Прокуратурою Житомирщини забезпечено участь у розгляді понад 50 адмінпротоколів, пов’язаних із корупцією

Органами прокуратури Житомирської області з початку року забезпечено участь у розгляді судами  53 адмінпротоколів, пов’язаних із корупцією. За результатами їх розгляду до адміністративної відповідальності притягнуто 29 посадовців, щодо яких застосовано штрафи на загальну суму понад 53 тис грн. Про це повідомляє прес-служба прокуратури області. 

Прокуратурою Житомирщини забезпечено участь у розгляді понад 50 адмінпротоколів, пов’язаних із корупцією

Про це у вівторок, 11 липня 2017 року, повідомив на брифінгу начальник відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції прокуратури області Віталій Ольховий. Він додав, що з початку  року у цілому правоохоронними органами області за фактами адміністративно-караної корупції складено та скеровано до суду 111 протоколів.

«У зв’язку із законодавчими змінами - початком діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції (15.08.2016), органи прокуратури втратили повноваження щодо складання протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією. Водночас матеріали за виявленими прокурорами фактами правопорушень у цій сфері скеровуються для вжиття заходів до уповноваженого органу, яким на території області є Управління захисту економіки Національної поліції України», - роз’яснив Віталій Ольховий.

Керівник відділу повідомив журналістам, що органи прокуратури області активно використовують передбачене ч. 3  ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» право на ініціювання проведення службових розслідувань. Зокрема, цьогоріч органам державної влади та місцевого самоврядування, юридичним особам публічного права прокурорами внесено 73 подання з вимогою встановлення причин та умов, що сприяли вчиненню правопорушень, пов’язаних з корупцією. За результатами розгляду внесених документів до дисциплінарної відповідальності притягнуто 45 посадових осіб.

На брифінгу йшлося і про виявлення фактів неналежного виконання посадовими та службовими особами вимог Закону України «Про запобігання корупції» щодо фінансового контролю та вжиття заходів прокурорського реагування на їх усунення.

Системне опрацювання відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також інших відкритих джерел та баз даних у мережі Інтернет засвідчило непоодинокі випадки невиконання посадовцями вимог законодавства щодо своєчасної подачі електронних декларацій тощо.

«З вимогою проведення за встановленими фактами службових розслідувань з початку року органами прокуратури внесено 18 подань, з яких 10 розглянуто», - навів цифри Віталій Ольховий.

Прокурор також зауважив, що поширений характер мають місце порушення вимог чинного законодавства щодо неповного відображення посадовцями у деклараціях відомостей про об’єкти нерухомості. На зазначені порушення внесено 10 подань з вимогою призначення та проведення службових розслідувань з метою виявлення причин та умов, що сприяли невиконання вимог антикорупційного законодавства.

 

Новини за темою
Коментарі
16:55 Що подивитися на вихідних 16:21 Житомиряни вже підписали понад 70 тисяч декларацій з лікарями 16:06 Плануєте торгувати алкоголем і тютюном - подбайте про ліцензію 15:56 Водоканал скидає нечистоти у Тетерів. ВІДЕО з місця події play_circle_filled 15:46 Від футболу до туризму. Ліга чемпіонів в Україні 15:30 Житомирянам розповіли, як виглядатиме сквер на Лятошинського 15:17 На Житомирщині прокуратурою спільно з податківцями викрито підпільний цех з виробництва фальсифікованого алкоголю, що діяв на території області 15:00 Депутати бюджетної комісії обласної ради не підтримали питання по ТОВ «Валки-Ільменіт» 14:46 На Житомирщині 10 абітурієнтів були відсторонені від ЗНО через користування мобільними телефонами 14:16 В Олевському районі ліквідовано займання торфу на площі 0,05 га 14:00 Прокурор Житомирщини Любомир Війтович: "Наш фах вимагає повної самовіддачі та постійної самоосвіти" 12:44 За першу половину травня Житомирський рибоохоронний патруль виявив 123 порушення 12:20 На Словечанщині затримали копачів бурштину, які намагалися видати себе за відпочивальників

Хто переможе: газета «Бердичівський погляд» та пенсіонер Валентин Ганоль  чи мільйонерка, депутат обласної ради Анжеліка...

У період з 1 по 17 травня було виявлено 123 порушення, з яких 23 були грубими. Збитки, завдані рибному господарству, склали...

Детальніше про це, в рамках проекту «Я маю право!», розповіли фахівці Андрушівського бюро правової допомоги.

Упродовж двох днів під час тестування було виявлено перші порушення, відтак поліцейські закликають абітурієнтів суворо дотримуватись...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up