У березні жителі Житомирщини отримають «живі кошти» – монетизовану субсидію

У березні жителі Житомирщини отримають «живі кошти» – монетизовану субсидію

Із березня 2019 року в Україні запрацює новий механізм монетизації субсидій – жителі отримають через «Ощадбанк» та Пенсійний фонд готівкові кошти, якими самостійно сплачуватимуть за житлово-комунальні послуги.

Тобто вже із березня близько 137 тисяч родин в області отримають «живі гроші» у руки, якими самі оплачуватимуть комунальні послуги за лютий.

На цьому наголосив директор департаменту праці, соціальної та сімейної політики ОДА Юрій Прокопець під час брифінгу щодо механізму монетизації субсидій, - інформує прес-служба ОДА.

За його словами, із березня 2019 року Урядом передбачена виплата субсидій у готівковій формі.

«Цей механізм передбачає, що громадянам, які оформили субсидію на опалювальний період 2018/2019 рр., будуть виплачуватись живі кошти для самостійної плати за житлово-комунальні послуги. Тобто у березні громадяни отримають готівку для оплати комунальних послуг за лютий. У квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітень. У Житомирській області близько 137 тисяч домогосподарств, які отримають готівку, середній розмір субсидії складає 933 грн. Департамент соцзахисту уже передав усі бази даних на Мінсоцполітики і область повністю готова до цієї процедури», – зазначив Юрій Прокопець.

Директор департаменту додав, що суму призначеної субсидії пенсіонерам виплатить Пенсійний фонд одночасно з пенсією. А іншим категоріям громадян кошти будуть перераховувати грошовим переказом через АТ "Ощадбанк".

«Для отримання грошового переказу у березні потрібно звернутись до найближчого відділення Ощадбанку з паспортом та ідентифікаційним кодом. Одночасно із отриманням коштів у банку можна буде відкрити персональний банківський рахунок, на який буде перераховуватись сума субсидії у квітні та травні. Пенсіонери ж, які отримують пенсійні виплати через інші банки відповідно зможуть зняти свою субсидію у банкоматі цього банку. Тим, у кого немає картки, субсидію разом із пенсією доставить Укрпошта», – акцентував Юрій Прокопець.

Після того, як жителі отримають готівку, вони мають самостійно сплатити за комунальні послуги. Зекономлені ж кошти завдяки енергоефективному споживанню ресурсів залишаються в отримувачів субсидій.

«Якщо людина ефективно використовує кошти і заощадила на свої комунальних послугах, ці кошти вона зможе використати на свій власний розсуд і звітувати за них не потрібно буде», – підкреслив Юрій Прокопець.

Громадянам додатково звертатись до органів соцзахисту до закінчення опалювального сезону не потрібно.

Загалом на Житомирщині субсидії отримують 138,7 тис. домогосподарств, а це – 30% сімей області. На 2019 рік субсидіантам Житомирської області передбачено майже 2,5 млрд грн субвенції із державного бюджету.

Участь у брифінгу також взяли начальник Головного управління ПФУ у Житомирській області Іван Заінчковський, директор Житомирської дирекції УДППЗ «Укрпошта» Олександр Нечипорук та заступник начальника Житомирського обласного управління АТ «Ощадбанк» Микола Шульга.

Коментарі (1)
  • Oleg Boichuk

    Совок в  кращих традиціях....
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up