Що потрібно знати при реалізації власної сільськогосподарської продукції?

Консультує Головне управління ДФС у Житомирській області.

Що потрібно знати при реалізації власної сільськогосподарської продукції?

Головне управління ДФС у Житомирській області нагадує, що відповідно до положень Податкового кодексу України не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, яка вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України. Кодекс передбачає дотримання певних умов застосування такої пільги, які передбачені у пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 ПКУ.

При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подавати податковому агенту копію Довідки за формою № 3ДФ. Така довідка про наявність у фізичної особи земельних ділянок безоплатно видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви.

Довідка видається особисто власнику сільськогосподарської продукції, якщо сільськогосподарська продукція вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення: садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва; особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари.

Довідка видається строком на п’ять років. Оригінал довідки повинен зберігатись у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати її закінчення.

Таким чином, якщо продавець сільгосппродукції надав підприємству чи фізичній особі-підприємцю, які є податковим агентом, копію чинної та належно складеної довідки, і дані цього документа свідчать про наявність у такої фізичної особи права на застосування пільги, встановленої п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, то покупець не утримує податок з доходів, що виплачується за сільськогосподарську продукцію.

Якщо розміри земельних ділянок перевищують норми, встановлені Земельним кодексом України, то такі доходи включаються платником податку до загального річного оподатковуваного доходу, підлягають відображенню у декларації про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року та оподатковуються за ставкою 18%.

Отримані від продажу власної продукції тваринництва груп 1 - 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, доходи не оподатковується, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (в 2018 році – 186 150 грн). Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки.

Якщо сума отриманого доходу перевищує встановлений розмір, фізична особа зобов'язана падати контролюючому органу довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва. При підтвердженні довідкою вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 186 150 грн. Однак, якщо фізичною особою не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

 

0
0
0
0
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

15:18 На Житомирщині за втручання прокуратури припинено незаконну оренду понад півсотні гектарів землі резервного фонду 15:00 Слідами резонансної пожежі на картонному комбінаті: думка рятувальників 14:40 У Житомирському районі зіштовхнулись фура та легковик 14:20 У 2019 році частка місцевих бюджетів у зведеному бюджеті країни має скласти 51%, - Геннадій Зубко Від читача 15:54 Допоможіть моїй донечці побачити цей світ власними очима 14:00 Громади Житомирщини впроваджують досвід розвитку територій польських гмін 12:45 Команда «Полісся» знову перемогла супротивника та піднялась на 2 сходинку турнірної таблиці 12:19 “Житомирводоканал” звертається до отримувачів субсидій: вчасно передавайте показники лічильників 12:00 У Житомирі вночі невідомі підпалили чотири автівки 11:40 У 2019 році має запрацювати механізм «гроші ходять за вчителем» для підвищення кваліфікації педагогів 11:19 Незабаром аналіз крові в житомирських амбулаторіях братимуть лише з вени 11:00 Юні житомиряни - серед 100 найталановитіших літераторів України 10:44 У Житомирі визначили переможця конкурсу безпородних собак «Мокрий ніс» 10:20 Брусилівська ОТГ визначила пріоритети стратегічного розвитку 10:00 У Попільнянському районі під час пожежі в будинку загинула жінка 09:45 Директора інтернату, який використовував працю вихованців, відсторонили від посади 09:20 «Житомирводоканал» повідомляє про ремонтні роботи 09:15 Курс валют на 24 вересня: тиждень розпочався стабільністю гривні 09:00 Погода у Житомирі 24 вересня: дощитиме, до 14 тепла
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up