ютерного моделювання ЖДТУ – Морозов Андрій Васильович.

Довідка: Морозов А.В.

Викладач: кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри інформатики та комп’ютерного моделювання Житомирського державного технологічного університету. Будучи студентом першого курсу, у співавторстві з викладачем, к.т.н., доц. Войтенко Володимиром Володимировичем, видав навчально-методичний посібник «С/С++: Теорія та практика». В 2005 році став переможцем обласного конкурсу «Студент року-2005» в номінації «Прометей науки» (диплом І-ого рівня). Автор комп’ютерної програми «Енциклопедія зварювання», яка зайняла 2-е місце на Всеукраїнському конкурсі Міністерства освіти та науки України на найкращий програмно-педагогічний засіб для професійно-технічних учбових закладів. Стипендіат Верховної Ради України 2006/2007 навчального року. Захистив дисертацію за темою “Методи і моделі в задачах оптимізації замкнутих маршрутів на транспортних мережах.”

Старт, програма і процес

Відкриття та початок роботи ІТ-Академії відбулося у березні 2013 року на базі Житомирського офісу Ignite.

На відкритті були присутні всі працівники та керівництво компанії, а також представлена програма курсу. Студентами академії стали ті працівники Ignite, які виявили бажання спробувати отримати додаткову кваліфікацію.

Програма курсу складалася з двох частин – короткої загальної та розгорнутої, направленої на вивчення та засвоєння основ веб-програмування. Перша частина складалася з 5 теоретичних та 5 практичних завдань. На лекціях розповідали про індустрію та ринок IT послуг загалом, цикли розробки програмного забезпечення і апаратну частину сучасних комп’ютерів. Остання лекція, якої і стосувалися подальші практичні заняття, була з логіки. Протягом цієї частини були розглянуті математична логіка та різні методи розв’язування задач, такі як логічні судження, таблиці, кола Ейлера та інше.

Практичні заняття супроводжувалися домашніми завданнями, які з величезним ентузіазмом та завзяттям вирішувалися слухачами курсу. Наприкінці першого семестру на «студентів» чекав тест, який включав теоретичні та практичні завдання на основі усіх лекцій.

Метою першої частини була оцінка готовності студентів. До оцінки бралися наступні показники: результати фінального тестування, регулярність відвідування занять, рівень активності та зацікавленості, регулярність та правильність виконання домашніх завдань. На основі цих результатів і відбиралися кандидаті для подальшого навчання. Більшість слухачів успішно пройшли перший етап та продовжили навчання. Перший семестр закінчився у червні 2013 р.

Найцікавіше ж Академія приготувала для другого етапу:

    1.Теорія та практика технологій верстки (HTML, CSS);

    2.Теорія та практика клієнтських технологій програмування (JavaScript, jQuery);

    3.Теорія та практика серверних технологій програмування (PHP, MySQL, AJAX та JSON);

    4.Вибір теми, розробка та презентація курсової роботи;

    5.Отримання дипломів;

Другий семестр почався у вересні 2013. Окрім лекцій також проводилися практичні заняття, які були найулюбленішою частиною, оскільки можна було застосувати свої знання та побачити, що робить кожна стрічка коду.

Авторська методика викладання не залишила байдужим жодного слухача.

Заняття не були схожими на більшість курсів програмування, на яких суха теорія зазвичай чергується з незрозумілими та важкими завданнями, що тільки затягують навчальний процес. Навпаки, на заняттях Академії панувала атмосфера взаємодопомоги та ентузіазму.

Наставниками та помічниками у практичних заняттях виступали розробники Ignite.

Часто бувало, що слухачі, захоплені процесом, навіть не помічали закінчення занять.

А захоплюватись було чим, адже після прозоро викладеної теорії, руки так і свербіли швидше набрати код та з нетерпінням очікувати результатів компілювання.

Цитата викладача, Андрія Морозова, говорить сама за себе: «Я абсолютно щиро можу сказати, що прочитав цей курс із великим задоволенням! Було видно, що люди хочуть отримувати знання та розвиватися. Звичайно, кожному викладачу приємне таке ставлення. Звісно, не всім все давалося легко; головне, що люди старалися.»

Наприкінці семестру студенти обрали теми курсових робіт, які потім успішно представили і захистили.

Коментар слухачки Ані Кукси: “Курси мені дуже сподобались. У всьому: від ідеї їх проведення до випуску). Керівництву вдалося знайти, імовірно, найкращого викладача, який зміг у достатньо стислі строки ефективно викласти такий об’єм матеріалу, який раніше не приходилося вивчати більшості студентів. При всій складності, лекції завжди були сплановані таким чином, щоби завжди вистачало часу надати максимальну кількість матеріалу, який можна було б засвоїти. Проста, конструктивна подача, відсутність зайвого бюрократизму, характерного для учбових закладів, і абсолютна компетентність Андрія Васильовича, за моєю думкою, зробили свою справу, і ми змогли показати чудовий результат на захисті.”

Резюме

Випуск і отримання дипломів відбулися у липні 2014 року.

12 чоловік успішно пройшли курс і отримали додаткову сертифіковану кваліфікацію.

Кращі випускники Академії вже зараз працюють над реальними комерційними проектами компанії, де мають можливість не тільки реалізовувати отримані знання і навички, але й здобувати нові. Для них це означає нові пункти у резюме та портфоліо, можлива повна зміна профілю роботи на розробку у майбутньому і вищі доходи, які є супутником будь-якого класного програміста.

Натхненна успіхом, Ignite планує розширити програму ІТ-Академії, тож незабаром її двері будуть відкриті для усіх бажаючих. Якщо вам цікаво отримати нову добре оплачувану професію або ви плануєте розширити ваші знання у розробці додатків, напишіть нам які саме курси для вас були б цікаві на [email protected]. Заняття наступного потоку почнуться одразу після формування групи.

Автор: координатор академії Кіра Чваркова

Тімлід у проекті “Waze”. Кар’єру в IT почала у компанії “Ignite”. Закінчила Житомирський державний університет ім. Івана Франка за напрямком “Переклад з англійської мови”. Успішно пройшла курси підвищення кваліфікації за спеціальністю “Програмне забезпечення систем” з курсу “Веб-програмування”.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:49 На базі Класу безпеки житомирські рятувальники навчають підростаюче покоління азам безпеки 17:00 Як отримати компенсацію за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб 16:41 Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію засуджених 16:20 32-річного чоловіка засуджено до довічного ув’язнення за жорстоке вбивство подружжя на Народиччині Від читача 17:10 Популяризуємо українське. У Житомирі проведуть безоплатний майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки 16:19 На базі 10 ЦНАПів області створено Центри рекрутингу 16:10 Містян просять бути готовими до відключень електроенергії 16:00 Житомир зустріне 11-й Чілдрен Кінофест 15:40 Патрульний знайшов гаманець із документами та повернув власниці 15:19 На Житомирщині судитимуть організовану групу, яка займалася контрабандою лісу photo_camera 15:00 Антициклон принесе в Україну сонячну і прохолодну погоду 14:40 Уряд затвердив перелік документів для проходження медико-соціальної експертизи 14:18 Досі не вдається витягнути автівку, яка провалилася у фонтан на Михайлівській. ВІДЕО photo_camera 14:00 Внаслідок атак росіян по всій Україні можливі відключення електрики з 18 до 23 години 8 травня 12:40 У Звягелі всю ніч безрезультатно тривали пошуки безвісно зниклого 16-річного хлопця 12:35 Поблизу Миколаївки Звягельського району - масштабна ДТП з пожежею: загинуло двоє, травмовано троє людей photo_camera 12:20 У Житомирі вшанували борців з нацизмом з нагоди Дня пам’яті та примирення photo_camera 12:00 Він з 10 років мріяв служити в «Азові» 11:30 На Михайлівській вантажне авто провалилося у непрацюючий фонтан photo_camera 11:20 Росіяни знову атакували енергетику України - серйозно пошкоджені три ТЕС
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up