Щодо оподаткування доходу від продажу сільгосппродукції

Щодо оподаткування доходу від продажу сільгосппродукції

Роз'яснює Житомирське управління ГУ ДФС у Житомирській області 

Статтею 165 Податкового кодексу України встановлено, що не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб (далі – податок) доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення, зокрема, особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. 

Якщо розмір земельних ділянок перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах. 

При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок. Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки. Довідка видається сільською, селищною, міською радою або радою об’єднаних територіальних громад, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки. 

Форма довідки встановлюється у порядку, визначеному ст. 46 ПКУ для податкових декларацій. 

При продажу власної продукції тваринництва груп 1-5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, отримані від такого продажу доходи не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок. У разі коли сума отриманого доходу перевищує встановлений розмір, фізична особа зобов’язана надати контролюючому органу довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною, міською радою або радою об’єднаних територіальних громад, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва. 

Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. 

Якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах. 

Нагадуємо, що з метою залучення до декларування та перевірки повноти нарахування і сплати податків сільськогосподарськими товаровиробниками, громадянами, які є власниками земельних ділянок площею понад 2 га і власними силами обробляють такі земельні ділянки для отримання доходу, та неухильного виконання під час провадження діяльності ними вимог чинного законодавства, яке регулює земельні відносини, зокрема, оформлення використання найманої праці та оплати праці, триває операція «Урожай». 

  
 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, InstagramYouTube та Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:57 На Житомирщині створено 63 осередки для викладання предмета «Захист України» за новою програмою 17:24 У Звягелі зіштовхнулися два легковики: поліція встановлює обставини ДТП 17:10 У Житомирі 26-28 серпня проходить VII турнір з футболу серед юнацьких команд (Ю-12) пам’яті Дмитра Рудя 16:47 У Житомирі проведуть круглий стіл про неприпустимість публічних образ на адресу українських військових: як долучитися Від читача 00:36 ⭕️ Поліцейські вручили підозри ще чотирьом членам злочинної організації, яка ошукала громадян Латвії на понад 5,5 мільйонів гривень 16:26 Житомир попрощався із Захисником Миколою Тупіковим 16:08 У Житомирі діти полеглих оборонців України та діти-сироти, які цьогоріч вперше сядуть за шкільні парти, отримали ранці та шкільне приладдя 15:47 Безбар’єрність на Житомирщині: 44% ЦНАПів вже мають доступ до перекладача жестової мови 15:28 На Коростенщині у ДТП загинув водій позашляховика 15:05 Понад 11 млн гривень на розвиток молодіжних проєктів: долучайтеся до національного бізнес-інкубатора Youthquake 14:40 У рамках операції "Рубікон" на Житомирщині поліція вилучила з незаконного обігу понад 20 кг психотропів на понад 2 млн грн 14:20 У Житомирі 30 серпня відбудеться акція на підтримку військовополонених та безвісти зниклих 14:00 У селі Житомирського району під час пожежі сухостою отруєння чадним газом отримав 74-річний чоловік 12:50 У Житомирі працює консультаційний центр з питань зупинення реєстрації податкових накладних: як звернутися 12:30 Буваєш у Житомирі – подивись на «Рушник Концевича» 12:10 П’ятий міжнародний форум з відновлення Житомирщини: область презентувала міжнародним партнерам проєкти відбудови та розвитку 11:51 Відкриття стенду, мітинг-реквієм, забіг - стало відомо, як у Житомирі вшанують пам’ять Захисників України 11:30 «Всі ролі тільки головні!»: Житомирський театр ляльок запрошує до творчої родини 11:10 Опитування у Романівській громаді показує, засвідчує і примушує. Думати і працювати 10:45 У Житомирській обласній прокуратурі обговорили нові підходи до захисту прав дітей
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up