Прокуратурою Житомирщини забезпечено участь у розгляді понад 50 адмінпротоколів, пов’язаних із корупцією

Органами прокуратури Житомирської області з початку року забезпечено участь у розгляді судами  53 адмінпротоколів, пов’язаних із корупцією. За результатами їх розгляду до адміністративної відповідальності притягнуто 29 посадовців, щодо яких застосовано штрафи на загальну суму понад 53 тис грн. Про це повідомляє прес-служба прокуратури області. 

Прокуратурою Житомирщини забезпечено участь у розгляді понад 50 адмінпротоколів, пов’язаних із корупцією

Про це у вівторок, 11 липня 2017 року, повідомив на брифінгу начальник відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції прокуратури області Віталій Ольховий. Він додав, що з початку  року у цілому правоохоронними органами області за фактами адміністративно-караної корупції складено та скеровано до суду 111 протоколів.

«У зв’язку із законодавчими змінами - початком діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції (15.08.2016), органи прокуратури втратили повноваження щодо складання протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією. Водночас матеріали за виявленими прокурорами фактами правопорушень у цій сфері скеровуються для вжиття заходів до уповноваженого органу, яким на території області є Управління захисту економіки Національної поліції України», - роз’яснив Віталій Ольховий.

Керівник відділу повідомив журналістам, що органи прокуратури області активно використовують передбачене ч. 3  ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» право на ініціювання проведення службових розслідувань. Зокрема, цьогоріч органам державної влади та місцевого самоврядування, юридичним особам публічного права прокурорами внесено 73 подання з вимогою встановлення причин та умов, що сприяли вчиненню правопорушень, пов’язаних з корупцією. За результатами розгляду внесених документів до дисциплінарної відповідальності притягнуто 45 посадових осіб.

На брифінгу йшлося і про виявлення фактів неналежного виконання посадовими та службовими особами вимог Закону України «Про запобігання корупції» щодо фінансового контролю та вжиття заходів прокурорського реагування на їх усунення.

Системне опрацювання відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також інших відкритих джерел та баз даних у мережі Інтернет засвідчило непоодинокі випадки невиконання посадовцями вимог законодавства щодо своєчасної подачі електронних декларацій тощо.

«З вимогою проведення за встановленими фактами службових розслідувань з початку року органами прокуратури внесено 18 подань, з яких 10 розглянуто», - навів цифри Віталій Ольховий.

Прокурор також зауважив, що поширений характер мають місце порушення вимог чинного законодавства щодо неповного відображення посадовцями у деклараціях відомостей про об’єкти нерухомості. На зазначені порушення внесено 10 подань з вимогою призначення та проведення службових розслідувань з метою виявлення причин та умов, що сприяли невиконання вимог антикорупційного законодавства.

 

Новини за темою
Коментарі
15:00 Мер Житомира візьме участь у проекті #Звіти_наживо 14:39 З бюджету міста виділили більше 1 млн грн на масово-культурні події 14:18 Житомиряни хочуть, аби в місті побудували сміттєпереробний завод 14:00 Аспірант НАТО: що означає новий статус для України 12:45 Вантажівку з деревиною невідомого походження затримали на автодорозі патрульні поліцейські 12:35 У Головному управлінні ДФС у Житомирській області відбулось засідання Громадської ради 12:16 Великдень-2018: як Житомир відзначить головне християнське свято 12:00 Топ-5 подій з життя Житомира, які ви могли пропустити 11:48 Парламент зробив перший крок до захисту інвестскладової рахунків підприємств тепло- та водопостачання, — Зубко 11:18 За тиждень в області 5 нових випадків захворювання на кір 11:00 «Мистецький стендап» від Дмитра Горбачова — дослідника та популяризатора українського авангардизму 10:48 Стадіон «Полісся» зможе заробляти на своє утримання після реконструкції 10:30 24 березня - пробне ЗНО з української мови та літератури

На Житомирщині з 1 квітня діятиме нерестова заборона на вилов водних живих біоресурсів, - інформує прес-служба Житомирської...

Житомирська міська рада планує створення в місті громадської пральні. Проект відповідного рішення виконкому оприлюднено на...

22 березня 2016 року присягу на вірність українському народу склали перші патрульні поліцейські, - така інформація розміщена...

Про це свідчать дані досліджень Житомирського лабораторного центру МОЗ.

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up