Родичі жорстоко вбитого Олександра Жадька  оскаржують виправдувальний вирок щодо єдиного підозрюваного Володимира Довгалюка

Родина жорстоко вбитого 43-річного Олександра Жадька досі не може оговтатись від тяжкої втрати та продовжує боротися за справедливість, адже виправдувальний вирок, який виніс Житомирський райсуд обвинуваченому, сколихнув усю Україну.

Родичі жорстоко вбитого Олександра Жадька  оскаржують виправдувальний вирок щодо єдиного підозрюваного Володимира Довгалюка

В Апеляційному суді Житомирської області 5 червня відбулось друге засідання у справі вбитого Олександра Жадька. Чоловіка по-звірячому зарізали у власному будинку, що в селі Зарічани, нанісши йому десяток ножових поранень, несумісних з життям.

На першому засіданні суду апеляційної інстанції рідні убитого та прокурор клопотали щодо повторного допиту експерта, головних свідків,а також вивчення аудіо- та відеозаписів, які є у матеріалах справи. У зв’язку з чим суд оголосив перерву.

З рішенням Житомирського районного суду прокуратура не згодна. Більше того, прокурор впевнений, що покази свідків та експерта викладені таким чином, що і призвело до такого рішення суду – виправдати Володимира Довгалюка. Відповідно до чого прокурор, потерпілі та сторона захисту клопочуть суд - заслухати  аудіозапис засідання Житомирського райсуду в частині допиту свідків, аби порівняти його з текстом суду першої інстанції.

Відтак, під час другого засідання було допитано свідків, які є сусідами вбитого та з балкону бачили ймовірного вбивцю, а також фахівця, що проводив комісійно-психологічну експертизу відео з камер вуличного спостереження, результати якої, власне, й підтверджували ймовірність причетності обвинуваченого до злочину. За словами останнього, суд першої інстанції хотів почути, що результати експертизи свідчать про 100% збіг, втім, за словами судового експерта Юрія Ірхіна, не може бути такого висновку. Навіть тест ДНК не дає 100% результату, є ступені  і в даному випадку від був максимальним.

«Питання, яке нам задав вельмишановний суд першої інстанції. Воно має таку упереджено-стверджувальну позицію. Воно звучить наступним чином: чи належать особливості невербальної поведінки осіб на відеозаписах одній і тій самій особі? Тобто, це питання взагалі слідства і суду, і вони самі повинні на нього відповісти - це не експертне питання. Зокрема на це питання можна відповісти експертним шляхом, а саме  шляхом проведення цілої серії експертиз: портретної, судово-медичної, антропологічної, комп’ютерно-технічної, зокрема і психологічної. У зв’язку з тим, що дослідження ми провели, певні результати були отримані і ми відповіли, що так, з максимальним ступенем вірогідності зображення може належати одній і тій самій особі. Тобто, максимальний ступінь вірогідності, але не 100%. Так само як і при ДНК дослідженні», - зазначив судовий експерт Юрій Ірхін.

За словами головного свідка, який бачив людину, що вибігала з будинку вбитого Олександра Жадька, він одразу зрозумів, що щось не так і кинувся до будинку сусіда, однак чоловік вже лежав в калюжі крові.

«У нього були такі глибокі порізи, особливо в районі грудей, шиї, сонної артерії. Я навіть не підійшов до нього і не почав надавати першу медичну допомогу, адже розумів, що людини вже просто немає», - розповів Анатолій Зіневич.

Намагання журналістів поспілкуватися з виправданим Володимиром Довгалюком , як завжди, виявилися  марними, чоловік швидко покинув приміщення суду, втім, у відповідь на їх питання: чому на вас все так звалилося, якщо ви не винні? Володимир вигукнув: «Заказуха!».  Хто його замовив і з яких мотивів, щоб піти на такий зухвалий злочин, дізнатися не вдалося.

Своєю чергою, родина загиблого не втрачає надії на справедливий суд та продовжує боротьбу.

«Надії у мене однозначно бойові – боротися за справедливість, тому я надіюсь, що на ті порушення або недостатній аналіз, який зробила перша судова інстанція і винесла виправдувальний вирок обвинуваченому Довгалюку. То, все ж таки Апеляційний суд розгляне, більш детально проаналізує все  і прийме справедливе рішення. Така людина не може бути на волі, сьогодні мій брат, а завтра хтось інший», - сказав брат убитого Юрій Жадько.

Нагадаємо, суд у справі жорстоко вбитого Олександа Жадька тривав більше трьох років. Поки тривало розслідування, обвинувачений Володимир Довгалюк знаходився на волі, адже суддя Олена Рожкова відпустила його під заставу у 200 тис. грн. У 2017 році експерти підтвердили, що на відео, вилученому з відеокамер в день вбивства, зображений обвинувачений Володимир Довгалюк. Однак 15 листопада 2017 року Житомирський райсуд виправдав єдиного обвинуваченого у навмисному вбивстві. У грудні брат вбитого виступив у Верховній Раді зі зверненням до вищих органів влади, вимагаючи справедливого суду.

Алла Герман

Новини за темою
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up